6950 pregrijavanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AdoSA, May 24, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zasto bi je ubio napon od 1.2V?

    A i pink screen sa linijama je vram 100000%. Argument ti je drama, cuj nisi smio iznad 1.1V.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koji je stock napon za HD6970?

    Ako je 1.2 onda ne bi smio da smeta chipu na HD6950 koji je identican i takodje je PCB identican onome na HD6970.

    Ako nije sprzio memoriju onda je sigurno negdje los lem na GPU te je treba reflow sa heatgunom ili u rerni ispeci, najbolji bi bio reball sa videa koji sam postavio ali sumnjam da ima neko ko se tim bavi u BiH.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo, zaboravih reci da moze biti neki lem na jednoj od memorija, ili na naponskoj sekciji koja napaja vram, pa se to desava, da je gpu kao gpu, 99% bio black screen, reset, ili nesto tako slicno.

    Doduse linije su znale biti i kod gpu, ali to je rijetkost, ja sam imao zelene ekrane(sa linijama) sa hd 7870 zbog clock oscilacija na milisekund zbog pp-a, nesto amd bio usro u driverima.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    I nema signal na monitor vise, prvo je bio pink screen i onda nako toga nema vise funkcije nikako.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    E vidis to sam propustio u prici, onda moze da je otisla na vjecna lovista, iako treba probati par stvari kao rernu ili heatgun.


    Skript based Mining(ltc, ftc) jest tezak na vram-u, sad jeli toliko da je spali kod nekih karti, to vec ne bih znao.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sa tim naponom nije ni cudo sto ti je trebalo 5500 o/min da je drzis ispod 80C, a meni 2500 o/min :D. Nije mi jasno zasto si dizao napon kada je sigurno mogla na 1.1V raditi na tim frekvencijama?
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sjebao je grafu kad je skinuo termalne trake.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    moguce i to, tj. da su one koje je kupio sa pik-a vrlo loseg kvaliteta.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cisto sumnjam da je mema crkla u medjuvremenu izmedju koristenja grafe bez i sa termalnom trakom, prije ce biti da joj je bilo sudjeno da opali nakon sto je fino sklopio :wink:

    Mnoge HD69xx grafe nemaju nikakvo hladjenje na memoriji pa rade bez ikakvih problema.
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Grafu sam pogurao na veće taktove i veći napon samo da bi vidio kako se ponašaju temperature i da li pada kartica, dakle, nije tako radila ni 2 minute sve ukupno. Termalnu traku sam zamijenio i na VRMu i na memi i na onom malom čipu sa strane i dobro sam provjerio da li fino naliježe da bi bio siguran (traku poredao po čipovima i kada sam prislonio hladnjak traka je ostala na njemu, ostao je otisak VRMa na dugoj traci itd.) Grafa je, kada sam je kupio, vrištalavod twmperatura što pri miningu što pri igranju dakle sasvim je moguće da nisam ja prouzrokovao kvar već da je dugo pržena na visokim temperaturama... jbg
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kako si uspio dici napon?
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    MSI Afterburner
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene je nedostupno stimanje voltaze u MSI AB, to neki tweak radio? A sto nisi isao na napon 6970 1.175V vec na 1,2V? Inace za to sto si je koristio ja bih grafu undervolto i underclockiro :D, al eto ako nisi koristio na tom naponu onda nije do toga.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ima ona fora na temi ATI međuklok kako da otključaš AB, a sa voltažom sam samo probao. Evo sad se razmišljam da li da je probam napraviti jednom da vidim hoće li se opet pokvariti ili da je odmah bacim u smeće i vidim mogu li uzeti 7950... sranje
     
  15. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    nemoj bacat, daj meni da se napravimo kako
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sad se isplati rudariti pogotovo za one koji nemaju klimu u kuci...
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vezano za ovaj model grafe, sa ovim hladnjakom. Nevjerovatno je kako je fabricki neravna baza, tj udubljena. Danas malo pocnem brusiti da vidim kakva je povrsina i imam sta vidjeti :). Uglavnom poslije ravnanja baze temperature spale u idle 4C a u loadu za 10C. Preporucujem ravnanje baze ko ima ovaj model!

    [​IMG]