Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod roditelja i dalje stari Samsung 37", ne postoji vise haman ta dijagonala nigdje, a tacno u ormaru ima jedna rupa gdje knap stane, 32" vec bi izgledao premali. Mali dnevni boravak pa se nema gdje montirati ista vece, jedino namjestaj da mijenjaju :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je stari samsung on ima bezele od metar. Tu danasnji 43 staje bez problema. A njih vec ima za kupiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor and Reventon like this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moji sada koriste pazmu iz 2008 42" ali je kao 55" sa okvirom :D

    Sto se tice slike za kablovsku i dalje je top, samo pojavila se neka linija i tona burn in - a

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zato sto su to obicno HD ili max FHD rezolucije i bilo prilagodjeno tadasnjem sadrzaju.Problem tih plazmi je da su to fakticki grijalice u kuci...i po potrosnji i po zagrijavanju.
    Koliko god sada upscaling bio dobar,ne moze to popraviti izvornu rezoluciju 360p ili 480p na 4K i na dijagonalu 65".
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja starom govorim da uzme novi tv, trenutno koristi moj Samsung 40" iz 2010, sa linijama nekakvim u dijelu ekrana al dzaba. Njemu dobar i ne diraj.
    Na kraju cu ja morati uzeti sebi novi a njemu prebaciti svoj.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i meni govore jesi li ti normalan vidiš da radi

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam samo odnio svoj i postavio im. Dok bi se ja dogovorio sa njima svoj svog bi zaboravio... Ovako nema diskusije. Evo vam tv, evo daljinski, vidimo se :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mislim da je ovaj isti: https://images.samsung.com/is/image/samsung/uk_UE37ES5500KXXU_008_Front_black?$624_624_PNG$
    Bas cu istraziti ima li neki slican

    ES5500
    86.20cm (W) x 4.69cm (D) x 51.83cm (H)

    Vec je popravljana elektronika i uzeh u domodu zamjenski daljinski bas za Samsung, pitanje je do kada ce jos tjerati :D
    EDIT: Ne nadjoh nista sto staje u tacno 86 cm, 40" TV je siri za oko 2 cm a to vec ne moze.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 14, 2024
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dino73n koji je ono kod tebe model?

    Ja evo instalirao v599 popravio mi YT!!
    Prošli update mi je popravio VRR, sada je tv kompletan :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene je 65c935

    Vidio sam da je stigao update al nije mi se dalo instalirat dok ne vidim kakav je. Znaci dobar. Snimit cu ga cim stignem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo namontirao sam ovaj hisense
    Dobar tv za ovu lovu nema šta. Neki kanali su baš u maloj rezoluciji ali ebga to je do kablovske kad nemaju svaki kanal u HD.
    Najviše me iznenadio ovaj njihov os, radi bolje od tizena i daleko bolje od android. Android ima najviše mogućnosti ali je daleko najsporiji

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    zippoo and dams82 like this.
  12. bada89

    bada89 Novi član

    Pozz drustvo! Koji tv bi preporucili u velicni od 75" do nekih 2200? Koristio bi se tv za ps5,netflix i iptv... gledao sam tcl c805, c845 ili c835 ali nazalost nigdje ga u bosni nema u 75" verziji... tako da c735, samsung q70c... sta bi vi jos mogli preporuciti?!
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samsung definitivno.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije ni taj TCL c735 los ali bolji je Samsung generalno,ako su tu negdje sa cijenom
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lošiji je c735, imam oba, samsung mi je bolji u svemu, ali je sigurno skuplji značajno u istoj velicini.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. bada89

    bada89 Novi član

    Pa i nije c735 je 2200 a samsung 2550... jbz za 300km vise ako cu dobiti bolji tv sto da ne
     
  17. Almir

    Almir Komšija

  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uzmi android i sa najduzom garancijom...za te pare nema nekog tu izbora ni bolja/gora slika...to su ulazni modeli.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Hisense je takođe ok, vidaa je takoreći Android sa njihovim skinom, ali nema tu nekih odstupanja u kvaliteti u tom cjenovnom rangu...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma