All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stilo je poznat po losoj elektronici... jebi ga to im je boljka...
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Na dijagnostiku buraz nek ljudi skopcaju i cao. (nije svaki fiat ko moj izdrzljiv :mrgreen: )
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Elektronika uglavnom nema nikakve veze s pokazivacem pritiska ulja. Senzor je ustvari najobicniji prekidac koji radi na pritisak,kad je pritisak prisutan prekidac je ugasen,cim opadne pritisak prekidac se upali i pali lampicu. Ima na nekim autima da taj prekidac ne pali lampicu nego posalje signal u ECU pa ECU dojavi BOARD-u da to ispiše na display-u.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jeste boljka starijem stilu elektronika ali to su navodno kasnije ispravili promijenili dilera :D

    Ništa vozim ga majstoru čim prije. Hvala na pomoći.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran je tako kupio 1.8 benzinca sa sad slagat cu ti bosch ili toshiba elektronikom, kao ta bolja.... nije bolja... sve mu pocrkalo... nesto oko volana crklo hiljadu problema imao nista skoro na struju nije radilo... jedva ga prodao. A onako, realno, nije lose auto...
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dino kakv je ovaj za odrzavat, jel skup i kako je sa dijelovima :D


    Japanci su zakon



    Fino od njih sto ovdje nisu cenzurisali kako mu *ebe mater :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije uopste skup za odrzavanje,ovaj sto ga vozi marku ne daje,sta vise dobije neku kintu vozeci ga. :wink:
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisam rekao da ima. Stilo je dosta nadžidžan elektronikom i dosta senzora.
    Vjeruj, kada sam kupovao auto tražio sam Stila (sa 2 vrata), u cjenovnom rangu je najatraktivnije auto (sa 4 vrata je ružan iskreno), ali sad se to promijenilo iz razloga jer mi treba porodično auto sa 4 vrata pa sam otišao na Pug-a, ipak je 307-ca bila naj euro auto u klasi.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Narode, kakva je sada situacija sa uvozom auta iz Njemacke? ide PDV 17% na to, a carine vise nema?

    I jos nesto, koliko znam po osobi se smije prenijeti par hiljada KM preko granice, kako onda u dzepu ponijeti vecu lovu za kupovinu polovnog auta gore?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas spediterske troskove,PDV i homologaciju.

    A za lovu je maks 5k eura po osobi i to 2.5k onako u dzepu i jos 2.5k da ti banka napise neki papir,tako mi rece jedan drug sto je skoro nosio neku lovu u Njemacku.

    A prosle godine mi brat kupio polovnjaka u Holandiji,rodjak ga gore kupio i platio svojom karticom a brat mu ponjeo cash eure. Rodjak doslovno nije znao sta ce sa tim cashom. Nosio ga u banku i nisu mu primili. Mozda i ti mozes platiti svojom karticom bez nekih provizija?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jao bruke tek sad skontam da ona lampica što mi se upalila nema veze sa uljem već je to check engine light... [​IMG]

    Kod mene je slično ko na klipu samo dobijem jedan beep i lampica non stop gori a ne blinka kao na videu.



    Večeras malo stisnuo auto ide vuče odlično a nemam vremena ovih dana da ga vučem mehaničaru niti znam bilo kojeg tu gdje sam sad... Možda za vikend.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    E jebi ga, pa gdje nećeš znati razlikovati sta je koja lampica
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Nacitah se po klix forumu i nekim Hr forumima, uglavnom, koliko ja skontah, dodje da na auto od 15K Eura moras dodati jos nekih bar 5K eura dadzbina.
     
  14. kio

    kio Komšija

    Ma kupi ovdje @Vedo :) Probaj naci automobil od prvog vlasnika, i imas autosalona tipa Kramar :) Fakat vidjam bruku automobila u zadnje vrijeme sa stikerima njihovim. Malo su skuplji, ali generalno imaju dobra auta.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Iz 2 razloga bi kupovao gore, 1) kod nas sve sami dizeli u ponudi, nit jednog benzinca i 2) u Ger 535i xDrive kosta koliko kod nas 520d sa zadnjom vucom
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    ja nikad nebi uzeo iz vana, to se nikad nemoze provjeriti a i vani je skupo ono sto valja ja sam trazio do 3g staro ispod 100hilj na satu i sa solidnom opremom i tamo je ovo isto skupo mozda sam mogao dobiti koji komad vise opreme i vise rizikovati ovako ovdje kupim a6 2013 jos u fabr garanciji 70 hilj na satu provjerim ko sta gdje osiguravajuce kuce u ovlastenom i rahat
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A ja mislim da je 10k kilometara na nasim cestama kao 100K kilometara na Njemackom autoputu.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    ja mislim da se motor vise podere brzinama od 150- 250 nego od 50-120 ako pravimo paralelu bih i zemlje sa vise autoputa
     
  19. kio

    kio Komšija

    Vala ne znam jesi bio na njemackim autoputevima, vjeruj da nisu tako dobri. Pojedine dionice oko Minhena, Stuttgarta su gore nego kod nas. S razlogom uvode putarinu strancima, najbolji put do sada u EU je Francuski za mene. Platis, ali brate i vozis se ekstra putevima.
    Zavisi od konstrukcije motora, kubikaze, omjera prenosa :) ali svakako to stoji.

    Po meni je najbolje uzeti do 3 godine star automobil, da li ovdje ili vani. Do 100.000 km, ako je vece klase automobil, ako je manje do 50.000 km.

    Benzinci su daleko isplatnija kupovina radi odrzavanja, potrosnja je kod novih turbo benzinskih agregata prelazi samo +10- 15% na otvorenom
    od dizelasa. Ne govorim o brzinama vecim od 150 km/h. Problem je jedino potrosnje, ko vecinom vozi gradsku to je malo :roll:
     
  20. kio

    kio Komšija


    :smt003

    na 1:10 krece akcija :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017