All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne moras se hvaliti :D
     
    Ekstrauterina likes this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prva recenica clickbait clanka "BRITANCI su proveli istraživanje"
    Kod nas vozacima VW koncerna treba automatski 300km uz registraciju pisat kazne, i na tehnickom ne provjeravat zmigavce
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pozdrav raja. Evo mene na putovanju. Da podjelim rezultate. Radi dmr i ekipe. :)

    Znaci od Gracanice do Doboja malo magistrale i onda autoput sve do hotela u gradicu u centru Toskane,Italija.

    Znaci kisa je padala 95% puta pa se nije vozilo hiper brzinama. Izmedju 110 i 130 i sigurno jedno 100km sve ukupno kad se saberu svi radovi na putu oko 80-90kmh.

    [​IMG]


    Sve zajedno ima 920km samo sam fotku ufatio ranije. Zanimljivo kisa non stop a auto cisto kao da je sad sa pranja. Čista cesta. Talijani imaju i dosta ono šupljeg asfalta gdje kiša sipa a na putu ni kapi nema. Bas cool,cudo piste nisu od tog materijala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Damir sa 4,5 litre predje 150 kilometara :D
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sad sipao 9.7 jebi ga :)
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sinoc lagana voznja ko kod nas magistrala malo otvoreno do 100kmh naravno idealni uslovi cca 30km, inace prosjek 5.8l zadnjih 5 tkm jebo dizela, 1.5 etsi 150 ks.

    [​IMG]
     
    Last edited: May 14, 2023
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Slabi ste :D Preso 180km nakon punjnja i domet jos 1220km, sve ukupno 1400km sa 55 litara :D
     
    forzamilan likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene na tim obrtajima u leru radi :D
    A moze se spustiti potrosnja ko ne gasira konstantno i ne pretice i ne zalijece se.
    Noviji dizeli jesu stedljivi,tu nema price i lijepo je kada se mozes vozikati i putovati a da to nije klanje po dzepu.
    Kada se sjetim svog golf 1 sa 4 brzine,1.5 benzin i jos automatik ...e to je trosilo ko tenk a ne smijes voziti preko 100 km/h,jer potrosnja onda ide u nebesa...120 km/h je islo na nekih 3500-3600 obrtaja :D
    Nije ni ovaj sada stedljiv ali je to 8-10 prosjek,sto je i prosjek za benzinaru a i na plinu sam pa ne kolje po dzepu :D
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Juče Gračanica preko Zenice do Hadžića, pa na Bjelašnicu, u povratku preko Sarajeva i Olova na Tuzlu do Gračanice. Još uz Bjelašnicu u koloni... [​IMG]

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo and aNaToMiC ! like this.
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta je ovo dragi dmr napadaju te i sa hibridima i dalje ti ne mogu politi vodom
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Smije li se voziti auto u 5. na 60 km/h :D
     
    Last edited: May 15, 2023
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    ovi bord kompjuteri nisu validni xD
    kod mene pokazuje 8.0-8.1 a realni prosjek je 7.5 na 1050 km i prosjecna brzina 19 kmh xD dosta rada u leru sa klimom itd (djeca zaspala)
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    ja nikad ne vozim do rezerve vec negdje na max trecini rezervoara sipam do vrha, nekad bude litar u moju korist u odnosu na board, ali najcesce pokazuje +/- 0.2 do 0.3 l odstupanja
    @zippoo
    smije se vozit i 50 ako zelis cesce izmjene kvacila, doduse ako je automatik i sam salta nista neobicno

    npr u novom superbu sa 2.0 benzin motorom i automatikom, meni je ziva patnja kad ga na 60 vozi na 1000 obrtaja, znaci na novom autu se cuje kako se pati, al eto neko napravio dok je garancije da drzi vodu, poslije toga ide sigurno zamjena kvacila
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta da ti pricam :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno al da si nogom na vrhu gasa a ne da ga gusis :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nije ugodno... Ja npr nikad ne idem ispod 1500 obrtaja.
    A što se tiče boarda neki dan kad sam točio board pokazao 0,1L više od računanja na sipanje do čepa... Tako da je to tu negdje...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze, ako ti auto ima 300 konja i tako velik obrtni moment da i u 5-toj na 60 moze povuci kad stisnes gas.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Za koga nije ugodno? Za vozaca, za motor, za mjenjac? Kod mene u eco modu prebaci u 5-tu dosta ranije, mozda i na 50km/h. Tad bude mozda na nekih 1100 obrtaja. Ali opet, i ja radije vozim u sport mode, tad je na 1500+ obrtaja, ima malo vise buke ali je responzivniji. Na potrosnji se osjeti malo isto, cak i ako ne stisces previse.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma sve je to ok, jednostavno cujes kad se motor pocne gusiti i vibrirati. Recimo da je bila blaga uzbrdica iso bi lagano u cetvrtu :), da je bila jos veca uzbrdica ili preticanje iso bi u trecu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro