All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bitno je da se koliko-toliko može popraviti, ne kažem da sad mora biti u potpunosti ispeglano, niti to očekujem.

    Hvala na info.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si pocetnik ne popravljaj nista,vozi tako kako jest,jer ubrzo ce da se pojave takva ista ostecenja i na drugim mjestima pa na godinu popravi se odjednom :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj skinuti plastiku u blatobranu pa malo gurni lim sa unutrasnje strane da izadje napolje koliko toliko, ne mora biti savrseno al ce biti bolje.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je cini mi se neko vracao vec, jer nije moglo biti udubljenje u ovakvom obliku, tacnije ovakvim oblicima. Imam osjecaj da je ovu sredinu neko probao iscupati sa onim "vakuumom" , zaboravio sam kako se zove. Vjerovatno ce se morat cijeli ovaj dio do vrata skinuti i odraditi ovo sto King veli, od nule sve. Odrade to kod nas limari, bude bolje od originala :D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na savjetima. Onda će tako i biti. Jedno vrijeme ću ga tako voziti dok se ne uvježbam, pa ću onda dati "stručnjacima" da probaju šta napraviti :D
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imaš i na otpadima tih blatobrana, a možda uspiješ naći i u boji svog auta :mrgreen:
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    zar su blatobrani na 206 limeni, kod mene po auta pa i blatobrani od plastike (307) :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker



    damn :smt007 :smt007 :smt007
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li neka fora da se skonta prava kilometraza kod starijih vozila(80a godista) ?
     
  10. GV

    GV Komšija

    Ako je bakica vozila onda je ona koju pokazuje, a ovako ukoliko nije bio taxi godine x 15.000 KM
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema fore osim procjene po stanju vozila. Osim posebnih slucajeva (bakica, egzotika i sl), racunaj da vozilo tih godina ima jedno 600-800k.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zna li ko kako da na Stilu skopcam iPod na stereo sistem?
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    radio koji to podrzava ili ako je fabricki u njemu onda dodatak poput yatoura, mislim da trece opcije nema
     
  14. GV

    GV Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odustao sam od xenona i ubacivanja kineza ,ne bih da se igram sa strujom itd.

    kakva su iskustva sa obicnim halogenim H4 ili H7 sijalicama, i gdje ih kupujete?
    koristim vec dugo obicne Bosch sijalice 1.5 godinu, pa bih da barem promjenim sijalice.

    edit:

    vidim da imaju i po 100W al bih ostao na orginalu cini mi se 55W. ne može covjek biti pametan :)
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jarane nije raketna nauka, nemaš se šta igrati sa strujom, uzmeš kvalitetniji set slim balasta i xenona (philips) i samo skopčaš džekove. Ako hoćeš dam ti broj druga u Sarajevu koji se bavi striktno auto osvjetljenjem da od njega sve uzmeš i da ti ugradi
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    znači kockica od lika koji je prvi vlasnik,auto nikad nije lakirano,farbano i to,dakle fabricko stanje,bombonica,pise da je presla 180k,znaci nista od tih 180k ? :D
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Šta će vam ksenonska svjetla ako već nisu fabrički ugrađena? Bacanje para i zajebancija radi 10% više svjetlosti.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Maksuz bi morao do Sarajeva dolaziti :)
    Kazu da i nisu ti xenoni toliko dobri koliko se spominju barem ove kopije..

    zato probat jos sa nekim halogenim sijalicama tipa Osram i sl..

    nije valjda da ste si na xenonima, ima li neko ga kupuje halogene sijalice ?
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Sve halogene iste snage će isto svijetliti, samo što neke duže traju.