Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve sam ja ovako postavio, na svakom tv u su mi otprilike ovakve postavke.

    Nije bitno stvarno, stavim 1440p I sve ok. Ali skroz cudno, slika savršena samo lica crvena.[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li stavio color space sa auto na dci p3 ili sRGB ili koja god opcija ima? Nemoj ko u videu ostaviti na auto! Kada promijenis na neku opciju koja nije auto vidi onda je li isto na 4k i 1440p.

    EDIT: Probaj native ili neku od ovih opcija, samo da nije na auto.
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 13, 2023
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Taj smarttube ja koristim na fire stick, izuzetno dobra aplikacija, radi potpuno kao i YouTube, samo bez reklama.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Mujka likes this.
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    dobar smarttube
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Inače kakav je tv osim tog youtuba na 4k? Ja naručio starom na ekupi, trebao bi sutra doć.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 kupi ga starom slobodno, njemu će biti izvrstan za kablovske, a android je pa se može lako i neka streaming aplikacija instalirati i td. Ovo sa yt I VRR je neupotrevljiv, ali to ti oca neće sekunde smetati, sumnjam da igra igre na 120fps :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ma on igra na 30fps, old school
    Dnevnik, utakmice i tako to, kablovska uglavnom...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma za to je izvrstan tv.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Naletio sam u OTTO.de na LG 65QNED916QE za 850€ , ovo je Mini LED QNED tv. Ima li neko kakvo misljenje valja li sta? Sljedeci logican iz or bi bio Hisense U8K 65" za 1180€ ali kao sto vidite razlika u cijeni je preko 300€.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Stigao je danas, dobar tv pravo. Za 765 kmčića nije bilo bolje ponude u veličini 50 inča.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 16, 2023
    Haker likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema dalje. Najbolje kupovati prošlogodišnje modele, dobije se fin popust :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ima li iko kakvu preporuku ili iskustvo za smart android TV na koji može Eon smart app regularno? Što jeftinije, to bolje, može i polovno, ne treba više od 32 inch? Uzimam za spavaće sobe da se ponekad naveče nesto pogleda , mozda i unazad, da se lakše zaspi... :D a mogu i Netflix strimati u krevetu...

    Sadašnji Vox koji imam nije smart TV....mozda bi mogao pomoci i neki Android stick, ali bih više volio da ima LAN, jer je wireless nestabilan do pm...

    Eto, Fala unaprijed :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja koristim eon app i radi ok. Sad 32" android tv ne znam ni da ima.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

    Ne znam da li ima 32 incha da je smart tv. Ja bih isao na ovu opciju

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ovo je odlična preporuka, stvarno povoljno, a za spavaću vjerovatno i dovoljno veliko. Sad svi pametni televizori imaju mogućnost instalacije eon app. Android TV, tizen, webOs, vidaa... I još da napomenem da kabal nije neka garancija stabilnosti, kod mene nekad eon znao da zapinje na kabal i ja prebacim tv na WiFi i odjednom sve radi perfektno...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Hvala drugari....

    Ma handri me ovaj CGA2121, jedva dobaci do sobe WIFI....kontam uvaliti negdje blizie WIFI extender ili mozda drugi router.....sta tu preporučujete....
     
  17. DSA

    DSA Aktivista

    Mesh ili neki ubiquiti lr ap
     
  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    I usput još jedno kljakavo pitanje.....moze li se ikako ubaciti EON smart app na Panasonic smart plazmu P42ST60 koja nije android TV? Guglao sam ali ne nadjoh ništa....
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne noze, staro je to za eon.
    Inače eon app nije neka sreća, traži dosta procesorske snage tako i da na novijim televizorima sporije prolazi kroz kanale i menije, ali kada se krene gledati kanal radi ok.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pretpostavio sam, ali rekoh mozda neko zna....Mojih muka, u pm...

    Imam 2 TV-a u kući i nijedan nije android, u opcijama kablovskog paketa imam i EON app i box....
    EON box spojen na jedan tv, EON app prdi bezveze, zena ne da da se buše zidovi po kuci i razvlače kablovi po vidnim mjestima jest jednako LAN otpada, mora WIFI (a WIFI mi je kita u sobi)
    Telemach tvrdi da EON app neće raditi stabilno bez LAN veze jest jednako WIFI otpada
    Imam powerline adapter u sobi koji mi od mogućih tovar mbps kojih imam u paketu obara vezu na 22 mbps
    Hoće li EON box raditi stabilno na 22 mbps ili neće, to niko neće da obeća

    A ukucani svak traži svoje i svi traže da ja to napravim...a ja cicija neću da se uvaljujem puno para jel me jebu u zdrav mozak non stop sa kojekakvim zahtjevima, a pogotovo se ni meni ne pegla sa bušenjem zidova i popravljanjem i farbanjem kasnije, a za majstore niti imam vremena, niti živaca....
    Za sada mi je samo pritisak na 200...
    Uglavnom, ako pročitate na portalima da je neki mirni pošteni komšija napravio sranje u komšiluku, to sam ja.... :cool:

    EDIT: mozda mi se ipak najlakše objesiti.... :confused: