All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ima u Sarajevu ljudi koji se bave auto detailingom, pa da probas kod njih. Ako oni ne mogu pomoci onda ti ne gine nova sajba.

    Ne znam jel imas kasko na stakla, moze se naplatiti. Samo nemoj kinesku sajbu staviti.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma kakav kasko :D A vala mijenjati sajbu radi ovoga mi bas i ne pada na pamet

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Možda nije relevatno za tebe, ali meni su prilikom lakiranja haube isto tako ostale tačkice po čitavoj šajbi, gdje god nije bilo zaštićeno. Na kraju sam to sve skinuo sa polir pastom za lak i nekom krpom, mukotrpno jeste bilo, ali sam uspio.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Kasko na stakla je odlična stvar, posebno ako imate šoferšajbu sa grijačima npr pa bude skupa...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    A kosta 30-ak km.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nije baš, kod nas zadnje dvije godine 100KM. Kod nekih je i jeftinije ali i manje isplaćuju.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja mislio na osiguranje stakla, činimi se da sam platio 30-ak km

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Da, o osiguranju stakala je riječ.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onda me izašlo povoljno, Euroherc je kod mene.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda zavisi od sajbe, ako je sa senzorima onda je skuplja, za obicne je tako oko 50KM. Ja sam na Leonu toliko placao.
     
    Haker likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Euroherc slabo plaća zato je jeftinije, recimo do 500KM i ako je skuplja šajba ti plaćaš razliku. Ovo 500 sam onako napisao, zna Dino bolje, on je kod njih imao policu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam na eurohercu imao full kasko prethodnih godina, sve je bilo dobro dok nisam isplaćivao ništa, kad me ženska kucnula na parkingu i kad sam aktivirao kasko da to naplatim, odmah je sljedeća premija skočila za par stotina, iako nije bilo govora o malusu. Sitna kuckanja vratima nikad nisam prijavljivao. Full kasko je jedno veliko govno.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Euroherc je govno, bolje receno. Imao sam kod njih negativno iskustvo kod naplate stete, bili su osiguranje od vozača koji me udario. Na kraju morao popolovit štetu.

    A imam full kasko 8 godina na 2 auta. Koristio sam 3-4 puta, sve uredno pokriveno, nikad nije skocila premija. Platim dosta, ali posto parkiram na javnom parkingu ne sikiram se i lakse spavam zbog kradja i slično. Sarajevo osiguranje je u pitanju, Greco agencija za zastupanje, vjerojatno i to ima dosta uticaja, ko te zastupa i koliko ti da popusta.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Euroherc je i austriji otvorio i sa istom politikom rade, mnogi se nabelajili.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja svake godine obiđem par osiguranja ko bude najjeftiniji kod njega i to je to. Kasko ne plaćam, za ostalo su sve to ista govna.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa za osiguranje od odgovornosti ti je nebitno jer drugi naplaćuju ili se ispate. Nije tvoj problem. Ali za kasko tražit najjeftinije je pucanj sebi u nogu.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. nFare

    nFare Komšija

    To su sve tipične zapadnjačke malverzacije i u Njemačkoj većinom ako više od jednom godišnje prijaviš štetu, skače premija ili da platiš u startu masno gdje je eksplicitno navedeno da se neće povećavati ali i tu ima klauzula...
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kako ce drugacije osiguranja zaraditi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos su limarski radovi brutalno skupi, za sitan udarac bude racun 5000 eura.