All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj long term plan je stan u Konjicu. Nije daleko od Sarajeva, iza Ivana je, klima puno ljepsa, i manje guzve. Djeca neka ostanu u Sarajevu, ja i zena dole.
     
    Haker likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma brže se sa autom dodje, znaš da se čeka na aerodromu :D [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zato i ja u nevakat idem kad niko ne ide sam na autocesti.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko ide u zadnji minut sam je kriv, nema ni aviona kad pozelis.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jbg kad hoce svako auto da vozika.

    Dosta ljudi voze sami auta sto Tale kaze. Ne znam sto ljudi izbjegavaju tramvaj. Ja se ne usudjujem autom voziti po ovim spicama. Udjem u tramvaj i gledam kako ljudi ostaju u onim kolonama. Razumijem da ima ljudi koji su oko Sarajeva i dalje, al brate pruga od same Ilidze pa do Carsije, znaci pokrije vecinu stanica u gradu.

    Ove guzve su krenule otkako su krenuli renovirati prugu.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dobrinja, SCC svaki dan, ja radim na Socijalnom, zena u Titovoj, djeca sama u skolu i iz skole, treba stici tamo i nazad, treba nabavke, treba hiljadu stvari... zajebano je bez auta, nije nemoguce, ali je dosta komplikovanije. A i za nas dvoje jeftinije autom nego da placamo komercijalu svaki dan tamo vamo..
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šaomi će rasturit i auto industriju isto kao što je rasturio Samsung i Iphone.
    [​IMG]
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    'Blago' su kopirali porsche :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Rasturi se apple, nemaju vise kuda sa parama.
     
    p4ja likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baš je rasturio...[​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I 95% profita citave industrije.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Apple...em im je najveca marza po telefonu em drze 3/4 trzista premium telefona :D
    Oni su sada firma kao one iz SF filmova...pa ono prave neke kurcheve za unistenje svijeta i tako to,jer ne znaju sta bi sa parama vise :D

    Pa nekako gledano realno...iPhone i jeste jedini onako premium,kada uzmes telefon u ruke i taj neki osjecaj interakcije ruke i telefona.Sve ovo ostalo je mix plastika,metal/aluminium,staklo .
    Evo vidimo da se Samsung malo popravio u 2023. a to je iskljucivo jer su ubacili Snapdragon chipset u sve modele a to ce opet da padne,sada kada se predstavi S24,koja ce opet doci sa Exynosom :D
    Ostati ce serija S23 na cijeni i vrhunski model,isto kao sto je ostala druga generacija A50 serije...modeli A52 5G i A52s
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ekipa, imam pitanje.

    Ganjamo felge nove za T roca za ljetne gume 17ke.
    Sad dobio sam jednu ponudu 1.070/Felga iz salona.
    A gledam i ove po pikui sto se prodaju "odlicne kjao kopije"

    https://olx.ba/artikal/53433965?recommendation_source=homepage

    Pa me interesuje jel ima iko iskustva sa ovim felgama koje su JWL tested itd itd... a dosta povoljnije.
    Vidim da se iste prodaju i makbel, itd itd.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih radije polovnu originalnu nego tu novu.

    Ove su originalne npr, sad stvar je ukusa
    https://olx.ba/artikal/55011372

    Mislim da na T Roc odgovaraju i felge sa Golfa 8 pa eto da prosiris vidike :)
     
    Last edited: Jan 8, 2024
    dino73n likes this.
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bi cak i skuplje platio ove polovne orginale nego te nove kineze. Ja na svom Mondeu mk5 imam oem alu felge od mk3 znaci ljepota im je nula ali su toliko kvalitetne i dobre da ih ne bih mjenjao ni za kakve zamjenske. Isto su od RONAL proizvodjaca kao i ove sa linka. Kad ih stavis na balans masinu i zavrtis i ako ih gledas sa unutrasnje strane uopste ne primjecujes da se okrecu koliko su ravne. Volan miran i gume se lako balansiraju.

    A to sa jeftinim felgama nije lako imati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ja kad sam kupio auto prije skoro 4 godine bio sam u potrazi za alu felgama i pošto je Ford u pitanju nije bilo lako naći 100% odgovarajuće, a nisam želio neke koje odgovaraju samo po rasponu rupa. I na kraju nađem nove te kopije originala sa 100% dimenzijama i čak čepovima sa ford logom, platio ih 500KM sve 4.
    Pošto sam dobio skoro nove ljetne gume njih sam skinuo sa čeličnih i stavio na nove felge, uradio balans i to je to. Poslije sam jednu gumu rasjekao i kupio dvije nove, nikada nisam imao nikakav problem s tim felgama, vožene su i po 170-180 na sat, nikada niti su tresle niti bilo šta drugo, znao sam zveknut i u rupu kojih ima mašala po našim cestama, nije se ni jedna oštetila zbog toga tako da je moje iskustvo pozitivno. Ali ja da sam kupio nov auto kao ti doplatio bih za 4 nove OE alu felge pa nek koštaju koliko koštaju... A čelične bih ganjao polovne za zimske gume.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eno prodaje onaj sto sam mu dao Mondea u zamjenu moje ljetne felge. Ko hoce dobre 18ke za forda nek se cjenka, 700KM ih on cijeni. Ja platio covjeku, lakirano ih sredio ko nove, nemaju packe.
    https://olx.ba/artikal/57663094#

    A mondeo izgleda otisao u zamjenu za ovog Seata... Dao mu ja set ljetnih i zimskih guma, on covjeku samo na zimskim auto prodao... a gdje su gume zavrsile, isto nove Hankook boga pitaj...
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Zar je jos uvijek ova prica aktuelna sa celicnim zimi? Gdje ce na T-Roc stavit celicne felge...
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da da. Jeftinije su, ako ima hrđe po njima ne vidi se od ratkapa, lakše se peglaju od alu jer je mnogo veća šansa da se udari u rupu koju ne vidiš od kiše ili snijega. I manje mi je žao da ih jede so, lakše ih je skinuti, alu se uslijed nagrizanja soli zaglave na glavčini pa se teško skidaju ne daj bože na putu ako zatreba. A ja sam pričao općenito o felgama, a ne o t roc, to je već stvar izbora automobila i ne vidim problem da na njemu zimi budu čelične felge.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Troc kao neko auto :D
    Malo dignut i izduzen Polo.