BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I mene su nedavno prebacili u dualstack, počeo bufferat Netflix. Nazvao 1444 i rijesio
     
  2. Samir_

    Samir_ Novi član

    Nemam ni ja problema na optici. Hoce li biti neka akcija povodom dana BH Telecoma u septembru?

    Istekla mi je Moja TV pa da znam da li produžavati ugovor ili ostaviti ono onako da ide bez ugovora :)
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Jel neko iskoristio ovu akciju za mobilnu “-50 % prvu godinu i 200 GB poklon”?
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I ja se nadam cemu.
    Meni je ugovor istekao jos u februaru i nikakve nove akcije nije bilo da se vezem 2 godine.Nikakvih benefita.
     
  5. Samir_

    Samir_ Novi član

    Akcija vrijedi samo ako si na onom starom nekom paketu Mini 15 itd..

    Mene su zajebali, prvo mi rekli da mi vrijedi akcija jer sam imao istekli paket Extra S, kad sam potpisao ugovor, ujutro me nazvali i rekli da mi ne vrijedi akcija, jer je akcija samo za one koji prelaze sa starih paketa!
     
  6. alensa

    alensa Novi član

    Gdje se moze traziti da uvedu optiku u zgradu. Doveli kablove bukvalno do zgrade, a nisu u nju instalirali.
     
  7. Samir_

    Samir_ Novi član

    Nigdje, nazalost :)
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Volio bih da i mene maknu iz dual stacka, ne mogu otvoriti portove radi video nadzora.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nazovi 1444 ili posalji email sa tim zahtjevom.
     
  10. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Trenutno imam NetFlat 5 paket a vidim od 01.10.2023. mijenjaju pakete tj. povećavaju cijene pa da pitam, ko se razumije u parametre, koliku bi brzinu mogao izvući iz ovakve parice?
    [​IMG]
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nakon 10 i vise godina unaprijedjuju taj paket. Nevjerovatno. Na koliko povecavaju?
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    parametri za upload su ti tanki na attainable rate, to ti je neki max na adsl2 plus, sto ti pise u attainable, kakvi ce ti biti signali kad pojacaju na max upitno je da ce ti ista preko 10mbps raditi zadovoljavajuce uz ovakav uplink, mozda bi ti vdsl malo popravio situaciju ali ne ocekuj cuda
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    @nivla

    kakva je ovde situacija? znam da je lose, al koliko lose :D

    [​IMG]
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Ima li neko da bi mi znao pomoci podesiti fritzBox da radi telefon + VDSL preko BH Telecom ? Imam problema sa download/upload.
    Tipa saljem e-mail nekome sa slikama 10 MB stane mi sav saobracaj jer se radi slanje i upload slika uzas zivi koristim sada ZTE router BH Telecom

    Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    po ovom tanje od njegove, vec ti je pusten skoro max po ovom
     
    EL NINO CFC likes this.
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Tu ti neće puno pomoći drugi modem. Čim se upload na DSL-u zaguši pati i download (latencija ode na preko 500ms) . Jedino da limitiraš upload na max 70-80% brzine
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    Kako limit uraditi na ZTE routeru mislim da nema mogucnost ? Ili Fritzbox

    Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @apokalipso moze kod tebe 20/1 ici sa tim parametrima, vjerovatno imas i opciju vdsl2
    @EL NINO ovo ti je bas na limitu, hrpa crc gresaka, govori da bas imas problema. vrlo cesto los spoj na kucnu instalaciju ili generalno losi kablovi su ti uzrok.
    Kod tebe samo fizicki pregled linije moze pomoci.

    @zdici nemozes uraditi na ZTE to. Fritz ima neke mogucnosti QoS-a, ako setuje samo internet svaki global rom Fritz ce ti raditi. Ako setujes za MojaTV javi se na pm. Ne garantujem nista, ali mozemo nesto probati ako se sjetim.
     
    apokalipso and zdici like this.
  19. zdici

    zdici Aktivista

    @Stihoklepac
    Uspio sam drug osposobiti na fritz!box routeru da mi radi VDSL Internet, i DECT telefon VoIP.
    Malo je bilo komplikacija patnje oko VoIP-a jer je vezan VoIP za MAC adresu uredjaja router-a. A kod fritz!box routera uvijek MAC adresu treba traziti preko cmd komande ne sa kutije proizvodjaca kao ja sto sam trazio. I ide poseban config koji sam ja uspio dobiti za moja tv+tel+internet.
     
    Last edited: Oct 10, 2023
  20. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Koji se genijalac sjetio ovog?

    [​IMG]
    [​IMG]

    Edit: tek sam sad našao da ima opcija bogatija ponuda...
     
    Last edited: Nov 27, 2023