Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Katastrofa su.

    Ja sam kod sestre gledao kad je ona neke odijece uzimala. Ne odgovaraju po par dana, drski odgovori, fali vokabulara, pa kad citas kao da s nekim sa ulice pricas.
     
    dams82 likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa pricas s nekim s ulice :D
     
    aNaToMiC ! and hurmash1ca like this.
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jbg sad cu da upropastim temu, ali kad je vec bilo spomena sa Hrvatskom... :D
    Ima li ikakav servis ili neko ko se privatno bavi time da moze da primi paket iz inostranstva u Hrvatskoj i da ga nekako isporuci u BiH (ono ispod ruke, kako se vec preko vozaca autobusa daje)?
     
  4. Hellas

    Hellas Aktivista

    Imam neobicnu situaciju sa olx prodavcem. Sto je najgore ne kupujem za sebe nego za nekog drugo ko je vani i treba mu ovdje povremeno.

    Znaci otvorim oglas

    https://olx.ba/artikal/59910635

    i narucim artikal.

    Dolazi artikal pogresan, sjedalica od 0 do 18 kg. Zovem njih da je pogresna kazu poslace novu ali nova je 250 KM, a ovu da vratim. Kazem dobro saljite.
    Posalju novu doplatim 50 KM i postarinu opet. Medjutim nisu rekli brzoj posti da uzmu ovu pogresnu. Zovem niko se ne javlja.
    Salju mi poruku da posaljem nazad tu kad stignem.
    Zovem brzu postu nemam ugovor, sad moram platiti i postarinu nazad. Znaci trecu. 40 KM ode na postarine.
    Otvorim oglas da im posaljem poruku i vidim i dalje stoji na oglasu od 0 do 36 KM da je 200 KM. Meni naplatili 250 i sad moram trecu postarinu platiti.

    Jesam li supak ako kazem nek salju sami brzu postu ako hoce sjedalicu nazad? Nije mi toliko ni do 20 KM koliko imam osjecaj da su mi digli cijenu onako jer mogu i sto mislim da nije fer sve.
     
    Last edited: Apr 11, 2024
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zar ne mozes reci posti da kupac odnosno prodavac u tvom slucaju placa postarinu?
     
    Hellas likes this.
  6. Hellas

    Hellas Aktivista

    Nisam probao. Sad vidim na sajtu da mogu. Nekako sam u glavi imao da ja moram to odmah posto nema naplate nikakve.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pokaži im da je cijena 200km za sjedalicu do 36 mjeseci i traži razliku cijene kao i troškove poštarine koje si imao.

    Greške se dešavaju ali, ne vidim zašto bi ti bio oštećen obzirom da nije do tebe.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Picoooka and zippoo like this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    E sada zamisli koliko je onih sto su prevareni a nisu mogli ostaviti negativan dojam,jer je slao preko neke druge brze poste a jedino se dojam moze ostaviti ako narucis preko olxa.
     
    Ajdin87 and Reznor like this.
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ovakav profil jos ne vidjoh :D nije mi jasno kako lik nije banovan.