All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Znaci ne smeta mu stojanje. Bio je u kotlovnici tako da nije bio na minusima niti na plusevima :D Sutra cemo ga dopunit pa probat u mom autu.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    dino73n i Stevie_Ray Hvala, onda ide uskoro zamjena. Nemam ga gdje spojiti osim da ga izvadim i ponesem, ali ne bi li se tako onda elektronika šta resetovala? Radije onda nek ide ovako dok se ne uzme drugi.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Stojanje ne šteti akumulatoru samo ako je napunjen do kraja. Trebalo bi ga malo dopuniti bar svaka 2-3 mjeseca.

    Ako je malo oštećen pražnjenjem, kapacitet mu može vratit jedino pulsni punjač. Imaju ih servisi akumulatora i možda neki bolji autoelektričari.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Desava mi se da imam kondenzat sa unutrasnje strane stakala na autu, lokacija sofersajba. Je li to zbog loseg dihtanja?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je zbog mokrih tepiha.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vozi s klimom ukljucenom duze vrijeme i neces imati problema.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mogu biti mokri tepisi ali samo ako nadjes kondenzat kad ostavis toplo auto pa dodjes kasnije,moze biti lose podesena ventilacija ako magli u toku voznje,recimo ukljucena reciklaza zraka,a ako je reciklaza zraka ugasena a i dalje magli al recimo samo kad je grijanje upaljeno a ne magli kad je grijanje ugaseno onda je vjerovatno vrisno radijator koji lagano pusta vreo antifriz u ventilacijski sistem i on se kondenzuje na vjetrobranu.

    Osjetis li miris antifriza kad upalis grijanje i ima li masnoce na vjetrobranu?
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    a je li normalno da magli ako je ukljucena recirkulacija zraka, meni pocne da magli ako ostane ukljucena duze od otprilike 5 minuta (ako zaboravim iskljuciti, inace palim to samo ako naletim negdje gdje bas smrdi ili vozim iza cadje kakvog), kabinski filter mijenjan pred zimu kad i ulje i ostali filteri, nekad u oktobru/novembru?

    i da kondenz zimi ako ostavis toplo auto pa se vratis je nekako normalna stvar, pogotovo kad je mokro vani pa na obuci vode ili snijega uvijek ima
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Normalno je da magli ako jebukljucena rexirkulacija zraka.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Provjerio sam i ne vidim da su mokri tepisi. Ne koristim recirkulaciju zraka osim ako bas moram, cesce ugasim komplet ako je ispred neki smrdljiv dizel. Nisam primjetio masnocu na vjetrobranu niti miris antifriza.

    Znam da klima dobro odmagljuje i koristim je nekad da brzo odmaglim ali ovo se javi iako malo vozim a ukljucim obicnu ventilaciju. Problem nije samo sto se zamagli, nego bude doslovno vode unutra. Ako je minus, zaledi nekad i iznutra, pa valja i to strugat. :D
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ledi iznutra onda nevalja, provlaci ti odnekud zrak i vlagu s vana. Treba predihtovati sajbu najvjerovatnije, uzmi komadic papira ili provjeri rukom okolo sajbe odakle provlaci zrak. Imas li siber?
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nije do klime sto odmagljuje, nego sto vadi vlagu iz zraka.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo da javim da sam uzeo novi aku. topla 66 Ah 640 A, stari je bio 60Ah, 480A. Auto nije nikako htjelo više da upali sa starim.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    et ko nije upucen kao sto ja nisam bio danas samo da javim da su nam pocele rasti cijene goriva, 95-ica 1.91 na petrolu u vogosci a sad nisam nesto razgledao kako je po ostalim pumpama
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako su brzi kad treba poskupiti.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Negdje je 95-ica vec 1.96KM.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ep jutros I Benz I dizel 1.96 znaci poskupili 2x
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Za lijeka im trebalo. Kad treba dici cijene dizu da mogu u danu 10 puta. Krv im njihovu
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nazalost ali eto od sutra ide dizel na 2.01km ja opet kazem da hoce se zadrzati na duzi period ova cijena :)

    Ali bas nas mogu meztiti kao hoce...