BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ja, skoro je bila neka akcija pa je produžena, ali vjerovatno na nju i misliš... Bit će u septembru garant kad bude dan bh telecoma... Meni paše tm jer mogu ga podijelit na dva stana, i 4 televizora ili više, a moja tv ne može i automatski je skupa ako moram imat dva priključka u jednoj kući... I ako dođe optika meni ništa ne znači...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo jedno mjerenje kod komsija. Nisam imao puno megabajta na racunu pa nisam pustio da izvrti do kraja. Garant gigu pojede dok zavrsi.

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sumnjam da je giga. Evo odradio sam par mjerenje, prvi je u mjesecu potrošeno 0 mb, pa ćemo vidjeti koliko su mjerenja uzela kada se updateuje.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kolicina potrosenih podataka uveliko ovisi o brzini


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znam ali i kod mene ne može toliko, ali na ovih 40 - ak evo pokazuje 90mb
    Mjerio sam tri puta

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze, moze...meni neki dan na brzini od download 160 Mbps i upload 60 Mbps,skide 400 MB za jedno mjerenje
     
    dams82 likes this.
  7. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Kako funkcionira garancija u BHTu? Vidim dosta telefona na Olxu s garancijom od BHTa, MTela i sl, i interesuje me koliko su vazece kada se kupi?
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    nosis u ovlasteni ko bilo koji drugi telefon sto ims garanciju u ovlastenom, ovi sto ti prodaju daju ti garantni list i racun
     
    NaLe! likes this.
  9. nivla

    nivla Komšija

    jedini objektivan problem moze biti da telecom operateri pocnu blokirati mobitele po imei u slucaju da ovi sto su prodali telefon ne placaju racune a time i rate na vrijeme
     
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Znači, traži telefon koji dođe s računom. :D Hvala ti.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam prije cesto posjecivao direktno ovlastenog servisera, mislim da nisam imao racun kraj sebe, ali jesam garantni papiric. Nije bilo problema.

    Najbolje ti je da kontaktiras ovlastenog servisera za taj telefon i upitas da li ti je potreban racun, jer sto da ti propadne dobar deal ako nema racuna, a daju garanciju i bez toga.
     
    NaLe! likes this.
  12. Samir_

    Samir_ Novi član

  13. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je vjerovatno 200GB u roku od 24 mjeseca, tj. 8 GB mjesecno? Isplati se samo za Extra S paket. Ostali paketi već imaju mnogo više GB, tako da dodatnih 8GB i ne pravi razliku.
     
  14. Samir_

    Samir_ Novi član

    Vrijedi ovih 50% na svim računima :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    To jest, za ove postojece je super. Ali za prelazak na telecom, sumnjam da ce se iko odluciti samo radi ovih GB.
     
    Samir_ and dams82 like this.
  16. alensa

    alensa Novi član

    Zna li neko zasto mi se DNS ping pogorsa, "normalni" je oko 15-20 milisekundi, medjutim svako malo skoci na preko 1500-2000 i internet postane neupotrebljiv. Moram svaki put resetovati wifi adapter na laptopu da bi se vratio u normalu.

    Na 2 laptopa se desava ista stvar.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da li neko zna sta mi ovo skida kredit i aktivira internet i kada je ugasen.
    Trenutno sam u romingu i jos vise mi naplacuje.
    [​IMG]
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam, ali liči na neki bug ili virus. Ne bi smjelo upaliti mobilne podatke ako ih ti ugasiš. Ugasi bar data roaming za početak. Ja inače kad sam u eu roamingu ugasim posve bh mobile sim karticu, upalim Hrvatsku i ne postoji mogućnost dodatnih troškova.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovo se desava stalno kada sam na bonovima...ovo neka aplikacija ili servis aktivira net i kada je ugasen.
    Desavalo mi se i prije ali ne znam tacno sta je.
    Data roming mi je ugasen a karticu mogu ugasiti ali eto drzim je aktivnu za ne daj boze.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ako je data roaming ugašen onda je nemoguće da ti aktivira potrošnju podataka u Roamingu. Ovo sa liste je iz prošlog mjeseca, jesi li i tada bio u roamingu ili u bhmobile mreži?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk