All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Poslje pregledanog, uzmi clia :)
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Imam Megane vec. Captur mi se svidja zbog izgleda, zato sto je odignut, a i zbog velicine, tj manji je.

    Sjedio sam u Captur-u, zadnja klupa je prostranija u visinu i duzinu, ali je uzi, valjda zbog nacina sjedenja, vise uspravno.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Možeš za te pare uzet pravo auto, staro 3-4 godine.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ne volim polovno, em moram traziti da valja, em ovako uzmem i ne brinem te 3-4 godine.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima i to smisla, samo za tu lovu mozes stroj uzeti :)
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Da cujem neku preporuku onda :D
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    @heroic, ne slusaj preporuke drug. Uzmes novo -> rahat si par godina, pogotovo ako auto ima garanciju malo vise, npr KIA 7g i Mazada (kod nas barem) 10g etc.

    Pusti te price da uzmes neko nabrijano auto, uzmi neku zvijer, budi glavni na cesti i sl. Uzmes novo, vozas par godina i prodas te opet novo ako si u mogucnosti. Prije ces prodati auto star 3-4 godine nego auto star 4g + 4g.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Taj savjet da uzmes novo, vozas par godina i prodas ima smisla samo tamo gdje mozes vratiti auto gdje si ga kupio i uzeti novo, i uz uslov da ne znas sta ces od para. Auto u prve 3-4 godine gubi 30-50% vrijednosti, pogotovo kad se radi o brandu kakav je reno. To znaci da za ovog kaptura za 4 godine mozda moze dobiti 20k. S druge strane za te pare se moze uzeti bmw ili mercedes star 3-4 godine, koji za jos 3-4 godine moze izgubiti na vrijednosti 10% ili nista. Kad bih imao te pare na raspolaganju svakako bih i ja razmisljao o novom, ali to sasvim sigurno ne bi bio reno, jos manje neki ovako egzotican model.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovaj Range Rover je nevjerovatno zastupljen u djelu Swe gdje ja budem, ali ih fakat ima i previse.

    @Dog, slazem se da novcano i nije bas naj investicija ali ako se ide na auto koji ima vise garancije onda si siguran da nemas dodatnih ulaganja. Reno je veoma udoban auto, odrastao sam u njima, otac ih je gotivio, ali su kvarljivi koliko i udobni (barem prijasnji modeli). Ne znam, tesko je govoriti o bilo kakvim kombinacijama, svako ima svoj ukus/zelju te svoje neke mogucnosti, ja sam rekao sta bi ja radio da sam u mogucnosti, najljepse je vozati novo auto - ala lizing...

    Kako god, pametno odluci za svoje potrebe a ne na tudje preporuke (da ne kazem zelje), ti ces ga vozati/odrzavati i puniti pa se prema tome orijentisi :) Sretno!
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma


    Skoda superb karavan :D ma mozes auta uzet za to.. mada 2012 ganjat neko, moze se solidno uzet, sa leazinga :D i to :D

    ili ovo <3

    http://www.pik.ba/artikal/7711287/opel- ... -opc-line/
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma slazem se ja da je najljepse novo, samo napominjem da ova opcija sa zamjenom nakon par godina kod nas ne prolazi. Ovi uslovno receno brandovi drugog reda strasno gube na cijeni prvih godina.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad je u pitanju novo, najbolje onda VW uzet. Sa Golfom nema fule, a drama dobro drzi cijenu. Bolje nego i BMW/Audi.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebo auto koje kupis samo da bi ga prodao... Nema mi nista mrze nego svaki dan sjesti u auto koje mi se ne svidja. Burazer je imao vw pola 2001 gti sa 4 vrata (pogledaj koliko ih ima proizvedenih) i dao ga je za mercedesa c klasu 1997 godina sa osnovnom opremom 1.8 benzin. Sto onkaze jebo te auto da ja pocnem dan sa e valja mi sjesti u ovo. Sad covjek mecku voza koju voli i nista mu ne smeta :)

    Meni je fiesta tako bila dosadila, a sve su prilike da ce mi i ovaj mondeo tako dosaditi...

    U glavnom, jarane kupi ti sta se tebi svidja, jer ako budes slusao narod nikad neces udovoljiti. Evo vidis i skode polovne predlazu :)


    Uspit, prije dva dana rodjak naletio na C klasu 2010 godina, 200CDI 27k km presla, avantgarde oprema, umro prijasnji vlasnik, auto kao u filmovima stajalo u garazi, platio je 30k KM :) bukvalno nova. Jos one najlone ima po pragovima i navigaciji, ma bas novo auto....
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa dobro, Mercedesa će svako i polovnog kupiti, prije nego VW ako je cijenom tu negdje :D
    Tako i kod mene ovaj E220 CDI, 2004. ali je zato očuvan pravo. Stariji čovjek, redovno održavao, sve papire čuvao od svakog servisa, garažirao ga i samo ga je on i vozio. Za skoro iste pare po koje je otišla Škoda A5 uzelo se ovo, razlika je ogromna.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    nisam ja golfa :D insignia braca :D jes vozio :D
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Ja mislim da više ne pije vode to da li je premium brend ili nije jer u prosjeku kad se pogledaju cijene manje više svi gube isto. Primjera radi BMW 5 F10, manje od četiri godine stara, cijena 40-45 milja pa nadalje a teško da se mogla nova uzeti ispod 90 milja. Premium brend premium gubitak cijene, da i ne spominjem njihove "terenske" verzije. A i ja sam pobornik toga da se prije uzme dobar polovnjak nego nešto novo iz niže klase jer kako ste i spomenuli dalji gubitak cijene polovnjaka od 4-8 godina bude nešto sporiji.
    Što se tiče Captura ja bih razmotrio Peugeot 2002, imao sam priliku probati oba i kod Pežoa je dosta bolja izrada unutrašnjosti i cjelokupan enterijer je bolji i ugodniji, u Capturu se sjedi dosta visoko i onako sve je nekako od tvrde plastike napravljeno.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Petica mnogo vise gubi na cijeni neko kec ili trica. Kecevi polovni recimo 11k EUR za 2011 godiste, trice 13k a petice od 15k. Veoma mala razlika kad skontas kakva su to auta.

    Audi A3 isto tako dobro drzi cijenu u odnosu na skuplja auta tog proizvodjaca. Na trzistu valjda jedino Golf bolje drzi cijenu.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    To i jest logično jer naravno da što je viša cifra polovnjaka to se i teže proda jer ko ima para maltene i ne gleda polovno, ostali uglavnom gledaju da dobiju najviše za nekakav ograničeni budžet. Sigurno da ima razlog i zastupljenosti i popularnosti određenih marki na tržištima, tako će Reno sigurno bolje držati cijenu u Francuskoj ili Španiji nego u Njemačkoj isto tako i Volvo u Skandinaviji kao i Fauve kod nas.