3dMark05 Scores

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by QuiGon, Feb 20, 2006.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Neznam bas jel to uvjek tako jer kod mene nije bio slucaj jer sam testirao 9800pro radeon na dvije masine, tj na P4 2.6GHz Northwood 512MB..... i na Athlon XP 1800+ Palomino sa 256MB rama, ASUS ploce su na obje masine i vidis razlika medju konfiguracijama je nebo i zemlja ali rezultat u 3Dmarku03 na default postavkama se razlikovao u 4-5 bodova :?
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    3D mark 2001 je jedini koji je bio zavisan od ostatka mashine, svi ostali se iskljucivo oslanjaju na gpu, pa i sam i ste vidjeli kad pokrenese cpu test u 03 05 ili 06 da cpu izbacuje po 1-2 fps-a!
     
  3. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Neko je na jednoj od prethodnih stranica trazio da vidi rezultat s jednom karticom...


    [​IMG]
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    sta je ba ovo? PeaceMaker pojo Nanija koji ima GTX, a PeaceMaker ima GT. to je dokaz da zavisi od ostatka konfiguracije :mrgreen:
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  6. Nani

    Nani Komšija

    Ne zavisi od ostatka mashine kako sam i rekao ali procesori sa dual core jezgrom imaju poboljsanu podrsku za sse instrukcije koje su implementirane sa najnovijim GPU algoritmima u 3d mark 2005, tako da je izbacio onaj rezultat, pogledaj nadalje da covjek u mashini ima 2 raptora u raid-u o dok je kod mene najobicniji disk. Nadalje graficka mu je clockana sto sve pridonosi rezultatu u 3d marku. Nadalje pogledaj kod covjeka memoriju koju koristi i kolicinu memorije, sigurno pored crosaira najbolja memorijaI sve to sto ima zamjenjuju moja 4 pixel i 1 vertex shader vise na grafickoj!!! Ja sam proc platio 450 km, 4400 x2 je 1000 km (500 dolara je bio u americi), moj disk je bio 200 km a 2 raptora su kod nas oko 900 km (u americi su mozda oko 400 dolara oba). Razlika u cijeni izmedju 7800gt i 7800gtx je oko 100 dolara!!! Pa ti racunaj malo ustvari koliko je 3D mark zavisan od ostatka mashine! Racunaj cijenu moje mashine i cijenu koju je peacemaker platio za onu zvijer pa cak i u americi skuplja je njegova mashina sa 1 gt-ushom nego moja cijela sa gtx-om u Bosni. Na kraju i on i ja smo jedne budaletine na kvadrat, najgore od svega da sam imao vise love da bih kupio sto je i on! U real gaming testovima to sve pada u vodu isto kao i sli jer sinteticki testovi su sinteticki testovi a sli ima jako malu podrsku u dosadasnjim igrama! Tako da peacemaker kao i ja nemamo razloga na zamjenu mashina naredne 2 godine-cisto bacanje para-sve do druge generacije DX 10 gpu-a. To sam shvatio odma poslije kupovine, serija 7 ima snage za nadolazece naslove za naredne 2 godine da sve vrti u pnom sjaju, i umjesto da kupim jos jednu 7800 GTX i dual core procesor fino kupim 20" wide lcd i logitech z-5500, i sastavim ultimate multimedia gaming mashinu, hardware je zaraza i bolest...a kako sma rekao peacemaker i ja smo zreli za ludare!
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    pa klokiraj i ti svoju pa da vidimo rezutalte :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: rat Nani vs Peacemaker HS :lol: :lol:
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Nemoj me ba na covjeka huskat, jedan mi je od drazih ljudi ovde na forumu, a sto se tice clockanja nema sanse da cu hardware koji sam platio milju maraka da clockam, nikad nista nisam clockao niti imam namjeru da bih dobio vise 3D mark bodova. Prethodni post je bio sa namjerom da ti pokazem sta su sve 4+1 shader jedinice u stanju zamjenit a ne da se kurcim ili hvalim svoje jer vise i ptice znaju na grani da su 3D markovi iskljucivo sinteticki testovi napravljeni za budale i bolesnike poput nas!
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Nisam uradio 3d mark sigurno od nove godine 8)

    Skinuo sam se sa tih poroka.
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Svaka cast Nani, sve i jedna rijec je na mjestu, absolutno se slazem i sa tvojim misljenjem i sa objasnjenjem tehnickog aspekta bench aplikacija.
    Sto se mene tice, ovako: Nakon sto sam sastavio kompjuter, kao i svaki prethodni put, prosao sam kroz razlicite faze. Jedno vrijeme sam trazio OC limit. Cak sam loopo benchmarks 24h na 2.9 GHz sa 1.55v a grafe ( tada dvije) na 500/1.2. Zasto? Cista glupost, da bih stigao 14k na 3dmarku! Onda sam shvatio da sam lud i okanio sam se corava posla. Zasto da rizikujem CPU ili kakva druga ostecenja? Sad je sve na fabrickim postavkama i sto duze ostane tako, to bolje.

    Recite NE ulasku u BIOS! Recite NE slideru za podesavanje GPU clocka!

    Tesko je odoliti OC-u. Pa eto, prije par mjeseci, ja sam pokrenuo temu sa anketom da li da volt moddam svoje kartice ili da ih zamjenim za 7900 GT! A na kraju sam uradio najpametniju stvar, prodao ovu drugu dok jos nekih para vrijedi i sta? Nikakvih problema sa igrama nemam. Doduse sad i ne pucam 1600x1200 (projektor je 16:9, 1280x720 native) tako da stvarno nigdje ne zafali FPS barem sa trenutnim igrama.

