All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imate u OBI-ju beton gajbi za auto, plastika vrhunske kvalitete, budem uslikao. Ne pomjera se nigdje.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Haj pls tnx
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Gledao sam u toj radnji ali nemaju to.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Znal ko gdje nabavit za golf 3 dio što služi za izbacivanje tečnosti za zadnju šajbu. Pumpa je ok ali onaj mali plastični dio je pukao
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na otpadu.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li ko imao Tigar 15ke zimske?
    Na Puntu su trenutno ljetne Pirellijeve, pa došao period da se mijenjaju.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobre su vjeruj, bolje od save pogotovo ako nove uzimas. Neki su se žalili da se brže potroše, ali ako ćeš voziti samo zimi trajat će dugo. Mislim da možeš ići i na 14ke, ako imaš felge.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, ići će samo zimi, ove ljetne ostavljam, eh sad jedino moram vidjeti za felge. Imam originalne Fiat felge i izgleda pašu 185/60 ali ne i 185/65. Pa možda uzmem one "obične" čelične.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji Fiat, nemas li ti Punta Mk2?
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    U tom cjenovnom rangu bih prije išao na Debicu, iako i sam imam S3 za zime, stare 2 sezone. Tigar imao i u zimskoj, a trenutno i u ljetnoj varijanti. Na proljeće sve 4 mijenjam a stare ostavljam vulkanizeru s merakom :mrgreen:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ja, dzaba bacati novce kad može 14ke, a svakako bi predlozio čelične felge za zime. Te alu ostavi za ljeta, dobre su i šteta da ih so i rizla uništi.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slažem se, ove felge ću ostaviti da prezime.
    Ionako neće daleko ni ići kad budu sniježne padavine i ekstremni vremenski uslovi :D

    Hvala na savjetima. :)
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    [​IMG]

    Izvinjavam se zbog gepeka ali zbog trece smjene sadrzaj je takav jbg.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel ko gasio EGR na autu, ja sam blokirao i vozio par dana auto je više vuklo, slabije nabijalo radnu temperaturu ali i trošilo više i nisam drugu razliku primijetio pa sam ponovo odblokirao.
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    Kad sam tek kupio auto bacao je u safe mode zbog zaprljanog egr-a i turbine,nakon toga Egr off i ciscenje turbine i auto bolje ide,potrosnju nisam uspio upratit da se nesto posebno povecala tako da kod mene ce ostat zatvoren
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ciscenje egr-a je maltene djaba ili dvije kafe majstoru, pa ne znam zasto ga zaobilaziti ako to mozete napraviti jednom godisnje uz zamjenu ulja?
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    ja da ga imam zatvorio bih istog casa, evo kako je komplet usisna grana izgledala kod poznanika na 307:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    koliko znam nije problem sam egr ko egr, veci je problem sto se zaprlja i zacepi usis zbog cadji i prljavstine koja u isti dolazi preko egr-a, mada opet dino je tu da nam pojasni malo vise o tome
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kod nas je poznato da niko ne ide na servis dok mu ato ne crkne . Postoji preventivno odrzavanje, pa nekad se ode provjeriti auto onako reda radi :) Te gore slike mi govore da se neko nakon 200K sjetio da pogleda usisnu granu :)