All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ravenol je odlično ulje, koristim ga po preporuci dine već par godina. I ništa bolje nije neko skuplje ulje.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam dugo koristio INA ulja bez ikakvih problema. Nema fusa kad kupis ulje na INA pumpi.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najvaznije je pogoditi odgovarajucu specifikaciju ulja,dok je brand skoro pa manje vise,svaki brand koji pakuje ono sto pise na boci a ne nesto lijevo je dovoljno dobar.
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Znam i ja šta gdje treba, ali neke majstore jednostavno zaboli karina za tvojim vozilom. Neće motor crknut ako mu naspeš 5W40 umjesto 0W30, samo ćeš mu skratit život.

    Samo sam htio da kažem da ti nije baš najbolji savjet da prepustiš majstoru izbor ulja.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    moram vidjet sta ide u moje auto da me ko ne sjebe >D hahah
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo jedno iskustvo. Ja sam mijenjao ulje u Vibi gore kad se ide prema autobusnom stajalištu/poligonu, čim sam registrovao auto i skinuo zoll table. Skinuo sam Handbook za Punta mk2a/2b - sve varijante i tamo piše za sve tipove motora koje ulje ide i nađem za svoj piše Selenia 5w40. I ja kažem majstoru u Vibi da ide 5w40 i on naspe 10w40. Preda mnom je otvorio Castrol i sipao i reče da nema u buradi, pa sad ko će znati :D
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    U takvim stvarima kazes stani, donesi mi zapakovano, ako nema, nek saceka da doneses i odbije ti od cijene, to je tvoje pravo da trazis, mada mi se ne zelimo peglat.. haha
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jutros nesto zavirivao pod haubu, da provjerim ulje ovo ono, i primjetim da mi je antifriz tik iznad linije minimuma.
    Znam da ostane nesto u sistemu rashladjivanja, treba li dosipati? Ne treba ono ni previse biti koliko sam cuo.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    ma i ako dospes preko max visak ce izaci tako da se ne brines
     
  11. h2o

    h2o Aktivista

    Ne treba se zezati sa tekucinama i sipanjem vece ili manje kolicine od preporucene. Ukoliko postoje min i max oznake, one nisu tu bez razloga. Ukoliko nema, onda sipaj koliko ti volja. ;)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Svratim do Tomica, kad M4 kabriolet u izlogu jao pr0njave kad ga upalise, stakla salona su se tresla


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daaaamn, jos je uzivo sigurno mnogo bolji nego na slikama.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ne pitaj, ne znas iz kojeg ugla je mocniji. Cijena 160.000 KM, vec prodan.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidio ga ja na slep sluzbi prosao mi kroz grad :D
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Cujem da je kolega Selvin uzeo novi auto, svaka cast drug, sve najbolje sa Z4-kom, gigant.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    In my dreams, maybe... :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio bi prodan i da je 200k. Taj sto je istreso 160k je sigurno mogao i vise. :D
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ludnica od auta bas je top, kao i svaka serija M modela :)

    Mozda je neko kredit digao :D
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ili neki politicar, ratni profiter uzeo da ima za oko kuce :D