Igre 2023

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 27, 2023.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    A kakva bi igra o svemiru trebala biti? Uski koridori, od misije do misije?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mogu reći nisam probao, ali po svemu sudeći ova je super dosadna.
    Da su stavili par ogromnih planeta sa značajnim i zanimljivim sadržajem gdje stvarno putuješ od planete do planete, igra bi bila bolja.
    Ovako imaš cijele galaksije na kojima očigledno nemaš šta raditi.

    Evo skinu san je na game pass pa probam kada bude dostupna

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam, nisam je ni ja igrao, samo mi čudno da se neko žali na igru o svemiru što je velika. Nisam čak ni jednu komplet recenziju upratio, malo ign i Karak/ACG zaključke i to je to. Ako mognem probam i sam donesem sud. Da nije na game pass svakako bih čekao pola godine do godinu da je odigram kao i svaku drugu :)
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja je evo igram i meni je dosadna. Ima dosta trckaranja naokolo, bas bezveze. Evo primjer jednog side questa: za neku policijsku agenciju trazis paket, odes vozom u drugi dio grada, popnes se liftom na neku zgradu od hiljadu spratova da ti kazu gdje je paket i ustanovis da je ispod klupe 80m od policije, odakle si krenuo. Wtf? Osjecao sam se kao dijete kojeg posalju po pive i dadnu ti marku sto si bio dobar, jer tolika je nagrada. Ja kontao bit ce krkljanca.
    Cyberpunk je za ovo tri puta bolja igra u svakom pogledu.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo je to problem svih tih igara, tona dodatnog sadrzaja koji je besmislen, a sve da igra traje 50+ sati.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Blagosti open world igara
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod prijatelja probao. Igrali 3-4 sata, i meni licno brzo dosadila. Upalili sebi Gears of War 3 onda i kampanju u co op igrali. No Man Sky mi je licno bolja igra, ali opet nisam ljubitelj toliko ni nje. Doduse je ovo bilo prije nego su na NMS dodali tonu stvari kao base building. Mozda bi se mogla opet probat. Od ovih svih svemirskih exploration igara, Elite Dangerous mi je najbolja.
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    gdje ces igrat vanilla bethesda igru...cekas godinu dana da moderi odrade svoje,i onda uzivas.
     
    Reznor and Stevie_Ray like this.
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Mod tool kit dolazi na proljeće 2024e, do tada su ovi jednostavni modovi na nexusu. Trebat će sigurno godina-dvije nakon toga da igra liči na nešto.
    Izašao i DLSS3 frame gen mod za Starfield ko ima Rtx4000, to je prva pomoć dok nvidija ne sredi drivere.
     
    Last edited: Sep 4, 2023
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    https://blog.playstation.com/2023/0...is-coming-to-ps5-and-pc/?_thumbnail_id=384740

    Dovoljan info u link-u...novi Horizon za PC !!!
    ...i ne mogu da vjerujem...bas brzo nekako i neocekivano, ja sam mislio da cemo duze cekati ove "PS5" za PC.
    Jos samo Gran Turismo 7 za PC (preorder prvi dan objave), doci ce valjda i taj dan u narednu godinu dana...
    A kako je krenulo za godinu dana ce se na PC-u igrati i novi God of War...
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Eh joj, ode Jim Ryan iz Sony-a, mozda nikad necemo ni vidjeti Gran Turismo za PC...ako dodje neko novi ko bude protiv nas...mislim PC gamera...
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sve se vrti oko para, ta priča console vs pc je za malu djecu.
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Nije mi jasno kako su samo uspjeli da zeznu Forza Motorsport graficki. Forza Horizon 5 izgleda puno bolje, a jos je open world...

     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam Motorsport igrao, jesam fh5 i meni ne izgleda ni blizu bolje. Pogotovo ako uključiš 60 fps pa onda imaš pop in kao da igraš na Nintendo switch. Ray tracing također ne postoji. Ovaj tvoj sa videa haman igra na low postavkama :D

     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma drug moj... FH5 je u prve tri graficki naljepse i najimpresivnije ikad izdane igre, ne znam samo na koje mjesto bi je stavio, a zamisli kad ti to kaze osoba koja je kupila svaki Playstation samo zbog Gran Turismo serijala (znaci ako je neko fan za GT, to sam ja, jer mi je to najdraza igra).

    Ako gledamo samo utrke onda je FH5 naljepsa utrka graficki trenutno (Ima PC jos simulacija pa svasta ljudi rade sa mod-ovima, ali to nisam igrao, moze bolje i to da izgleda). Imala je FH5 ray Tracing uz Cheat Engine cim je izasla (cini mi se samo za automobile), ja sam tako igrao, a kasnije je Ray Tracing bio nakon godinu dana ubacen sa update-om, a to nisam probao. Ja nikakav pop-in nisam imao, na kojem je nivou graficki "okolis" u FH5, ja nisam mogao da vjerujem ponekad, stoga sam mislio da kad izadje Forza Motorsport da ce graficki izgledati puno bolje jer nije open world svijet, samo je jedna staza u pitanju...

    Jesi ti to probao na maksimalnim detaljima? Katastrofa lose izgleda nova Forza Motorsport, ja sam probao u 7-8K rezoluciji pa znam o cemu pricam, ali eto moze da bude i taj graficki dojam subjektivan.
    A cinjenica je da je i internet pun komentara kako FH5 izgleda puno bolje od nove Forze, a cak i dosta ljudi tvrdi da Gran Turismo 7 izgleda bolje od nje graficki...
     
    Last edited: Oct 6, 2023
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja biram da vjerujem svojim očima a ne šta neko piše na internetu. FH5 igrao na XSX, Motorsport još nisam jer trenutno nemam xbox, i poredim obje igre na XSX. Ne znam kako neko moze tvrditi da fh5 i gt7 izgledaju bolje, ali eto, viđao sam i to.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probao malo FH Motorsport. Ovo je u najboljem slucaju beta verzija igre. GPU utilization mi 50-60%, CPU 25% i prakticno isto izgleda na srednjim i visokim postavkama, a izgleda kao da su niske postavke. Iz nekog razloga je igra lokana na 60 fps iako u postavkama otkljucam fps limiter. Tako da je igra klasika za danasnje standarde, izbace poluproizvod i kasnije ga krpe.
    Sam gameplay je solidan, auta se dobro drze na stazi.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Klasika, live service igra kao gt7 i gt sport. Content na minimumu i fokusirano samo na online play.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Probao FM i totalno razočarenje. Ovo je definitivno nezavršen projekat.

    GT7 izgleda malkicu bolje dok FH izgleda za klasu bolje.
     
    Zer0 and Ajdin87 like this.
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Aha, bas haos izgleda FH5 i ja cekam ne bi li bilo kakvo snizenje za Ultimate verziju pa da je uzmem za Steam, jer su bili neki DLC-ovi.