    Fakat, zasto rizikovat' masine? Zar smo fakat spremni da unistimo/skratimo vijek GPU/ CPU-a. Zbog cega? Zbog 5 fps?

    Svi smo mi ovdje bolesnici, jedina razlika je koliko ko ima para na bacanje, neko vise, neko manje. Garantujem da kad bi svima na forumu neko podijelio po 5000 km mi bi to svi potrosili na kompjutere bez obzira koliko ocajno stanje bilo u nasim kucama.
    Toliko stvari u mom svakodnevnom zivotu bi trebale imati veci prioritet nego kompjuter ali moj interni "task manager" ubija svaki proces koji razmislja o kupovini novog namjestaja ili frizidera na primjer :D Meni je vrijeme da nadjem sebi eksterni task manager i da imam par malih task managera. :)
    OC je hobi koji je po snazi jednak nikotinu.
    Kad tad ja cu opet pritisnut' Delete tipku na BIOS screen-u, ali je bitno da se sto vise borim protiv toga. Razum je najbolje oruzje samo sto je cesto zamagljen :)

    Nani bi moj score mogao komotno presisati kad bi htio ali u cemu je poenta toga? Njegov komp je zvijer i vise nego dovoljna za najnovije igre, nema potrebe.

    Ja sam kompjuter kupio na kredit i naravno banka uziva u kamatama koje mi naplacuju za moj luksuz koji u stvari i nisam bio u stanju da priustim...

    P.S. Ovo je "nas" forum i kao takav bas mi je drago da se nabolja grafa na forumu nalazi u Sarajevu, BiH! Iako zivim u USA jako sam svjestan stanja dole, na kraju krajeva zbog toga sam ovdje. Najbolja grafa na forumu se nalazi u BiH i ja cu dati sve od sebe da tako ostane sto duze moguce :D
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    APPLAUSE & All thumbs up :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt040 ali ipak ima nesto u tom OC'u , pa makar tih bijednih 5-15% poboljsanja performansi... privlaci nesto, djaba ti sve... :roll: svaka cast onom koji to zna da uradi ali se opire tom izazovu. RESPECT za tebe i nanija.
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Sa 9600 xt 256 mb Sapphire imao sam 2198 na 3dmarku 2005 al je pentium u pitanju bio 2,8 prescot
     
  13. DevilsAdvocacy

    DevilsAdvocacy Novi član

    [​IMG]

    edit: 1024x768, full detail, bez AA
    Athlon 64 3000+ non OC
    Sapphire radeon x800GTO2, overclockana, otkljucana, 16 pixel pipelines (efikasno x850XT)
    1GB Ram

    Zanima me da li su ovi sa Geforce 7 serijom radili testove sa ili bez AA?

    Ispravak, malo sam pogrijesio :), ono su rezultati na 1024x768, na 1280x1024 sam dobio 4830 3d marksa
     
  14. Sale

    Sale Aktivista

    Ljudi 6600GT je u rangu s X800GTO, a cijena je isto tu negdje ali perfomanse su razlicite, X800GTO ima 5310 (bodova u 3dMarku05) sa mojom konfiguracijom. A 6600GT negdje od 3000-4000 (bodova u 3dMarku05). 8)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    6600GT u 3DMarku05 ima 3500 bodova, dakle znatno manje od X800GTO...4000 ima tek clockana na 600/1200...
     
  16. Sale

    Sale Aktivista

    Ma stevie glupo mi je sto svi kazu da sam puno pogrijesio sto sam kupio
    tu graficku da mije bilo bolje da sam si uzeo 6600GT pa sam da napomenem
    jer ipak taj 3dmark znaci mnogo. Zelim malo reci kak su te 6600 previse navikane kao dobre pa cak kao bolje od x800. :twisted:
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    OC je bolest
    Nakon sto mi je crkla Albatronka(spao hladnjak), vratio sam se privremeno na fx5200 i kloko ga, jednostavno nisam mogao mirno sjediti i gledati graficku kako stoji na default frekvencijama.
    Danas sam narucio X1600Pro iz newegg-a i stice mi pocetkom jula, pa cu vidjeti koliki cu 3dmarkscore onda dobiti
    sa albatrnkom sam imao oko 3900, sa 5200 215
     
  18. DevilsAdvocacy

    DevilsAdvocacy Novi član

    @Salih

    koju x800GTO imas (proizvodac itd.)? Imas gore rezultate moje sapphire x800GTO2 490 VPU, 573 Memorija, 16 pixel pipeline-a (nisam vishe jer se previshe grije pa se pali hladnjak na 100%, tako da dobijes osjecas da se igras pored turbine 747:roll:), mislim da je definitivno bolje rjesenje nego 6600GT
     
  19. Sale

    Sale Aktivista

    @DevilsAdvocacy

    Imam Powercolorovu x800GTO s 12 p.p, AGP, 256Mb i 256bit, Default 475/450, OC 550/540, memorija 1.6 GDDR neka inynax (il tako nekako to sam ocitao na graf.) bandwitch od default 28.1GB.
    DA napomenem default 4665 3dmark05 , OC 5310 3dmark05. :smt002 temperatura ne prelazi 67c* :oops:
     
  20. FearLess

    FearLess Aktivista

    Evo ga napokon sam nabavio x1600Pro
    Nisam radio OC i necu ni raditi, sto bi rizikovao novu grafu radi 5-10% poboljsanja

    [​IMG]

    Onih 3900 markova sto sam dobio sa 6600GT je zato sto je doticna bila klokana a bez kloka sam bio dobio 3350, pa vi vidite koliko je bolja ova radeonka