Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Katastrofa su.

    Ja sam kod sestre gledao kad je ona neke odijece uzimala. Ne odgovaraju po par dana, drski odgovori, fali vokabulara, pa kad citas kao da s nekim sa ulice pricas.
     
    dams82 likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa pricas s nekim s ulice :D
     
    aNaToMiC ! and hurmash1ca like this.
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jbg sad cu da upropastim temu, ali kad je vec bilo spomena sa Hrvatskom... :D
    Ima li ikakav servis ili neko ko se privatno bavi time da moze da primi paket iz inostranstva u Hrvatskoj i da ga nekako isporuci u BiH (ono ispod ruke, kako se vec preko vozaca autobusa daje)?
     
  4. Hellas

    Hellas Aktivista

    Imam neobicnu situaciju sa olx prodavcem. Sto je najgore ne kupujem za sebe nego za nekog drugo ko je vani i treba mu ovdje povremeno.

    Znaci otvorim oglas

    https://olx.ba/artikal/59910635

    i narucim artikal.

    Dolazi artikal pogresan, sjedalica od 0 do 18 kg. Zovem njih da je pogresna kazu poslace novu ali nova je 250 KM, a ovu da vratim. Kazem dobro saljite.
    Posalju novu doplatim 50 KM i postarinu opet. Medjutim nisu rekli brzoj posti da uzmu ovu pogresnu. Zovem niko se ne javlja.
    Salju mi poruku da posaljem nazad tu kad stignem.
    Zovem brzu postu nemam ugovor, sad moram platiti i postarinu nazad. Znaci trecu. 40 KM ode na postarine.
    Otvorim oglas da im posaljem poruku i vidim i dalje stoji na oglasu od 0 do 36 KM da je 200 KM. Meni naplatili 250 i sad moram trecu postarinu platiti.

    Jesam li supak ako kazem nek salju sami brzu postu ako hoce sjedalicu nazad? Nije mi toliko ni do 20 KM koliko imam osjecaj da su mi digli cijenu onako jer mogu i sto mislim da nije fer sve.
     
    Last edited: Apr 11, 2024
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zar ne mozes reci posti da kupac odnosno prodavac u tvom slucaju placa postarinu?
     
    Hellas likes this.
  6. Hellas

    Hellas Aktivista

    Nisam probao. Sad vidim na sajtu da mogu. Nekako sam u glavi imao da ja moram to odmah posto nema naplate nikakve.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pokaži im da je cijena 200km za sjedalicu do 36 mjeseci i traži razliku cijene kao i troškove poštarine koje si imao.

    Greške se dešavaju ali, ne vidim zašto bi ti bio oštećen obzirom da nije do tebe.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Picoooka and zippoo like this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    E sada zamisli koliko je onih sto su prevareni a nisu mogli ostaviti negativan dojam,jer je slao preko neke druge brze poste a jedino se dojam moze ostaviti ako narucis preko olxa.
     
    Ajdin87 and Reznor like this.
  10. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Ovakav profil jos ne vidjoh :D nije mi jasno kako lik nije banovan.
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Ekipa, kakvo je vaše mišljenje o ovom oglasu?

    https://olx.ba/artikal/61399250

    Prodaje ga nakon 2 mjeseca uz mogućnost zamjene za 5600X/3700X. Profil je relativno novootvoren. Naravno, dojmovi 0.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas ih novih na olx-u za ≈400KM, nemoj ga ni gledati ako ti je sumnjiv.
     
    iPlay likes this.
  13. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Ja ne bih narucio nista sa takvih profila sto ne mora znaciti da nije uredno.Pa nov 5800x je oko 380km i sto bi rizikovao zbog cvaje ? Ja sam od tog lika iz Bijeljine narucio 14700kf i sve uredno stiglo.

    https://olx.ba/artikal/60511298
     
    iPlay likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja kao vlasnik 5800x mogu reci da nije lako zadrzati ljubav prema njemu.

    Treba se pofino izdrndat dok ga skontas da ga mozes nastelovat da bude i brz i hladan.

    I ja sam promjenio tri hladjenja u nadi da cu ga ohladiti medjutim nema sanse. 5800x se ne hladi velikim hladnjacima pa cak ni vodenim hladjenjem nego iskljucivo postvkama u biosu.

    5700x je 65w cpu koji u boostu potegne i 125-130w i kao takav ima usporedive performanse kao i 5800x a ne bude vreo. Dok 5800x zbog pregrijavanja sam sebe spusti na level 5700 a opet bude vrući par C
    Mzato ga odmah treba kroz PBO ograniciti na 130w i undervoltom izvlacit do max i to je to.

    Tako temp bude normala a i ostane brz cak malo brzi od 5700x


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    iPlay likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam 5900x i vjeruj mi nisam nikad pogledao nista od postavki... montiraao ga, vidim normalne temp. i ne diraj... radi kako radi.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    5900x je druga prica. On je hladniji od 5800x
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dino, ja se tebi divim na kakvoj maticnoj vozis taj 5800x, mene bi bilo strah ubosti bilo sta vise od ryzen 3 u nju.
    Hajd sto ce VRM-ovi propucati ko kokice, nego ce povuci i procesor sa sobom.
    btw na pogresnoj smo temi
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam bas sva slova u sig stavio. Ploca je ASUS prime B450M-A 2 PRIME B450M-A II|Motherboards|ASUS USA
    NIje uopste kriza,ima hladjenje na vrm i nije nijednom posustala da napoji CPU a da vidis kakvu imam u drugom kompu sto sam sinu sastavio od ostatka djelova dok sam ovaj upgradeovao. MSI B450M-A pro max e to je raga jedna samo takva. R5 2600x ne moze izvrtiti jed pas na CB23 a da ne cpu ne trothla i to ne radi sebe nego radi ploce.Stavim jedan vent da puse po vrm i onda ne throtla,sklonim vent throtla.. I onda sam CPU zakljucao na 90w i sad radi bez problema.
    B450M-A PRO MAX | Motherboard | MSI Global
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jad je i ta Asus, nego nije 5800X neki veliki potrosac, plus kad je u kucistu dobar airflow, i VRM ima kakav-takav heatsink, bude sve ok.

    Ja imao 10 godina Asus maticnu, nije ni imala heatsinkove na VRM, a radila sa overclockanim i7 na 4.5GHz, bukvalno od prvog dana. Nista joj, eno je jos veselo radi, doduse sad je i3 u njoj.
     
  20. patch11

    patch11 Novi član