Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opet zavisi od platforme, na xboxu jeste, na PC jeste, na PS na sniženjima se može naći jeftinije. Ja sam po piku za PS igre plaćao 30 - 40 - 50km, nije to puno jeftinije nego bi kliknuo buy u storeu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Sony radnja zasigurno nije jeftinija od diska jer drže monopol na digitalne licence, jedini platform holder koji to radi pa popusti budu dosta kasnije nego li Disc verzije, također prvi popusti budu dosta slabiji nego u Retail radnji ili na oglasima. Za primjer Spiderman2 - retail već na 60eur, PSN 80eur, oglasi 30-40eur.
    Kako je dolar ojačao nema neke fajde ni od US accounta sa digital bonovima, jedino ti ostaje Turski acc. sa turskom debitnom karticom.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pošto ps5 nije bio na stanju a nije mi se čekalo uzmem Xbox X, bio Bundle sa Diablom al nisam htio ne igra mi se uzmem bez bundla. Bit ce mi zao gran turismo al kad sam vidio Xbox pass koji sam dobio za 99 centi 14 dana zinuo sam.
    Nemam karticu za tursku pa ne mogu uzeti ako neko ima volje da mi uzme pass saljem pare na PayPal ovako isto ok 14 eur mjesecno ekstra.

    Pitanje imam Logitech sluse i Tastaturu trebalo bi da radi na Xbox?
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Već si uradio set up konzole. Ali na set up u staviš regija turska, neku genericku tursku adresu i to je to. Staviš svoju karticu, svoj br mobitela i meni je prošlo bez problema, u radnji sve u lirama game pass sića neka

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima i PS katalog od 400-500 igrica i svaki mjesec dodaju 10-15 novih igrica, samo moras imati skuplju pretplatu to jeste moras uzeti PS+ Extra, a ne taj obicni PS paket sto si ti uzeo.

    GamePass i dalje je bolji ako nista radi cinjenice da i dalje daju dosta day 1 naslova.
     
    Last edited: Nov 24, 2023
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mislim da bi vecina periferije trebala raditi preko USB, dok bezicno nesto je kompatibilno nesto ne, ako ima dongle. Bluetooth periferija nije podrzana, bar nije bila na One seriji. Probah vec Frostpunk igrati misem, ima kursor, ali klik ne radi nista. Za slusalice meni su se bile svidjele one bezicne Xbox slusalice: https://www.amazon.com/Xbox-Wireless-Headset-One-Windows-Devices/dp/B08WFD42G5

    Nego, bilo je i u razmatranju i Switch kao alternativa za Xbox pored PS5 (PS5 imam u firmi, Switch probah od kolege kao i PS4 od kolegice, od ovih pobrojanih najmanje me odusevila PS4), no igre se cine jednako skupe, a na OLX pogotovo. Ako nemam sta na njoj igrati, dzaba mi onda i najbolja konzola na trzistu :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne možeš poraditi ps4 konzolu koja je tvanicno završila svoj životni ciklus sa trenutnim konzolama..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. 7mediN

    7mediN Novi član

    ima li neko registrovan psn profil na tursku, i da li je uopste moguce kupovati igre tako?
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Meni je bilo tako do prije nekoliko mjeseci, sad je oko 13 KM mjesecno. Jesi siguran da je i dalje 4 KM?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mamicu im jesu ga poskupili
    https://www.levelup.com/en/news/762...in-these-countries-the-increase-was-up-to-100

    Meni je ovaj mjesec skinuto 8km ali izgleda da će sljedeći put biti 13.

    Morat ću ga downgrade sa ovog ultimate, i tako ništa obline ne igram. A evo ima odličnih igra na game pass ali u zadnje vrijeme šta mi se god igra kupim jer nema na njemu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bilo je 4, pa 8 pa 13. Jeste poskupljenje ali i dalje je to jeftino za ultimate paket. Naravno, ko ne koristi nema potrebe da placa.
     
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze se Game Pass dijeliti sa nekim ko igra na racunaru. Znaci, napravis pored glavnog naloga - jos jedan profil. Glavni nalog koristi onaj ko igra na racunaru, a ovaj drugi profil se koristi da se igra na konzoli. Istovremeno se moze igrati ista igra na konzol i raucnaru bez problema.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može se i na dvije konzole koristiti istovremeno, plus na računaru.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam danas uzeo Samsung 980 Pro 2TB za 137€, u PS5 testu nakon formatiranja pokazao je 6,5GB/s brzinu sto je sasvim ok.
    Prilikom prebacivanja sa internog SSDa na ovaj 980 Pro brzina je bila 2,2GB/s .
    Prebacivanje sa externog ADATA nVme gen 3 preko USB 3.1 na 980Pro pokazalo je brzinu od 300MB/s sto je naravno limitirano USB kontrolerom u konzoli.
    Igre idu smooth sto je najvaznije a nisam dao veliku lovu za 2TB.
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Fat Konzola trenutno najpovoljnija ca. 970KM na ekupi/big bang. Šta mislite, da li će biti boljih deal-ova do nove godine, da sačekam još malo?
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sumnjam da ćeš naći jeftinije..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Raja je postavljala slike na klix forumu, da se uz određene bankovne kartice moglo i za ispod 900KM uzeti ljetos, pa za crni petak. Kontam možda bude kakav promo kod do nove godine :D
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nece...to je sluzbena cijena i nece ici ispod sigurno,jedino ako dodje slim verzija pa da FAT malo nize bude ali sumnjam da ce popust biti veci od 50 KM.
    Do NG nema vise nikakvih datuma,ostalo je jos 7 dana,to je to.
    Jedino prati oglase na olxu,da ko od dijaspore sta ne donese pa prodaje