A evo i mog iskustva sa Bartonom...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by BeastMaster, Oct 23, 2003.

  1. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Dakle barton 2500+ (1833MHz) na Epox 8RDA+ :)
    Maksimalna frekvencija koju sam za sada postigao:
    [​IMG]

    Maksimalna magistrala koju sam postigao na dotičnoj ploči:
    [​IMG]

    Sandra CPU Arithmetic test:
    [​IMG]

    za sliku memorijskog transvera malo ćemo sačekati jer mi je jedan memorijski modul kod kuma (njegova memorija crkla pa mu ja pozajmio modul :) )

    I na kraju slika dotičnog CPU-a :) :
    [​IMG]

    Toliko za sada ....pozdrav :wink:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    jebote, jebote, jebote... za ove rezlutate se isplati bit prost malo.

    car si nema šta... i ja bi to doma :roll:
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    koje hladjenje imas?
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    A pazi kad piše u potpisu okje je hlađenje :)
    ThermalTake 7+
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Izvini ne primjetih :) Hm. fino se overclockira. Konto sam ja zbavit barton al cu sacekat jos malo da mu cijena padne ...
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Proc ti izgleda slicno onom laznjaku :D :D :D ;) ;) ;)

    Ma super proc. To si sad samo potvrdio ;)
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma dobro je odlicno za to zracno hladjenje.
    Imas i to kuciste mocno jebiga gdje si ovo dvoje nasao.

    i jos nesto jeli istina da se athlon 2800+( burton) moze vise dignuti od 2500+(Burton). Mogo bi valjda ovaj na 2.6GHz al bi bila masina hmhmhmhmhm.

    pozdrav

    i jos nesto enise ove cijene smanjenje kad se moze ocekivati kod nas.

    Idemo dalje----------
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Nisam probao ni jedan 2800+ (bArton :) ) ali veruj mi da nije baš istina, razlika bi mogla biti par procenata, sve to opet zavisi od primerka do primerka npr. ovaj moj radi bez dizanja voltaže do 2350MHz a frekvencija 3200+ je 2200MHz. Dakle svi procesori Barton serije su isti, samo im oznaka (frekvencija) zavisi od položaja jezgra na vaferu na kome se pravi, oni primerci koji su bliži centru vafera oni mogu da rade na većim frekvencijama nego oni koji su udaljeniji od centra ali i tu može da bude svega par procenata razlike, a kasnije se određenim kombinacijama L kontakta definiše koji je CPU.
    Pozdrav
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nisam znao za ovu "foru" sa vaferima. korisno:)
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    jebiga poglup sam ti ja sta su ti vaferi molim te objasni ako mozes prvi put se susrecem sa tim terminom. I kako odrediti jeli bliziu nekog tog vafera?

    Pozdrav ( Sta mislite o ovim novim T**** procama kojima se moze otkljucati onih preostalih 256Kb)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    vafer je poveća mislim okrugla ploča na kojoj se nalaze jezgre procesora jedne pograj/iznad druge... mislim da na jedan vafer stane 250-300 jezgri. ta ploča sa xxx materijalom se stavlja pod uv svjetlo pa počinje proces "štampanja" jezgra, izrada vodova, tranzistora...
    ovo sve ti je dosta onak šturo, možda i ne potpuno točno, al eto beast je tu pa možda nešto više zna o tome.

    thorton... ma uzmeš bartona i miran si, stvarno je pao na niske grane što se cijene tiče.
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Neka neka nek spadne jos pa cemo ganjati nesto jace kao 2800+ bArton ili mozda 3000+ a poslije overclock.

    neznam oceli izlaziti vise proca iz amd-a za n force 2 matine ploče?
     
  13. abasi

    abasi Aktivista

    Ma mene nesta zaminaju testovi tog AMD 2800+ pa zna li ko kakvu stranice da je testiran, i intresuje me koliko je bolji od 2500+ ?

    :wink:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa upiši u google, ziher ćeš neki review nać. ma koliko može bit bolji... sve je to jako brzo.
     
  15. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma ima razlike vjeruj mi na nekim default postavkama jaci je 2400+ od ovog bartona 2500+ al ipak ovaj prvi kuca 200mhz vise od drugog. A uz to prvi ima 256kb a drugi 512 kb. A zamisli tek 2800+ sa 512 kb na frekfencij od 2 gige ja mislim.

    Pozdrav

    Cekam odgovor bast masteru.

    Znal ko slavoljuba imali ko njegov mail
     
  16. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    U ovom slučaju taj xxx materijal je još uvek silicijum :) i što je bliži centru vafera to je čistoća silicijuma veća te i jezgro procesora..da kažem kvalitetnije. Ne znam baš koliko jezgra stane na jedan vafer ali ih stane podosta :)

    Što se thortona tiče u principu su to isti procesori kao i barton samo što im je isključeno 256k keša koji se, prema tvrdnjama drugih (lično nisam probao), može spajanjem odgovarajućih L kontakata naknadno uključiti.

    Nešto više o tome OVDE

    Pozdrav
     
  17. abasi

    abasi Aktivista

    OK bash vam HVALA :wink: :wink:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma prepravio sam post jer sam umjesto xxx napiso poluvodički materijal, al nisam bio ziher da se o siliciju radi... nije da se izvlačim :oops: :D

    evo linka za prepravljanje thortona u bartona http://www.xbitlabs.com/news/cpu/displa ... 71549.html
     
  19. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa u principu i nisi pogrešio jer silicijum i spada u grupu poluprovodnih materijala.
     
  20. Xan

    Xan Aktivista

    pa svejedno je bolje uzeti thortona, sigurno će biti jeftiniji od bartona...
    uključiš tih dodatnih 256kb cachea i još ga clockaš i imaš mrcinu...

    inače, ja ću uskoro dobiti bartona 2500+ :wink: