NFS Pro Street - pokusaj numero 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jul 9, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Vedo ba, žališ na svaku igru koja ima HDR u sebi. Žalio si se na DIRT, a HDR samo doprinosi realnosti u DIRTu kao i u NFSPS. I nećemo se dalje rapsravljati.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Iskusni BA, kada se HDR koristi u normalnim mjerama, na normalnim mjestima onda to super izgleda. Poredi samo grafiku jednog HL2 E1 (u kojem HDR izgleda fenomenalno) i R6: Vegas - pa sam skontaj sta je ljepse i realnije. Hebo te ta igra u kojoj preovladavaju 3 boje: svjetlo zuta, zuta i tamno zuta :lol:

    Ne znam ni sto se s tobom uopste raspravljam, kad vidim da si lud za tim " "eye-candy " " stvarima, koji kad se ne upotrebe na pravi nacin naprave gov*o od igre. Nista, ak hoces i dalje o ovome da diskutujes, otvori novu temu a ovo ostavi za NFS
     
  3. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Problem je u tome sto taj HDR na koji se ti zalis, izgleda bolje nego u igrama koje si naveo ...
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Prije bi mogao reći za tebi da si lud za eye-candy. Ja igram stvari stare po 7-8 godina. Raspravljam se samo zato što ti šutaš HDR. Izađi napolje oko 6-7 PM i prohodaj cestom, pa vidi refleksija.
     
  5. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Pa naravno da volim eye candy, isto kao sto volim da vidim i dobru ribu, zar je tu nesto lose?

    A gde ti gledas te refleksije? U gradu? :D ... Pogledaj DiRT dobro, i gde se desava ... Australia, America, i to mesta gde sunce mnogo vise odbija nego u tvojoj rodnoj grudi. Uostalom, niko ni ne kaze da je HDR realan, bice blizi realnosti u DX10, to je sigurno, ali da je sa njim mnogo bolje, bolje je ...

    BTW, HDR je jos najblize realnosti, kada pogledamo sve aspekte koji cine grafiku u igri. NFS Pro Street izgleda opako dobro, i ima HDR koji je kvalitetniji nego taj koji ti navodis iz HL2EP1 ... koji btw, ni nije pravi hdr
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da. Izgleda "dobro". Bas ko lijepa riba koja boluje od terminalne bolesti... :lol:
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Gorane onaj post se odnosio na Vedu :D A ja u svom gradu gledam iste refleksije kao u NFSPS :mrgreen:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ti snimi sa kamerom ili mobom clip na kojem se vide refleksije (kao u onom clipu) po ulici dok hodas/se vozis i ja ti dam sta hoces :!:

    @Goran - ok je HDR na autu ( kao sto se moze vidjeti na screenovima od GT5) ali da ti izduzeno sunce plese citavu voznju po cesti - to smatram da ne valja. Moje misljenje je da developeri trebaju da teze ka sto realnijijoj grafici - a to HDR (u onolikoj mjeri) NIJE, umjesto toga nek resurse nasih masina trose tako sto ce staviti Displacement mapu na asfalt pa da imamo pravi 3D asfalt a ne obicnu bump teksturu!
    Meni ono nije eye-candy, eye-candy mi je lisce u Crysis-u koje se pomjera kad ga dotaknes, eye-candy mi je nacin na koji su animirani fudbaleri u PES-u a NIJE mi eye-candy HDR na dresovima u fifi kad izlaze igraci na teren - fol im bljeste dresovi, DRESOVI IM BLJESTE :twisted:

    Dosta OT
     
  9. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Jos jedan videoooo :)

    http://www.gametrailers.com/player/21919.html


    @Vedo,

    Pa developeri namerno postavljaju izvor svetlosti tako da dobiju sto vise efekata na sceni. Pogledaj bilo koju voznju i videces da niko ne postavlja sunce iza vozila, jer sa tim ne bi dobio nista (misli se na vecinu dela staze). Malo vise setaj napolju, gledaj kako u izrazito suncanim intervalima sunce prosto zaslepi kada se reflektuje o velike i svetle povrsine.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    sad sam editovao i uklonio par poruka. oni koji su pisali znace o cemu se radi. naredne slicne poruke dovest ce do bana. nemojte komentirsati moju poruku.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se tice videa, svidja se na vecim brzinama. Ne ocekujem nista bolju igru od prethodne. Fizika mi se ne cini najboljom. Graficki mi ne izgleda nista pretjerano dobro.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Dim je fino odraden, al kao sto Pelikan rece, u par scena se vidi da je to jos uvijek cista arkada :(
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni arkada, ni simulacija. Neko s*anje izmedju. Ja vise tezim prema arkadi. NFS serijal nije nikad ni bio zamisljen kao simulacija.
     
  14. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Nikada necu shvatiti kukanja tipa ovo je arkada ...

    Zna se, NFS nikada nije bio simulacija niti tome tezi. Ko voli simulacije, nema sta da trazi u igrama tipa NFS, Test Drive Unlimited, Flatout i slicno.

    Naravno da je NFS arkada (a sad bih pitao, a koja igra to nije, u sustini), i takva treba i da ostane. Postoje ljudi koji ne vole da se zlopate sa RBR-om, ili GTR-om, vec hoce da se opuste, uzivaju u brzoj voznji, efektima, zvuku, muzici, zabavnom gameplayu, jer, na kraju krajeva, to su igre, nisu simulatori (ima da se kupi i simulator btw, samo to nije bas jeftino), niti neki zadatak koji je od velikog znacaja za spas covecanstva.

    Naravno da zelim da naprzim BMW M3 do panja, i da uzivam u psihodelicnoj voznji. Sigurno ne bih voleo da na svaki kamencic na koji naletim razbijam kola, i moram ispocetka. Nisam mazohista. A kladim se da ovako razmislja dobra vecina ljudi koji konzumiraju igre kao vid zabave.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Fol je sto na PCu nema igre tipa Gran Turismo, a u jednom od onih clipova je lik iz EA-a pricao kako obracaju veliku paznju na fiziku auta i sl. pa sam se ponadao da mozda od NFS-a naprave neki GT klon :roll:
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Beskorisno je još uvijek komentarisati kako će izgledati i raditi igra kada izađe. Ima još nekoliko mjeseci...
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

    Kakav je ono ofiran sudar na pocetku? :shock: :lol:

    Inace djeluje ok naprema proslim "izazovima trkace scene"
     
  18. Amash

    Amash Aktivista

    Matchbox( Hotweels) dude...
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Podsjeca na jedinicu ili dvicu :)
     
  20. Vincent Valentine

    Vincent Valentine Novi član

    jel ovo na DX 10 :x