6950 pregrijavanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AdoSA, May 24, 2013.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    Malo sam proguglao kada sam skinuo traku i ispalo je da pasta u stvari puno bolje provodi toplotu od trake, pogotovo ako se uzme malo bolja pasta :smile:
    Isto tako da se, prilikom proizvodnje, traka stavlja radi lakoće instalacije te je manja šansa da dođe do kvara.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    Nesto tu ne stima. Izgleda da ti kuciste i nije bas prozracno? Moja grafa na 100% opterecenja 72-75C sa ventom na 42-45%, oko 2500o/min. Tih 5500 o/min ne smijem ni zamisliti :)

    Pitanje je da li sada hladnjak 100% nalijeze na memoriju?
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    A ne znam onda. U pitanju je TT Armor+ MX, a za 6950 raja inače govori da je pravo glasna. I meni tako radi na stock clocku, ali malko poludi kada je potjeram...
    A trebalo bi da naliježe mema na hladnjak, barem takomi je izgledalo danas kada sam opet rastavio grafu da stavim CMovu V1 pastu...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    Ima ovaj kavez za hddove i nema direktan dovod vazduha? Pametno bi bilo isjeci rupu tacno ispod grafe i jednu 120ku da ubacuje, samo da li ti se isplati "zeznuti" kuciste to je na tebi.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    Aha, kavez malo smeta ali ima povelik bocni intake... ne znam, razmislicu da li da isjecem otvor za vent...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    bocne otvore obavezno sve pozatvarati, polijepi sirokim selotejpom, jer se gubi tunel efekat.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    Puno ti googlaš. Trake popunjavaju gap između hladnjaka i memorije. Sad tog gapa nema.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    Znači da potražim danas termalnu traku... hajde zvaću par radnji da vidim imaju li. Naručio bi sa ebaya ali se dugo čeka...

    EDIT:
    Evo sada sam gledao po ebayu i ima dobrih padova od 1.5mm debljine bas za gpu po 4€. Samo ne znam smijem li se usuditi da sačekam koji dan da dođe...
     
  9. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Re: 6970 pregrijavanje

    Imaš toga i na piku. Evo link kupi fino desetak komada i lijepo poslaži po memoriji.
    Dobro pazi da ih ne diraš rukama puno i da se ne isprljaju jer im se tada smanjuje provodljivost toplote.
    Očisti predhodno grafičku karticu od prašine i paste.
    LP


    http://www.pik.ba/artikal/6921408/therm ... 0x10x1-mm/
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    Hvala Waha. Zvao sam sve i jednu radnju i servis u Sarajevu i niko nema na stanju ...

    Zna li ko mozda koju debljinu da uzmem? Cini mi se da je ona sa strane duga (mislim da je u pitanju VRM) bila deblja od ove sa mem. cipova...
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    Nemaju ... zvao sam ih :) Uglavnom padovi su naruceni i to 0.5mm za mem. cipove, 1mm za VRM i zamjenski od 1.5mm.. ako 1mm bude tanak :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    To sam uradio sada kada sam stavljao pastu :) Malo deblju plastiku isjekao i podmetnuo ;)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    Koju pastu si koristio?
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    Kakva je baza coolera, nikl ili goli bakar?

    Za die, bez ihs-a, najbolja je CLLP, ako hoces posudim ti, javi se na pm ako si zainteresiran.
    Meni je skinula 7C u odnosu na stock tim.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    Ja tu LP pastu ne bih nikad koristio na goli procesor (bez IHS-a), jer je el. provodljiva.

    Arctic Cooling MX2 je zakon, moze i MX4 samo je jos gusca, nisu lose ni one Cooler Master paste ali AC je bolja (dugotrajnija i nema curing perioda).

    Zamijenio sam nedavno pastu (MX2) i u Heaven 4.0 , 15 minuta, na stock karti 900/1250MHz , stock 0.993V i auto ventilator (max ubrza do 15%) GPU temp je 52C, nislim da na zracnom hladjenju tesko da moze nize.

    [​IMG]

    Na 1100/1600MHz ,1.10V, ventilator na 25% max GPU temp = 59C, a karta je NECUJNA.

    [​IMG]
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: 6970 pregrijavanje

    A jebat ga, i AS5 je provodljiva, pa se koristila.

    Anyway ado, s obzirom da u rajvosi nema vise kupiti mx2, koliko ja znam, javi se meni dati cu ti ja tubu, imam viska.
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: 6970 pregrijavanje

    U pitanju je bakar samo. Sena poslao sam ti pp.