2 Napojne - 1 kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Buddy, Jul 31, 2012.

  1. Buddy

    Buddy Guest

    Pozz :smt006 ,

    Ovako kupio sam graficku karticu Ati 4870 1GB koja prilicno dosta trosi. Do sada sam imao integrisanu a ostatak konf je : 6000+ X2 125W, 3GB rama ....

    Posto imam MSovo napajanje od 400W u kucistu sada i koje nece biti dovoljno za napajanje svih komponenti (ova grafa ima 2x6pin ulaza) , a imam jedno napajanje takodje MS 400W samo bez onoga 6pin za graficku... Ideja je , posto ovo drugo napajanje zjapi prazno da spojim 2 napajanja u jedno.
    Tj. jedno bi napajanje snadbjevalo kuciste i sve komponente osim graficke a drugo bi iskoristio samo za graficku. Nasao sam semu po kojoj to uraditi jos mi samo treba potvrda :D .

    E sad imali neko iskustva s ovim, jeli iko probao?
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sa tim napajanjima ja ne bih rizikovao pogotovo sa grafickom koja trosi 150W..

    Fortron Hexa 400W (ima 340W na 12v+ railu) kosta 80KM, nema dalje za te pare.
     
  3. Buddy

    Buddy Guest

    Pa moze li doci do przenja komponenti... ? Ili se samo nece htjeti upaliti? Ovako gledajuci, trebalo bi da je dovoljno ovo jedno napajanje za graficku, posto je ono uredno tjeralo citav komp..
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako zelis da ti neko kaze kako ce sve biti u redu sa tim napajanjem onda si na pogresnom forumu.

    Te napojne nemaju nikakve sigurosne protekcije kao OVP,OCP itd.

    HD4870 vise trosi nego sto ta napojna ima stvarne snage, pise 400W a jedva 200W stvarne snage, i jos pod opterecenjem snaga dodatno opada kao i efikasnost napojne.

    To napajanje je smece,vise snage ima AC/DC adapter za punjenje a i sigurniji je. :p
     
  5. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    radio sam ja :D spojio dva stara fortrona po 300w kad sam kupio 9800gtx+

    spojiš zelenu na zelenu i crnu na crnu, i kad upališ komp oba napajanja se pale
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: 2 Napojne - 1 kuciste

    Kanite se ćorava posla.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: AW: 2 Napojne - 1 kuciste

    Ovo.
    Samo cete nesh zajebat.
     
  8. veki81

    veki81 Aktivista

    Mozda je bolje ako ima potok kakav pa na vodenicu :smt003 .
    Sry za O.T. :smt003
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima ogroman problem kada koristis dva napajanja, pod opterećenjem se javljaju devijacije u struji, sto kod jednog, sto kod drugog napajanja, i te razlike prave ogroman problem za takve sisteme.
    Uostalom moze se za 40 KM naci dobra napojna na piku.
    Ja sam ovu svoju dobio za nevjerovatnih 45 KM iz nekog brand name racunara, uvoz Švicarska.
    Jaran je imao srece pa dobio Enermax 600W za 30 KM..Jest da nije imala modularne kabolove za PCIEX pa smo ih ručno napravili.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fortron 400W prodao za 30KM dok sam viđao modele od 500W za 40KM na piku tako da.
     
  11. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    još da imam potok :D cijelu bi kuću napajao :smt003