Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije pik ali evo prevaren sam prvi put otkako kupujem online.
    Naručio mi band 7 pro sa Alija došla ova igračka.

    Doduše sam sam kriv, nisam imao nikad problem pa nisam gledao review radnje, da sam gledao vidio bi da je masa ljudi ovako prevarena. [​IMG][​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi otvorio dispute, mislim da se to može riješiti, posebno ako nisi jedini prevaren.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesam. Piše da ako radnja ne odgovori do 23. onda će ali express preuzeti slučaj. Vidjet ćemo kako će ispasti mada ne polažem neke nade.

    Jednom sam greškom naručio pogrešan artikal, otvorio despute i vratili novac, mada je ovo drugi par rukava.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Rijesiti ce se to u tvoju korist...samo se nadam da si ubacio ove slike u Dispute .
    Ja se nisam nasukao nikada ni sa aliexpresa ni sa ebaya,da mi je neka skroz deseta roba uvaljena.
    Doduse pazim od kakvih prodavaca kupujem,gledam da su oni sto imaju hiljade prodatih artikala.
     
    Haker likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stavio sam ove slike. Treba se gledati i nema problema. Greške se uvijek mogu desiti ali ja sada nisam gledao i potrefio na prevaranta.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nadam se da nisi cekao 3 mjeseca na ovo :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vjerovao ili ne 10 dana. Kada je došlo nisam mogao vjerovati kako brzo

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene u zadnje vrijeme AliExpress redovan tako 10-15 dana.A jesu i sve malo jaci artikli sa postarinom od 15-20km a prije 20ak dana je artikal stigao za rekordnih 3 dana i to cak ispod 72h. DHL iz HongKonga do Gracanice. Neki alat za testiranje akumulatora kupio,izaslo oko 100km sa dostavom.To je super cijena za taj uredjaj,bio na nekom snizenju i 50-60 dostave i to je to.
     
    Haker likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja u isto vrijeme naručio neki dio za auto iz litvanije i ovaj "sat" iz Kine i došli u isto vrijeme.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pred istek ovog roka za dogovor sa prodavačem (onda slučaj preuzima Alli express) javlja se radnja kaže da je sve u redu sa njihove strane i ponude mi 11 dolara :D
    Naravno odbio sam, sad je Alli preuzeo pa vidjet ćemo

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prevarant, prodaje neispravne graficke pod ispravne
    Kupljena GTX660 za jedan racunar i graficka baca artefakte, nakon sto mu to prijavih lik obrisa oglas i ne javlja se vise

    https://www.olx.ba/profil/AppleUS


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. chenta

    chenta Aktivista

    Nema sanse da bi uzeo polovnu kartu od nekog bez barem 20-30 pozitivnih dojmova
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Datum registracije profila sve govori.Vjerovatno mu je jedan ili vise profila banovan.Od takvih ne kupujem ni licno.

    OLX je uveo mogucnost za dojam samo ako je naruceno putem OLX dostave.
     
    Reznor likes this.
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Reballing ne vjerujem da je ispod 50km, bacanje para po meni jer toliko skoro košta sama kartica dok takva popravka većinom traje godinu-dvije. Ako je samo vram popravka sa hot air onda je šansa da će grafa duže trajati i jeftinije bi trebalo biti jer je procedura kraća i lakša.
     
    Last edited: Jun 5, 2023
    Reznor likes this.
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ide u kantu onda, bolje da nadjem opet istu GTX650 od pouzdanog prodavaca, ja izvadih svoju iz Mac Pro i vratih originalnu GT120 pa moze cekati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Boga ti, kako na piku da kupim artikal. Uzeo djeci one sim kartice sekvencijalni brojevi, 30KM i ne mogu ih ono kupiti, ima samo opcija dostava, a ja već se vidio sa čovjekom preuzeo...
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ah pa ne moze to tako, moras prvo naruciti, pa kad ti postar donese, onda mozes ostaviti dojam :D

    Najgori niz update-a neke aplikacije ikad...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i ja prodao nešto, rekoh da obrišem oglas, ne može, kaže prvo treba kupac naručiti :D
    Ima opcija "završeno" i moraš napisati razlog zašto je završeno. Glupo

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Cekamo alternativu :)

    roba.ba ma nije odusevila...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk