Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Hah, ako nije pristrasnost brendu moram pitat zasto:)
    Salu na stranu, vjerovatno su svi tu negdje sa kvalitetom slike ali da li su im brzina kretanja u menijima, saltanje kanala iste brzine? To mi je vazno kod tv-a, mrzim lagavo kretanje kroz menije...
     
    Last edited: Jan 3, 2024
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam Sony prije imao Samsung. Sony Android, Samsung je Tizen, i Sony mi je brzi i responzivniji. Prije nego sam ga uzeo bio sam skeptip po pitanju androida i TV-a ali nisam se sekunde pokajao.
     
    edgsi likes this.
  3. edgsi

    edgsi Aktivista

    Malo naginjem ovom LG Nanocellu. Samo me kopka sto je proslogodisnji model. Da li se stvarno isplati dati 160 eura vise za Sony?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi za sta ces koristiti. Ako si prosjecni korisnik i nemas velike zahtjeve svi su dobri. Ja bih uzeo LG ili Samsung, ovisno koji ima duzu garanciju.
     
    edgsi likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sony ti je najkvalitetniji i "ispod haube"...dakle elektronika,napajanje,a i kvalitet slike i ako cijena nije problem,u LCD segmentu uvijek uzmi Sony...kasnije ces biti zahvalan.
    Vidim da je ovaj android TV,tako da ce i sve aplikacije raditi a android je optimizovan za televizore,tako ne bi trebalo stekati.

    Ili Sony ili Samsung u LCD segmentu...LG nije neka sreca u LCDu kao ni vecina ostalih brendova ali svejedno nisu ni ovi televizori neka visoka klasa,ako gledamo cijenu...ako hoces gornji srednji rang...treba fino nadodati na te cijene .
     
    edgsi likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja imam tizen na samsungu i android na ovom tcl. Android je funkcionalniji ima više aplikacija, ali meni tizen bolje radi i bolje sistem izgleda u smislu da je bolje sve posloženo.

    Kada je tv u pitanju izgleda da je Samsung ipak najbolji izbor po pitanju odnosa svega.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    edgsi likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    LG ako nije oled i ne treba gledati, onda bolje ići na Samsung, a ovdje je najbolje ići na Sony.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    edgsi likes this.
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ja imam LG 49SM8600PLA model (https://www.lg.com/hr/televizori/lg-49SM8600PLA), vec 4 godine. Strašno dobar model, ali obzirom da ne posjeduje klasični android app store vec LGev nekakav nakaradni već se osjete nedostaci.
    Nedostaje i podrška za Apple TV (pretpostavljam zbog regije).
    Tehnički, slika (Dobly Vision, HDR), zvuk (Dolby Atmos), odziv, sve top.

    Bježi od NanoCell nižeg segmenta (SM8200 serija). Brat kupio sebi i nakon 3 godine pojavile mu se mrlje u donjem dijelu ekrana. Dakle panel loš.
     
    edgsi likes this.
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Izbor je pao na Sony. Uzeo sam i produzenje garancije na 5 godina. Na prvi dojam brz a slika i zvuk odlicni, ja zadovoljan. Hvala svima na savjetima.
     
    Reznor, zippoo, dams82 and 1 other person like this.
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Tcl c635 pukao ekran, uzas, da li se isplati praviti drugari?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa pitaj posto je novi sa zamjenom pa ces vidjeti isplati li se...ako je TV skoro kupljen a popravka recimo ispod 50% cijene TVa...recimo da se isplati...ako je skuplje,ti izvagaj...popravka ili novi tv
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li iko ovaj tv. Tražim 65" za starce isključivo za kablovske. Ovaj je 990km, kontam ne može bolje za tu lovu a da ipak liči na nešto.[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kupio ja ćaći prosle godine. Samo model 2022. Top

    Slika ko na kakvom midrange-u.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo vidim ima i vrr nije da je bitno u ovom slučaju ali izgleda super

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zar za losiju rezoluciju nije bolja manja dijagonala ?
    Zasto ides na 65 inca ?
    Mozda 50 ili 55 da je mjera,osim ako dnevni boravak nije dug 4-5 metara.
    Ja gledam SD Arene na 48'' i slika podnosljiva prilicno,dok na 55 recimo Arene SD lose skroz.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neću više nikad kupiti tv ispod 65.
    Sad su svi kanali što gledaju HD, oni svakako neće primjetiti

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Kod njih je telemach, znači nema arena

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Arene su samo primjer a ostali kanali su i gori u SDu :D
    HD je podnosljivo donekle,mada je realno i to K na 55'' i vise...za to treba FHD da valja.
    Kada pustim neki film u visokoj rezoluciji ili FHD na kodiju i ovo sto imamo na iptv...drasticna razlika :D
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Kod našeg oca je ovakav tv samo prošlogodišnji model, 65 i slika sa eona je super.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To je bilo prije x godina i kada si za solidan upscaling morao najjacu seriju kupovati. Sada je to bagatela i cak low range modeli imaju dobar upscaling
     
    dams82 and Haker like this.