965BE temp

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NAILS, Jun 30, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam cudan problem.

    Uvjek sam imao klokan CPU i nikada nisam imao problema sa temperaturama. Zadnji put bio na 3.6GHz medjutiom igrao GRID, kad komp mi se restartovao u toku igranja. Hajde reko mozda je preslo 82C pa vratim na defaultne postavke.

    Poslije malo pogledma kad mi temperature onako, visoke u idle. Spustim voltažu sa defaultnih 1.35 na 1.29 medjutim temperature se ne spustiše.

    Danas svježe, dugih rukava sjedim, otvoren prozor širom a on u idle radi na oko 50C.

    Četiri puta sma skidao kuler i cistio pa stavljao nanovo pastu. Okrenem kuler za 90 stepeni da reko ne nalegne loše. Izvadiom bateriju i resetovao BIOS, evo deset minuta u igri:

    [​IMG]

    Ne znam kada je dosegao 60C a on sad 65C. Ja vise nemam ideje sta da mu radim. Sumnjam da je do paste, genericka je neka ali sam je koristio i prije. Max je prije islo do 55C itd ali da je sada toplo kao sto zna biti ovih dana, islo bi ovo do 80C..

    Koji mu je djavo ?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako je moguce da su ti temperature svih jezgri uvijek iste, je li uvijek tako bilo?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Razliks je nekada u jedan stepen ali je kod AMD-a tako.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    opteretis samo jednu jezgru i razlika u temperaturama 1C?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne brini oko istih temperatura. Tako je to kod AMD-a. Tako je otkak oje kod mene.

    By the way evo u sobi mi hladno sjediti a temp idle 47. Nidje veze.

    Ostaje jos da dignem novi OS. Jedino je tempo u biosu 38-40 sto mi izgleda ok ali opet.. ne pada mi nista na pamet sta bi moglo uzrokovati.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako je tako oduvjek onda ti to nije tacno i nemas razloga za brigu. Kakvo je stanje u drugim programima, real temp, speedfan?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imao sam taj cpu i problematični su ti AMD jer su očitanja haman uvijek lažna. Ne bi se ja puno zamarao ako pod rukom sync nije vrel u loadu šta te briga.
     
  9. black

    black Komšija

    AMD mjeri temp samo jedne jezgre.Pogledaj da ti opcije za ustedu energije nisu iskljucene.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    forzamilan Nije ba, mlako. Prži čipset. Hladnjak procesora mlak skroz ali sta mu bi da mi skoci skoro 10C.. nidje veze. Ali opet to sto je mlak stalno kontam da nije dobro prenošenje toplote. Da nije do paste.

    Ugaseno je obaranje sistema ako predje odredjenu temp. I ja se kontam da ga ne šljivim ali me kopka sta mu je..

    black.razor Nisam razumio na koja podešavanja misliš ? C&Q je na off.. nema ustede energije kroz c panel a sad ai ne moze jer je c&q na off, uvjek sam stavlajo na performanse. Malo upalio BF4 i ide na 67C.
     
  11. Neraa

    Neraa Aktivista

    nešto ti stvarno nije uredu sa procesorom,temp u biosu je valjda tačnija ali opet ne bi ti se ugasio računar da nije bila kritična temperatura...
    evo na istom procesoru kao i kod tebe,stock frekvencija, 1.3v u biosu koliko se sjecam
    http://prntscr.com/3y309f @aida64
    cooler je Ac freezer 7 rev2.0 ali fan je od prve revizije i to na nekih 1100 rpm
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja, TX3 kod mene dodje kao tvoj frizer. Evo zatvorio prozor u sobi, upaljen browser, 50C temperatire. Nidje veze.

    [​IMG]

    Ova od 80C+ je uvjek lagala.
     
  13. black

    black Komšija

    Kod mene je uvijek bio ukljucen C&Q , prepolovi potrosnju.Moj 1055T je bio undervoltan nesto sitno , pod full load-u nije 52 presao.Hladnjak je bio Hyper 212
     
  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Puno..... !!!
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj procesor vec godinama radi klokan, jel tako? Pokusaj mu spustiti voltazu malo, vjerovatno je i dao bogu vitre pa ne podnosi OC kao prije. Kvalitetna pasta moze skinuti 2-3 stepena, ako je do toga, nemoze 10. Inace je 65C za taj procesor maksimum, sve preko nevalja.
     
  16. Neraa

    Neraa Aktivista

    ajd što procesor ali zašto ti je čipset na matičnoj 47 stepeni u Idle?trebao bi oko 10 stepeni niža da bude temperatura čipseta i cpu-a
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon Do 62C veli AMD, preko ne valja, znam. Nije on stalno bio klokan a rijetko je dizana voltaža. Jeste neko vrijeme bila dignuta ali zadnjih pola godine samo FSB dignut, 3.6GHz i to je to. Ne bih rekao da je godinama radio klokan ali se odavno igram s njim.

    Spustio sam voltazu na 1.27 i nije bilo vajde. Defaultna je 1.35.

    Neraa Na cipsetu hladnjaka ne mogu drzati prst koliko je vreo. Tako je kako sam uzeo PC.
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    nekako sam mišljenja kad bi skinuo temperature čipseta da bi i temperatura procesora spala barem u normalne vrijednosti, možeš li okrenuti tx3 tako da hladi i čipset? ili dodaj neki mali ventilator na čipset pa vidi rezultate
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako si rijesio protok zraka u kucistu?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    I ja kontam da čipset zeza. Ono, vrelo vrelo. Pravo. St ose tice protoka zraka vadza bio los. Nije bio katastrofa jer sam pratio taj dio ali je codegen jeftino kućište pa ima preko godine da nemam stranice na njemu. Ove visoke temperature su doslovno od neki dan. Nedavno sma nesto igrao i izasao iz igre i max CPU 55C bilo.

    Stavio sam vent na čipset hladnjak. Temp čipseta 43C. JEzgri nesto manje. Nije relevantno jer nije znacajno. Modza zamjenim pastu na čipsetu ali pegla skidati plocu radi malog hladnjaka.