16:10 vs 4:3

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Mar 29, 2006.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Evo nesto gledam po stranim sajtovima, mnogi ljudi sa hardware foruma se odlucuju za wide screen monitore pogotovo za 16:10 omjer wide screen (ne za 16:9). Zanima me sta vi mislite o tome? Pogotovo kako se ponasaju u igrama? Nove igre podrzavaju ovaj omjer, a one koje ne podrzavaju ekran stavi na normalnu rezoluciju ali imaju 2 crne trake sa strane, sto meni ne smeta. Da li iko ima iskustva sa ovakvim monitorima.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Letterbox me nervira, 16:9 mi nekako djeluje traljavo u windowsima, plus za neke igre je potreban patch za 16:9 rezolucije.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa eto ti iz prve ruke... odlično u svim pogledima + na widescreengamingforum.com imaš tonu patcheva za igre.

    reci konkretno šta te zanima? recimo ovaj moj model interpolira rezoluciju odlično... 1024x768 kad razvuče nemam neke velike zamjerke.
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Ima moj jaran.Sminka... 8)
     
  5. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    meni je bas sminka, ja s vremena na vrijeme nakacim komp na lcd tv (widescreen), uglavnom kad dodju raja pa igramo sokera
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Jao syss svaka ti cast za link. Ma fenomenalno. Bog si. !!!!!!!!
    Imam opciju da uzmem Asus PW191 16:10 monitor za male pare pa ako neko slucajno naleti na neki review ovo monitora nek ga posta. Unaprijed hvala
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma kakva šminka, pa dobio sam ovaj monitor za pare kolko košta debelo low 19" lcd, a imam 1440x900 nazivnu :wink:

    doduše odluka je bila pojačana jer sam prije i na laptopu imao wide, pa sam se nekako navikao na to.

    btw. negdje sam čitao kako je wide ekrani puno više odgovaraju konfiguraciji očiju stanovnika zemlje :D
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ajde, ajde lakše malo sa bogom :D

    hf stari...
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa vise vidimo u sirinu nego u visinu :)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    eto vidiš :D

    @nani... vjerujem da si provjerio wsg forum, ali nema ništa tamo o dotičnom modelu :|

    koliko je to jeftino?
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    6 glava :)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa negdje ko moj (2800kn u dućanu, dobio ga nešto niže)... pogledaj i ovaj moj model ako ima u vas.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    je li neko gledo komentare na Doom Movie sa DVD a.Sta producent ili ko vec kaze u vezi omjera 4:3 i 16:10( widescreen) kada su pravili onaj najbolji dio filma kada posmatras glumca iz prvog lica.
    :shock: :shock: :?: Ja sam izvuko zakljucak da je widscreen los za igre ali samo za FPS ove.Kaze covjek da nema "dubine" u widescreen formatu, slaba preglednost. No mozda sam ipak u krivu.Neko pametniji da razjasni malo ovo?
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    stvarno mi je loše igrat recimo cod na 50cm dijagonale :wink:
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ja vala bas, ali kako kazu nema dubine :lol:
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam tako cuo........ dobro malkice sam i ja mozda loncice pobrko, covjek je reako da su imali velikih problema jer su "FPS" scenu pravili za widescreen format, a da su je pravili za 4:3 format ne bi imali nikakvih problema.

    idealna dijagonala za cod je 17 "( bilo koji FPS)
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Dijagonala je jedno, a format slike je drugo. Moncho nemoj vise svega ti.
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Ja kupio ACER FERRARI LINE F-20, slikat cu u toku sedmice pa cu nakacit slike na Case modding topic. Ovo nije monitor ovo je zvijer :) :) :) :) :) :) Evo sad sam probao i CS 1.6 i Doom i 3D mark i nemam rijeci kako to izgleda na widescreenu. Zahvaljujem se jos jednom syssu na widescreengamingforum stranici. ;)
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Dolazim ti ga ukrasti :)
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Cekam te s bazukom na vratima :D