965BE temp

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NAILS, Jun 30, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    prije ce biti stabilniji zbog paste nego zbog biosa.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne mozes porediti te nove intelove serije gdje i nema NB chip preko kojeg je prije isla sva komunikacija. Ti u stvari gledas zagrijavanj nekadasnjeg SBa koje nikada nije bilo veliko.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ni tada imao visoke temperature, nije islo preko 70C. Do 65C ako se dobro sjecam. Ali ni igranje sa voltažama i frekvencijama ni NB ni memorija nije pomoglo.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nemaju veze temperature, govorim o overclocku.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje ce jos pasta igrati ulogu ako ne kod temperatura ?
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Danas je milijardu tih opcija, nesto kroz sistem, nesto kroz hardware, opcije podesavanja igre i sl...

    Tako pokusaj ne raditi OC :D

    Cuvaj racunar, dobar je.

    Tebi je bar lako sa te strane, jer ti volis BF i trazi kroz sve druge opcije neku sredinu, ne mora biti zakucano na 60 fps :wink:
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep normalno je da NB chip cesto ide i preko 60C pogotovo kod otvorenog kucista kada nema nikakvog strujanja vazduha po komponentama maticne.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    @dmr: e to nisam znao, do sad sam mislio da je cipset na dnu ljestvice kad je zagrijavanje u pitanju ali haman da i nije, napravio bih ja protok zraka da znam gdje je ova stranica kucista, a posto pojma nemam onda ostaju ovakve modifikacije kao sad :smt003
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    samo ti ostavi vent neka puse po njemu i nema brige.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pionir - Ne igram se komponentama kao prije. Vec im je četvrta godina kako su kod mene. Vakat mijenjat tako da mi je odavno u planu 4770K ali eto, nikako da se ostavi 700+ KM za plocu i proc. Valjda se ubrzo skockam.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovo mi je 20-to pakovanje MX-paste.
    Brzo ona izgubi "magičnu djelotvornost" i postane kao i sve ostale paste.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    koje ba mx? Ja imam ac mx2 4 grama vec 2-3 godine i nikada nisam primjetio nista slicno osim da je bolja od one sto dodje uz grafe, cpu-e za 10-15C :D
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ova je pasta k'o vino, sto starija..

    [​IMG]

    Šalu na stranu, stavio na power saver da vidim dokle ce pasti, a i malo je svježije u sobi.

    dmr Te "metalne" paste, zar nije problem sa njima da se poslije hladnjak zalijepi za CPU pa je poslije pegla skidati ?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema ljepljenja niti problema kod skidanja paste sa IHS-a cpu-a niti baza kulera dok god su niklovane, skidas kao i svaku drugu



    Mali problem bude kada nanosis na bakrene povrsine bez zastitnog nikl sloja, mada po meni ovo nije problem i ja bih ostavio ovakvu povrsinu baze kulera. Jos jedna dobra stvar je da nije potrebno ponovo nanositi ukoliko moras razdvajati kuler i cpu vec samo vratis sa postojecom pastom :) Evo ovdje imas par slika kako se primi na cisti bakar, sto po meni nije nikakav problem i ja ovo ne bih brusio jer je povrsina i dalje potpuno ravna. http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... 56k-warnin
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci ponaša se kao i svaka pasta. Nesto sam pomjesao. Ima jedna tecna, belaj za nanošenje, belaj razdvajat.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    da ali ne smije na aluminijske povrsine jer ih bukvalno jede i treba biti oprezan jer je elektro provodljiva. U svakom slucaju ovo jednom naneses i zaboravis do slijedeceg upgrade-a :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha. Da, cool stvar. Kao da zavaris hladnjak za cpu.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Jucer klokao CPU pa se sjetih taletovog komentara kako vremenom MX paste gube na kvaliteti. Nekih sat vremena opterećenja:

    [​IMG]

    1.4V 3.8GHz.. isti rezultati tako da pasta i dalje šljaka. A u sobi je vruce, mogu se do pasa skinuti.