All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni neka cura u Ford fokusu mk1 branik zadnji oštetila prošle godine, bas puno i morao ga mjenjati, i mrvicu zakačila jedan blatobran.

    Njeni osiguranje Triglav bilo, kako mi je prvi put bilo da me netko udario, kažu mi natezat ces se s njima pravo. Očekivao sam ponudu tipa 300km pa ja cu natezat vise itd.

    Zovnuo me lik i kaže Aj nećemo mi puno komplicirati pošaljemo vam ponudu.

    Ja sutradan vidio samo plus 1200km na računu, i za par dana mi došao račun njihov.

    Odradio čitav zadnji kraj plus vrata za 500km.

    Razmišljam da predjem na njeno osiguranje, sad koristim Euroherc


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema to veze u kojem si ti osiguranju. To sto si dobio dobru ponudu je cisto do procjenitelja stete. Uzmu vrijednost tvog branika ali polovnog (vjerovatno su smatrali da je za zamjenu) i popravak blatobrana, na to dodaju neki prosjek vrijednosti materijala i ruke lakirera. Neka osiguranja nemaju svog procjenitelja nego taj dio posla rade ljudi iz drugih osiguranja.

    Ti si za branik i blatobran dobio sasvim ok cijenu, to sto je tvoj lakirer jeftino uradio je druga stvar. Bitno je da je kvalitetno odradio, da je potrefio boju i da se ne oguli lak za godinu-dvije. :)
     
    kvaju likes this.
  3. nivla

    nivla Komšija

    evo danas cujem kamiq 1.0tsi na nekih 50k otiso u servis jer ima neki problem na trecem cilindru misfire, bas me interesuje koliko ce kostati i sta kaze porsche
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    BoMbina otisla, nista strasno.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pih uhvatila me kamera na auto putu, sjećam se da sam oko 120 išao.
    Kako naplaćuju, ima deset tolerancije, da li se to uračuna ili mi se piše sve preko 100?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Tolerancija je ako se zadržiš u njoj, ako pređeš onda nema tolerancije. Npr 100 ograničenje i ti ideš 110 to je ok, a 111 je već kazna, 121 ide vozačka na mjesec dana.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesu je stavili na mjesto svaka im čast. Vidjet ću valjda za koji dan

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel bilo pred tunelom? Tu je ogranicenje 80 cini mi se. :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tunel gaj, 100 je ograničenje, ali ide malo nizbrdo pustis gas auto ubrzava.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne mora znaciti da ce otici vozacka, obicno brzina u autu laze barem 5kmh.
    A i ako dodje do toga, nadji nekoga od svojih ko ima vozacku a ne vozi, pa predaj njegovu.
    Mozes i na sud da se dogovoris sa sudijom da ti ne uzima vozacku, dobijes neku uvjetnu kaznu ako ti je prvi put, ali ces morati platiti punu cijenu kazne.
     
    Haker likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije frka, više mi krivo jer me uslikala jer znam da je tu bila i što je na takvom mjestu. Prošli mjesec prešao 1000km autonputa po hr nijedna kamera, kod nas ljudi ginu ko muhe po magistrali hadzija stavio na 18km auto puta tri kamere.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, postali su opsesivni sa time. U Tuzli svaki dan policija sa tronoscima na magistrali, skrivaju se iza drvjeca, okrenu u suprotni smijer da slikaju, imaju i one Skode Kodiak sa montiranim kamerama na krovu sto snimaju 360 stepeni. A fiksnih kamera sto snimaju saobracaj i skeniraju reg. tablicu je prakticno na svakom semaforu.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Iz ugla vozaca koji postuje pravila i vozi registrovano vozlio murija i njihove kamere vozlia zasjede i sve ostalo kao da ne postoji.

    Za 10kmh prekoracenja nema kazne,za 20kmh minorna kazna a za preko 20kmh vozacka na mjesec,3kmh se odbija od izmjerenog. Satovi pokazuju vise za 3-5kmh. Stvarno trebas pravo zasrat da ti uzmu uzmu vozacku. I ako ti se da ganajt po sudu i taj mjesec se moze pretvoriti u uslov izuzev ako je zbog alkohola. Tu nema pomoci a i ne treba da bude.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Oct 1, 2023
    dams82 likes this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja isplatil se sada zimske gume uzimat na onim akcijama.
    Kontao conti uzet one nove.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isplati, naravno, zavisi od popusta.
    Ljudi su postali opsjednuti sa dotom, pa ako je dot od prošle godine i dobar popust, ljepota.

    @dino73n iz tog razloga je ovo prva kazna u životu:D samo ovo na autoputu je ne znam ni kako nazvati, tako je lako prekoračiti i noj stop voziš u stresu. Inače ga stavim tempomat na 100 da se ne zajebajem i tako cijelim putem.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A siguran si da te slikao, vidio si bljesak kamere?
    Meni se u par navrata ucinilo da cu dobiti kaznu kad proletim ali ispostavilo se da sam bio unutar ogranicenja.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne mora značiti ako nema bljeska da nije "uslikan". Ne mora se uključiti bljesak, a zavisi i od vrste radara. Doduše, ovaj radar na autoputu vjerojatno ima, ali ne mora značiti da ga aktivira po danu.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nemam pojma stvarno ne sjećam se. Nisam bio sam, nešto se zapricao, tek kad sam ušao u tunel vidim 120 idem. Ma svakako će biti ova minimalna ko ga ebe, a i da je vozačka opet mi svejedno, ne treba mi auto nešto posebno u narednom periodu.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja brzo pitanje.
    Jel disablate zimi retrovizore das e ne zatvaraju automatski ?
    sta znam zbog hladnoce, smrzavanja, motorica, ovo ono ?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ja pokušavao i nisam nikad uspio, vazda rade jbg, ali nije bilo problema s njima.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk