BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Isto mi skida i u ovom mjesecu...svaki dan se konektuje samo od sebe.
    I prosli mjesec sam bio u romingu,sve isto.
    Data roming je ugasen i pozivi i internet su mi prebaceni na hr karticu.
    Mislim da sam na drugom forumu procitqo jednom sta aktivira net ali sam zaboravio
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koji je telefon u pitanju. Ne može se aktivirati net.
    Ili je neki virus ili neka aplikacija sličnog tipa

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Jako zanimljivo, na Ultra koliko znam nema twin kartica pa da je u drugom uređaju koji je uključen na mobilne podatke. Primaš li SMS poruke na taj broj? Ako ti neko piše i ako su duže pretvore se u mms pa se sam telefon koristi mobilnim podacima da prenese.?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Može ti telefon bez da te pita slati neku telemetriju. Poznat problem sa 4G. Jedini način da budeš siguran jeste da prebacis telefon na 3G i onda staviš data roaming na disable.
     
    zippoo likes this.
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zar još uvijek ima korisnika koji nisu na pretplati.. neisplativo totalno.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Da, bio je na pretplati, ali se prebacio na Ultra jer provede par mjeseci vani pa mu je besmisleno plaćat račune za nešto što ne koristi... Ovako čuva svoj broj pa kad se vrati opet na pretplatu bez obaveznog trajanja...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne treba svakom. Meni prvom, prije sa 5-10km na ultri. Slabo telefoniram, Internet uglavnom WiFi. Sad plaćam 30km uglavnom radi mobilnog interneta jer se desi da zatreba par puta u mjesecu.
    Da ne govorimo o starijim ljudima, kod staraca im istekne validnos bona od 10km ostane 6km na računu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    zippoo and Reventon like this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Negdje s
    Da to i radi.
    Citao sam vise puta o ovome ali ne sjecam se sta tacno se konektuje.
    Prebacio sam sada bh karticu na 3G pa cu vidjeti hoce li i dalje skidati.
    Svaki dan se jednom konektuje i skine par feninga...
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mene opet pocelo zezati mojatv i internet, poslije nevremena od prije dvije sedmice. Mojatv stopa, internet usporio sa 50 na max 24Mbit. Resetujem modem, radi par sati dobro mojatv, net i dalje oko 24, onda pocne stopati a net ode na 10-15mbit.

    Zvao ih dva puta, niko nista. Isto bilo prosle godine, mjesecima me zavlacili ali su bili rijesili. Ili je do njih u centrali nesto na liniji, ili na kuci ona kutijica gdje ulaze kablovi u kucu.
    Do modema i instalacije u kuci nije 100%.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  10. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Tuzla je garant u pitanju, i kod mene isti slučaj.
    Jučer iz očaja zvao txtv da vidim za opciju optike, bez uspjeha naravno. Svi bi pare a da ne ulažu u infrastrukturu.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
    zippoo and Reventon like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prebacivanjem kartice sa 4g na 3g je rijesilo problem.
    Vise ne skida kredit i ne salje nikakve podatke samo od sebe.
    Hvala.
     
    dams82 likes this.
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Vraćam se danas s treninga kad kamion BH Telecom -a parkiran. Neki radnici buše dni zgrade i veliki bunt kabla pored. Pitam lika pored kakve su aktivnosti kaže dolazi optika u zgrade. Ajd rekoh, nek ima i neka pozitivna vijest ovih dana.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
    Reventon and zippoo like this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajde masala, ulice su ionako iscjepkane po cijelom gradu od telemacha i kablovske.
    A kod mene su rijesili, bio problem u zicama napolju, korodirale... Trebalo im je dugo da dodju ali su rijesili. Optiku necu vidjeti u skorije vrijeme sigurno.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako je optika dosla do zgrade ,onda se gradjani mogu samoorganizovati i traziti da se uvede u zgradu.Podnese se zahtjev.
    Naravno mora biti odredjen broj prikljucaka i korisnika,da se investicija isplati BHTu.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  15. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Kod mene uvode u zgradu a nije niko ništa podnosio osim prekida ugovora i prijava kvara.


