All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav svima :)

    Doslo vrijeme da se uzima nekakvo auto, ostaviti cu nekakve specifikacije (zelje i pozdrave) pa da cujem ako imate kakve prijedloge.

    - Gledamo da uzmemo manji auto, manja potrosnja i manji CO2/g output - znaci manji godisnji porez.
    - Nebi nesto previse staro, jedno 5-6g max.
    - Bitno je vala da je i lijep auto, a i da je za ovih Svedskih uslova koliko-toliko.
    - Cijena 120.000 kr ilitiga 25.000 KM

    **Boja nije bitna sve dok je zelen, i da se ne kvari nikako** J/K.

    Do sada sam gledao Polo-a, te malo Golfove. Cesto se u opticaju vrti i BMW serija 1 kojih ima preeeeeevise ovuda, ali je simpatican autic. Kako s kim pricam pa neki govore de se malo protegni uzmi ovo, ono, eh, nije nam cilj da se trenutno protezemo, hocemo auto koji mozemo koristiti narednih 3-4g bez problema dok se familija ne poveca. Za sada nema djece, a nisu jos ni u planu, barem jos 2g.

    Edit: Planirana kupovina odmah iza ljeta, znaci tamo August-Septembar.
    Hvala.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne mozes bosnji vw izbit izglave pa to ti je...
    Nemoj pola, uzmi citavo auto. Kupuj domace, volvo neki...c30
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni što pada na pamet je Toyota Auris, zapela mi je za oko u posljednje vrijeme... De se odluči hoćeš li auto iz B segmenta ili nekog kompakta :mrgreen:
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ah, nisam vam ja neki auto-expert-ljubimac, to je meni sve ono prilicno svejedno. Jesam se doduse savjetovao sa nekoliko bosanaca koji su mi rekli "SAMO NIJEMAC" :D :D :D Ali evo sad "zelena" strana mozga proradi pa poceo gledati ovu Kia Rio, nov, a cijene su ~130k s tim da imaju odlicnu potrosnju i mizerno malene poreze (kod nas se placa porez na kolicinu ispusnih gasova, sto jace auto vise placas ukratko).

    Ovo sad trenutno gledam:

    Kia Rio Special Edition 1.2 (premalen motor?)

    Auto bi se 90% koristio za gradsku voznju, ali bi se nekad i opalio nekakav put od max 300km u cugu.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam za koliko bi mogao Scirocca ugrabiti tamo?
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima ih oko 30.000 KM 2010to godiste, ali nije mi to u interesu uzimati. Jeste on premocan ali kroz par godina hocu da uzmem i veci auto a da ovaj sto sad uzmemo ostane kao sporedni.

    Evo jedan:

    http://www.blocket.se/goteborg/Volkswag ... ?ca=17&w=3
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    uzmi sta se zeni svidja :D

    i mirna kuca :mrgreen:
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    "Ne zanima me" je sta joj se svidja, to mi je u potpunosti prepustila :D :D Skoro smo naisli na jednu Kia-u pa sam joj pokazao, kaze "moze", znaci to je pozitiva :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kolega tako pustio zenu da bira auto, eno ga voza A-klasu. :smt003
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako je onaj prvi model A klase, malo koji majstor hoće da radi oko nje :mrgreen:

    @donjapa - pogledaj i Hyundai u toj klasi
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma prvi, jasta je. Covjek mrzi to auto. :lol:
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Samir,

    Gledao sam i Hyundai-a, i20, ali da bi se dobilo onoliko koliko kod Kia-e moras dodati jos par hiljada. Jeste mi i20 izgledom superiorniji ali u sustini mi djeluju kao dva ista auta, interijer i performanse. Eto jos ovi imaju slabiju garanciju.

    Dosta sam putao sam s sobom imao diskusiju o tome dal' uzeti ovako nekakvo eko-auto ili ipak ici na nesto jace/provjereno i tu lezi najveca dilema, dal' se isplati uzimati novo auto, i onda ga maziti i paziti i ostaviti da sluzi kao sporedni nekad kasnije kad se brojcano povecamo ili ne etc.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Novo auto se nikad ne isplati, osim ako si neko preduzeće pa možeš odbiti nešto od poreza i sl. Možeš i tu kiu naći staru 2-3 godine. Jako kvalitetna vozila s obzirom na cijenu.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakav si ti dijasporac kad gledas koreance? Zar te nece biti sramota s tim kuci doci? :D Zna se sta se vozi - audi, bmw, mercedes, eventualno volvo ako si ekscentrik.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Dog, ne planiram s autom ni dolaziti "kuci", lagano na avion, jednom u dvije godine mozda.

    @Ninja, i to sam puno puta cuo, pogledati cu malo polovnjaka kakvih ima i koliko ima se cijena vrti.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni su opel astra lijepa auta, ne znam im sad cijenu

    Usput interesuje me sta raja misli o opel insigniji? Osim sto je lijepo auto kakvo je inace, da li je ko imao iskustva sa ovim zadnjim modelom i facelift verzijom.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako ti Stockholm nije daleko pogledaj riddermarks bil. Jaran radi tamo, veoma su povoljni. Obrcu samo polovna auta, i imaju fixnu proviziju na sve aute.

    Jedan savjet, ne uzimaj nove koreance :) Garancija je ostvariva samo ako servisiras u ovlastenom salonu. Jaran uzeo kia vengu novu i kaje se i dan danas.

    Ja ti preporucujem s40 ili v40. Pouzdana auta, ne trose puno a ima ih ko blata. V40 ce lagano izdrzati i povecanje familije. I gledaj da ne uzimas onaj flexifuel motor.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vozao sam ih 5-6. Solidno auto, ali za cifre kojima se kreću, radije 3-4 god starog bmw 520.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je ljepsa astra sedan nego insignia.