All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. kio

    kio Komšija

    Upravo :) Nisam ni ja ocekivao da ce P1 to uzeti. Ali su fakat napravili automobil. Bolja aktivna aerodinamika kod McLarena je presudila, ipak oni imaju vise iskustva nego Ferrari u tom polju cestovnih automobila. Gume su takodjer specijalno pravljene za P1, ali tako i za ostale.
    918 je everyday car, McLaren i Ferrari su pozeri, mada je McLaren prakticniji.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesu to ovi brojevi sto si nasao?

    telefon 030-879-150, centrala 030-871-663
    telephone-fax copy 030-871-663

    U konacnici, nazovi informacije telekoma i trazi broj stanice u Kiseljaku.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    @dog: jeste to su brojevi koje sam našao. Zvao sam i Travnik, ni tu mi se niko nije javio :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ovdje su bas finese u pitanju, a P1 je bas perfekcionizam. Daleko od tog da Ferarri ili Porsche ne valjaju. :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ne znam koji su oni klinac tu radili da LaFerrari-u treba 3,8 sekundi do 100km/h. Da ja sad sjedem, stavim na auto i opalim po gasu do 100 bih došao za manje od 3 sekunde.
    Od ta tri P1 je najlošije auto, iako je to sve u pet deka overall.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    To su isto komentarisali ispod videa :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slazem se za V8, meni on ima najbolji zvuk. Bolji i nego V10 i V12.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. pac

    pac Komšija

    Moze li neko preporuciti dobrog majstora za opel-a a da nije bezobrazno skup... Hvala
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imam ja jednog mozes prozvat nijr skup odlican na stupu.
     
  12. kio

    kio Komšija

    Ima li pojacane policijske patrole? Mislim, konkretno na ove nove mjere oko euro1, i euro2 norme. Da li policajci vrse iskljucenje automobila iz saobracaja? Mislim da ce ici na random choice :)
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Gdje je smog magla.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    na parkingu oko golfova :smt003
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pitanje za stručnjake pogotovo za Dinu. Stilo 1.6 16V benzin danas mi se nakon 500km vožnje upalila lampica od ulja čini mi se od pritiska ulja i piše da ugasim motor. Nikad mi se to nije desilo. Ulje neki dan zamjenio, nivo ulja ok skoro do vrha. Nastavio sam sa vožnjom još 700km poslije toga lampica i dalje upaljena auto normalno ide. Da ne zeza uljna pumpa, čitam može biti i taj senzor neki ili su možda 'stručnjaci' koji su ulje mijenjali nešto udesili?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uuuu,vrlo hrabar potez si napravio da ne kazem *lup. Kad nema pritiska nema ni voznje,ako nije greska u pisanju ti rece 500 KM da si presao pa onda jos 700KM,ukoliko su kilometri a ne metri u pitanju onda je otisao senzor pritiska ulja jer nema sanse da motor bez pritiska izdrzi 700KM. A ako su metri u pitanju onda je mogao da prezivi 700 metara i treba mu hitno skinuti karter i pregledati pumpu za ulje i rijesiti kvar,naravno prije skidanja treba prvo instrumentom izmjeriti pritisak da se jos jednom utvrdi ispravnost senzora prije nego se upusti u ozbiljniji posao.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    700 kilometara je u pitanju. Lampica se upalila na pocetku tunela 11km dugog pa nisam bas mogao stati gdje hocu vec sam isao do prve benzinske i kasnije nastavio voznju. Ne znam ima li veze ali neki dan mi je na displaju pisalo da moram na servis za toliko km voznje a ulje sam promijenio i prije toga. Vjerovatno je to taj mali servis pa se ponisti to dijagnostikom? Kolega ima boru i njemu isto tako dodje svakih recimo 15k km. Ja sam cackao po servis meniju i cini mi se da sam ukino tu obavijest.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako sam vec rekao ako si presao 700km sa upaljenom lampicom nema sanse da je problem u pritisku ulja nego je problem u senzoru ili instalaciji.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hoce stilo tako zezati sa svojom uber elektronikom.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto nek' pezo ima bolju elektroniku...