All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    @el nino to za koreance, nije to samo kod njih nego bukvalno kod svih proizvodjaca. Nece ti Mercedes prodati auto i uvaziti garanciju ako si ga odrzavao kod Hame na Bistriku...

    Drugo, Astra sedan je opet Astra. Moj stari ima Astru J, hatchback, super je auto, 1.6 benzin, ali ipak se vidi da je niza klasa od Insignie. Losiji materijali, manje prostora i naravno neudobnija zbog samog medjuosovinskog razmaka... U glavnom, mora covjek znati koju ce klasu auta, pa onda pricati o necemu.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne pricam o tome. Regularan servis u Svedskoj mozes raditi u bilo kojem registrovanom servisu, i imaju pravo staviti pecat u knjizicu.

    Ali ove dugorocne garancije tipa 7-10 god su ostvarive samo ako si radio sve u Kia salonu.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hiljadu da se razgradi, ali par da izgubi svojstva i performanse. Ne bi smjela biti starija od tri god ako se ne varam.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje ti je kupit polovne gume iz 2013. nego te nove iz 2009. Gume 'okamene' ako stoje dugo.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obzirom na godiste i dimenzije, skupa je za ovih 85km po komadu.
    Cijena guma je dosta pala, bolje ganjati novo, a nemora biti michelin pogotovo kada je ljetna guma u pitanju na slabijem autu.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Uzimaj slobodno, nećeš na trke.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto bi uzimao, bolje novu savu da uzme.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    jao jao ....
    sta je ovooo :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    5 hiljada presao, taman razradjen, mozes ga odmah odvaliti 300km/h. A pumpadziju na benzinskoj ces cesce vidjati nego zenu i djecu :)
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad bi sluzbeni podaci o potrosnji bili tacni ne bi bilo ni toliko strasno :D
    Ali posto su ti podaci prdacina... :D
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da mi je bar jednom u životu sjesti za ovako ili slično auto.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vedo zna kako je to, sjeo je za volan RS6 sa 700KS. :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nije to daleko od istine,fabricki podaci o potrosnji govore o voznji jednom brzinom i to cak na tempomatu i vjerovatno su istiniti a i za gradsku ne navode ubrzavanje pod punim gasom al tako auto sigurno neces voziti 100 i vise kilometara a da ne prikocis i ponovo ubrzas bas 50ak puta na 100km a to je ono sto trosi gorivo.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Strasno covjece, strasno. Ja bih vristao ko mala curica. Uzivancija po autoputu, nerviranje po nasim cestama kad vec u drugoj brzini ode vozacka.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    vala podaci koji se navode za moje auto i ovo sto sam ja upratio u 2.5 godine kako ga imam tacni skoro pa u bobu

    otvoreno put se krece nekih 6-7 a proizvodjac naveo da bi trebali biti ~6
    a brdovita vogosca, semafori po sarajevu i to sve u kompletu loko voznja je 9-10 a pise da treba biti 9.5

    naravno i to sve zavisi kakve si noge na gasu, ako ti njega stisnes ko na ovom videu sto je vedo postavio i ne pustat nogu sa patosa trosit ce svako ko kamion :mrgreen:
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma