All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja ovo uvijek imam u autu, a kod mene stari Scenic ima zakacki da mogu ves masinu zavetati, uvijek se moze naci nesto za sta se zakaci, pogotovo ako nisu preteske stvari.[​IMG]

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo od damira, cak ni od taleta.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Oprema za kerove ce na kraju biti najbolje rjesenje:
    https://amzn.eu/d/cFHFen2
     
    Ajdin87 likes this.
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam original Huawei i Samsung ove punjace u autu, rade bez problema oba. Oba su sa fast charging za njihove standarde.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Otkako sam jos kupio auto, primijetio sam po sofersajbi neke sitne tackice prljavstine koje su difuzno po citavoj sofersajbi i koje se nikakvim manipulacijama ne mogu skinuti.Je li to smola ili nesto dr ne znam.Probacu uslikati pa postam ovdje.Ima li ikakvo sredstvo da to ukloni?Dakle trljanje spuzvama, krpama, deterdzentima ne pomaze. Neko mi je spominjao da probam sa onim Kilavom, nisam jos sa njim probao. Probao sam skidati i sa wd sprejem ali ne ide.


    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni se to desi kada parkiram auto ispod odredjene vrste drveta. Ali obicno u praoni ostavim deterdzent da malo duze djeluje i skine to. :D
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    probajte sirće ;) zaprati me za više savjeta hehee
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je smola, ljeti kada su velike vrucine bukvalno kapa sa borovih iglica. Moze se skinuti kada se ugrije na suncu, omeksa i moze se oprati.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma probao sam ja i na vrucini nema sanse, a govore svi takodje da je to smola. Probacu sirce :) Inace sam smolu na karoseriji uspio da skinem sa wd-om i mikrofiber krpom. Ali ovo je ocigledno starog datuma a nikad nije ocisceno kako treba.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  11. ibran

    ibran Aktivista

    Probaj sa ledpm kockom leda da držiš na tome od hladnoće popuca i lagano skineš.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Čudo nisi probao nitro razređivač ili aceton, ako to ne skine onda ništa neće.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nisam to ali sam probao namjenski sprej za smolu sonaxov nece nema sanse
    Kao da je staklo upilo hebenu prljavstinu!Nema sanse ne skida se uopste. Bukvalno sraslo sa staklom

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mozda su udarci od kamencica ?
    Onih mikroudara ima svaka sajba milion, vecina se samo na suncu vidi.
     
    dams82 likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je tako davno u garaži na Dobrinji curila ona voda iz betona... Polirao šajbu, nema šta nisam radio, nikad to nisam sredio...
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sreća pa ti nije na lak.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam bas da je sreca ili se zezas? :D Lak ces sredit, lakse ofarbat a sajbu gledas tokom cijele voznje i konstantno ti smeta, a jos i pegla da je mijenjas.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve to stoji ali jednom kad se fabricki lak skine nikad više rahat, a ono stanje ga uništi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma jebo te operem auto upickam ga i sjednem to me bode u oci nije to nesto sad aman zaman ali me nervira drama. Bilo je smole i na laku ali sam to sve skinuo sto sa uljem maslinovim sto sa ovim sprej, ali ovo nema sanse. Cak sam po nekim savjetima ostavljao da prenoci ulje preko noci pa da onda probam al jok...nece da ga hebes

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda je fino popunila oštećenja od kamenčića...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk