All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji ti je Golf, 7 ili 8?
    Kod nas iz nekog razloga i dalje prava rijetkost naci 1.5 tsi iako je od 2016, sve su troklipasi 1.0.
     
    Last edited: Mar 24, 2024
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Krenuli smo od toga kako su benzinci jednostavniji pa došli do toga da benzina sa turbinom iz 2023. godine malo troši :) tako to ide u Internet diskusiji ili što bi naš narod rekao - niđe veze.
     
    Neraa and dams82 like this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Jel novinara stid da piše gluposti. Prvo nije naveo jel 50 samo za uslugu ili je antifriz unutar cijene što je jako bitna informacija. Danas većinom mehaničari vrše uslugu kupovine materijala pa je velika vjerovatnoća da je uračunat antifriz što je sasvim ok cijena. Ako nije uračunat onda jeste mnogo ali i dalje nije za novinarski članak, čudo neviđeno... Nemamo priču automehaničara, samo žene kojoj je bilo skupo...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Posebno VW tsi motori poznati kao predmet izbjegavanja... Iako nisu ništa bolji ni ecoboost na fordu. Benzinac je najbolji ako ima klasično multipoint ubrizgavanje i atmo snagu, ako je iz Japana tim bolje mada nisu loši ni Korejci. Evropski ne znam čiji bi pohvalio zadnjih 15ak godina...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja gledam, 3l antifriza je 40+ km
    Mada ima i varalica kao u svemu i svugdje, a Crna Hronika i novinarstvo ne ide u istu rečenicu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    CH od saobraćaja do politike, davno prešli sve mjere "novinarstva". Imam mehaničara kojem su uvijek ruke odriješene, radi kao što bi i sebi, pa koliko košta. Najgore m se vraćati, a znam i sam što god sam "sfušerio" da mi se vratilo kad tad u vidu ponovne intervencije.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Uvijek mozes nasuti onaj od 5 km po 1l, pa kad se natalozi u sistemu pocnu plakati ili jos bolje naspes obicni PERMANT u sistem gdje ide g12 da jeftinije prodjes.
    A i sad zamjena antifriza vise nije jednostavna ko prije, sad znaju zavuci cepove za oznaku do te mjere da moras vozilo na dizalicu da bi dosao do njih.

    Znam da je toyota i mazda uvijek trazila poseban antifriz, znalo je ici i do 20km 1 litar.
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    kakve to vi g12 sipate, i o kakvim talozenjima govorite
    nikad problema sa g12 kako onim belif tako i skupljim varijantama
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jutros mi jaran pokazuje, gledao W211 E200 benzin, psie 256k km da je presla, on uplatio car vertical 05.2104 399k imala, i onda 05.2015 220k :)

    znaci minimum 500k presla, po carvertical radio u prosjeku 3 servisa godisnje, na 25/30l :)
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Los kvalitet poslje nekog vremena pocne praviti talog u sistemu, kao kamenac, neces primjetit u boci nista, ali ako slucajno skines koje crijevo od vode onda tek vidis.
    Ja sam na auto koje sam imao prije ovog, 3 sata ispirao sistem da izbacim otpad sad iz njega. G12 bio je u sistemu, sad je li losiji kvalitet bio ili dugo nije mjenjan to ne bi znao.
    (vecinom imas preporuku nakon kojeg vremenskog perioda zamjeniti, kod kvalitetniji i da probijes taj rok nije problem, dok kod jeftiniji vec ranije izgubi svojstvo i pocne praviti talog)
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da je belif čak jedan od boljih. Ja sam u golfa sipao neki dinara oil g12, nakon dva mjeseca mutno, jedva očistio sistem i od tad samo neke bolje sipam.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    pa belif bio 5-6 km, zato pitam
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mora značiti da je do kvalitete tečnosti, ljudi imaju tendenciju da ga ne mjenjaju redovno, nakon godina se nakupi svega jer tečnost izgubi svoja svojstva, posebno stvaranje kamenca.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ta brojka 200k sve govori. Ja evo gledam svaki dan oglase, mislim ako ima jedan ispod 400k dobro je.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Ovakvi debilni portali formiraju mišljenje javnosti, još piše fino zamjena antifriza, šta treba da košta 10 KM?
    Inače zašto ne mijenjati kod svakog velikog servisa, kad se vodena pumpa mijenja
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Zato sto vecina majstora ispusti stari u kantu i onda samo vrati nazad kad zavrsi servis, a navede da je nasuo novi antifriz.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    A tu dolazi ono moralno pitanje, s kim imaš posla kao osobom, kad se pitaš da li ti je zamijenjen filter ulja i slično...
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ja uvijek predlažem da se sipa novi na velikom servisu, međutim ljudi traže predračun i ako staviš na predračun svega onda bježe jer im je skupo, drugi majstor napravio predračun bez antifriza ili bez remenice radilice i bio jeftiniji ponuđač...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    nFare likes this.