All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  2. bhd

    bhd Veteran foruma

  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ono najvaznije pitanje, isplati li se.
    Da li ti je 4500km cifra za punta koju ne mozes odbiti?
    Da li ti je potrebno vece / novo auto?
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    - Svakako da se ne isplati, jer će trebati nadoplate. Uostalom, uvijek nešto izgubiš kad je auto u pitanju, u većoj ili manjoj mjeri.
    - Mogu odbiti tu cifru, nekih 4000 KM bi se moglo izvući za njega. U prilično dobrom je stanju, a vidio sam ih koji su za te pare u dosta gorem stanju.
    - Nužno mi nije neophodno, ali sam dobio opciju pa gledam da li da iskoristim tu mogućnost. Oba su dizeli, isti motor, tj 1.9JTD, Stilo je nešto veći od Punta.
    Stvar je u tome da Punta još nisam skroz doveo u red, neki sitni limarski radovi i veliki servis su ostali, dijelovi kupljeni i termin ugovoren da se to radi. I onda izleti ova kombinacija.
    Tu je to negdje, našao sam Stila koji je održavan, urađen veliki i mali servis, slična kilometraža (ako je prava, mada i kod mene je to pod upitnikom), godinu mlađi od Punta.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam Punta mk2 i realno ne bih isao ispod Golfa Mk6 odnosno te golf-klase auta, i to 2008. pa ovamo. Ne znam sta bih to dobio, ok, godilo bi nesto vece auto ali mi nije ni presudno. Na kraju krajeva svako polovno auto je potencijalno rupa bez dna.

    IMHO na tvom mjestu ne bih mijenjao za Stila.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Stilo je dosta komforniji. Klasa za punta :)
    Ako nisi provozaj se :)
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slažem se s tobom, bolje još se strpiti pa uzeti nešto što je stvarno viša klasa, pa se voziti ko čovjek :D
    Ništa, onda ću ga još zadržati pa kad bude vrijeme za to gledaću nešto novije.

    @bhd ma isto je to sve. Dobio bih malo više prostora za noge pozadi, ali to je sve. Fiati imaju dobru mehaniku, dobar motor, ali svi pate od problema s elektronikom i limarijom ovih godišta, ali može se i ubost dobar primjerak koji nema tih problema. To su uglavnom neke sitnice, tako da bi ovaj upgrade s Punta na Stila bio skoro neznatan. Ali eto ja sam htio radi promjene, ali onda bih vjerovatno morao se nositi s nekim drugim problemima (recimo na Stilu otkazuje ASR), dok sam na Puntu ih skoro sve otklonio.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    LOL, zajeba ga ono vakgarage :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Sta ocekivat od idiota koji stavi screenshot sa moba na pik? :D
     
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    Koliko bi bilo to nesto malo?
    A bogami velika ti je razlika stilo i punto i ako nije puno doplate mjenjaj.
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    a pise dole ispod da je auto u dolasku, ali brate hladno mu skresao ~100k km a da ocima auto vidio nije :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Maloprije vozio od jarana Audi RS6, chipovan na 730 konja. Sta reci, kakvu posluku porati :) 2.9 sec 0-100 km/h. Kakvi Audi R8, M5 i sl, ovaj ih za dorucak smaze xD
    Ovo mora covjek biti posebne glave da prezivi u ovome, zakleo bi se da sam ga malo u trecoj stisnuo kroz grad i da sam isao 90km/h. A ono 160 km/h bi. Bolest od auta.

    https://www.dropbox.com/s/q83t1flcv11ai ... 0.jpg?dl=0
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    heheh Samo polako, takva auta treba covjek naucit vozit.

    Slicno je onaj u TZ zalijepio SL-a u busa :)

    Stisnuo gas, i kontao cik cak da ga pretekne:D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to nije auto, to je raketa. :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Al shega kako niko ne konta, on mu poskidao sve RS oznake (sem sto pise na diskovima), raja cuju V10 brujanje a niko ne konta odakle dolazi :D
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma



    to je sminka vec :D
    bez kurcenja imas zvijer, dosta ih se moze zajebat :D ihihihih
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    al opisat ne mogu koliko ja volim ovakav model auta, na fazon ovog audia, mercedesovog cls-a shooting brake i slicni

    dusa me boli sto znam koliko je tesko u bosni i na trenutnoj ekonomiji biti vlasnik jednog :evil:
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ne gumo ni ja karavana ni smisliti