    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  16. Samir_

    Samir_ Novi član

    [​IMG]

    Moja TV je od 1. septembra 2023. godine bogatija za tri Viasat TV kanala: Viasat History, Viasat Nature i Viasat Explore.

    Viasat programi donose nove uzbudljive sadržaje!

    Uživajte u impresivnim dokumentarcima, historijskim dramskim serijama i rekonstrukcijama, novim avanturama, egzotičnim i životnim pričama o ljudima i životinjama i družite se sa fenomenalnim voditeljima.

    U nastavku vam predstavljamo nove kanale u ponudi Moja TV:

    Viasat Explore

    Program Viasat Explore uvijek donosi „nešto više“ – radoznalost, inspiracija, strast, posvećenost, odlučnost i avanturistički duh. Istraživanje novih i neobičnih pojava je glavni pokretač i ono što gledaoce uzbuđuje – od najnovijih znanstvenih otkrića do svakodnevnog života zanimljivih ljudi, koji rade stvari na drugačiji način. Kanal istražuje svijet oko sebe, kao i jedinstvene priče pojedinaca koje zajedno stvaraju nevjerovatna dostignuća modernog čovječanstva. Raznovrsnost emisija na ovom kanalu svakog dana donosi fascinantne i čudesne priče.

    Viasat History

    Viasat History inspiriše gledaoce sadržajem koji predstavlja historiju na moderan način – programi zasnovani na detaljnim istraživanjima su intelektualni izazov za gledaoce jer pružaju novu perspektivu prošlosti koju izlažu najkarizmatičniji historičari današnjice. Uzbudljive, istinite priče i historija koja ostavlja bez daha – od luksuznih života kraljeva preko patnji robova do velikih vojnih poduhvata u svjetskoj historiji. Glavni fokus je historija Evrope, iako program pokriva i historijske događaje iz raznih dijelova svijeta, kao i događaje iz daleke prošlosti, a gledaocima otkriva i historijske tajne predstavljajući ih u svjetlu savremenih događanja.

    Viasat Nature

    Viasat Nature je televizijski program sa iskrenim i strastvenim pristupom, a sve zahvaljujući posvećenim ljudima, koji su sa lica mjesta spremni prikazati inspirativne predjele, biljke i životinje prepune iznenađenja, a koji gledaoce često ostavljaju bez daha. Na kanalu priroda često sama na najbolji način dočarava svoju priču – predivnu, neobuzdanu, ponekad brutalnu i iznenađujuće divlju. Najbolji svjetski reporteri zadivit će gledaoce upečatljivim dogodovštinama iz prirode, ispričanim “iz prve ruke” i sa lica mjesta, kako bi iskusili prirodni svijet u svoj njegovoj veličanstvenoj ljepoti.

    Gledajte u septembru

    Izdvajamo neke od popularnih naslova koje možete gledati u septembru na kanalu Viasat Explore: Spašavanje odbačenih olupina, Nevjerovatne inženjerske pogreške, Riječna čudovišta… Na Viasat History uživajte u serijalima: Divlji Zapad, Iznik, potopljena enigma, a na kanalu Viasat Nature u septembru ne propustite: Pantanal – brazilsko prirodno čudo, Tematski blok: Sezona Južne Amerike, Divovi, Kako divlja stvorenja spavaju, U potrazi za snježnim leopardima: Potjera za neuhvatljivim…

    Zabavite se uz odlične tv sadržaje na Moja TV!

    Moja TV – uvijek bolja i drugačija.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoce li ti kanali biti besplatni ili uz dodatno placanje?
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Šta vrijede kanali, evo dođe mi komšija što živi pored firme, plače, nema 10 dana interneta i televizije, kae ne dolazi niko. Poslata urgencija :D
     
  19. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma podrska im je kao i drzava citava. Nazovem i kazem ne radi nesto, oni kazu znamo eto to je tako, puno korisnika pa usporenje, ne mozemo mi tu nista...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja na optici za dvije i pol godine nisam imao jos nijedan tehnicki problem ili da nesto ne radi.Nijednom nisam zvao podrsku.
    Na adslu je bilo problema svakih par mjeseci.