All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi, kako kome. Meni je A3 ljepsi od Octavie i Golfa, a i ovaj bijeli ima solidnu opremu.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa logicno je da je premium ljepsi.
    Ali nije to tema priče, covjek je odlucio A3, već šta preporučujete od motora 1.6 ili 2.0 tdi, auto će imati i dosta gradske vožnje.
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    od tih godina 2.0 al realno je da nije presao 252000 vec 500+ k km, star 12 godina
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije nuzno da je presao bas tolike kilometre. Vecina zapadnjaka ili vozi puno i mjenja auto unutar 3-4god sa pravih 200-250k km ili ne vozi puno pa razvlaci tih 250k na 10-12god.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Ronaldo_9 likes this.
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pozdrav dino, jel ovaj cr 103 kw iz 2010 bosch ili siemens sistem?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    1.6 tdi iz te generacije bude continental, a 2.0 Bosch.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    da malo obnovimo tematiku. Danas Tuzla-Zenica-Vitez i nazad, 326km, potrosnja 3,8l/100km :D
     
    ibran likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Previse


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni taman :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni su ove cifre nevjerovatne :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    I meni su bile prije dizela. Prije nisam nikad vozio dizela samo benzinjare, pa kad bude 6 litara potrosnja bilo je odusevljenje :D
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Mnogo je ovo, mora da si puno preticao
    I kod mene kad sam imao 1.9tdi je bilo Gračanica Travnik i nazad oko 3.8. Sa ovim 1.5 tdci može i na 3,5L... Ali to je vožnja ko po jajima, paziš cijelo vrijeme da bude minimala, inače ode na 4L

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam pazio ni razmisljo o potrosnji juce bas :D Doduse nasuo sam na petrolu poslije duze vremena :D, bilo je iznad 20C i bilo je guzve pofino, sve je po ogranicenju vozeno i nije bilo puno preticanja mozda 3-4 :D. Do Viteza je bila potrosnja 4 litra, od Viteza do Tz 3,6l, sve zajedno 3,8l/100km :D
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    E ne znam :)
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, ja sam od Travnika do Gračanice pravio 3,2, ali uz Bosnu ide ipak malo više...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve je to u 5 deka, dizel auta skuplja pri kupovini, skuplje odrzavanje i skuplje gorivo. Isplati se samo onome ko prelazi vece kilometraze. Meni taj 1.9 moje voznje nije isao ispod 4.8l i to kada ga milujem, inace je 5-6 otvorena bila. I to mi je ok bilo, nikada se nisam opterecavao.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Neće se više napraviti jednostavniji i ekonomičniji motor od 1.9 PD bez obzira na pređenu kilometražu, taj motor ostaje isti.
    CR je dobar do prvog velikog servisa, poslije toga dizne se moraju reparisati, kalibirsati itd.
    A nije isto ako se auto vozi nizbrdo. Recimo ja iz Vareša do Mostara (sa 950 m.nm na 60 m.nm) potrošio samo 2,5 litra goriva. Došao u Mostar da kupim kafu i reko da dopunim gorivo na bezniskoj, lik dopunio 2,5l goriva i ne vjeruje mi da sam došao iz Vareša, ja mu board pokazujem koliko sam kilometara prešao.
     
    ibran likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma brate, ja bi umro od dosade... Mislim nije da jurcam, al 2.5l do Mostara pa to je patnja i auta, i zamajca a i vozača...

    A plus nazad, nema ljepše nego ga uz bradinu stisnuti da se dobro propuše, ja potrošim mislim više goriva uz bradinu nego ti do Mostara :)
     
    p4ja and aNaToMiC ! like this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    To stoji al ova relacija sto sam ja isao je uglavnom sve ravnica i gust saobracaj i ogranicenja i kamere, jednostavno ni ne mozes brze voziti. Ovo je bila skroz normalna voznja bez imalo mazenja i 3,8l.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam kako si pravio računicu ali meni je dizel puno isplativiji. Gorivo je bara bara, održavanje ne znam na šta misliš, ne mijenja se dpf zamajac svaki mjesec. Cijena benzinaca i nije toliko niža. Meni benzinac ima smisla za sportska auta i gdje je gorivo gotovo džaba, tipa arapske. zemlje, USA i slično. Na ovim našim prostorima ne.
     
    Last edited: Mar 24, 2024
    dams82 likes this.