All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. kio

    kio Komšija

    Zeleni, je li kod vas skup Tesla :) Imate li kakve olaksice :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Neki dan me prijatelj provozao u novom XC60, tek ga uzeo, podosta dodatne opreme ima, bijela boja mu fino stoji, fin auto, ali u poredjenju sa Q5 - nigdje veze. Ja bi isao na Q5 Zela
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nema nikakvih olaksica, nesto sitno cini mi se, oko 5000 kruna cisto onako, ali zato besplatno parkiranje, besplatno punjenje u gradu, mogucnost voznje po bus trakama, nema naplata kada ides u gradove koji vrse naplatu za voznju.

    Treba sacekati jos 3-4 godine dok se cijene malo spuste a tehnologija usavrsi, te gradovi jos vise razviju u pogledu EL auta, tad ga uzimam :)
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa nije ovdje volvo cijenovno na nivou q5 :)

    http://goo.gl/dh8PLB

    Dok ovdje kupis Q5 S-line moras bubreg prodat, dok se XC60 donekle moze i priustit.
    Meni je Q5 dosta tjesniji nego XC.

    U Swe nemaju, u Norveskoj se prodaje bez ikakvog poreza. Nova auta su inace 30-40% jeftinija u Swe, ali elektricna nisu.
    Sto u Swe kupis tesla s85, onaj sa 370 konja, u No kupis S85D sa 700 konja za istu cijenu.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Zeleni - ti si zivio u Nor, a vidim kod mene se voza par Tesli sve na Nor. Da ne znas kakve su sanse da se tamo kupi kao Swe drzavljanin, odnosno da li mora biti auto starije od npr 6 mjeseci da bi ga mogao uvesti u Swe, i da li onda placas porez ili sta?
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Norveska nije u EU, tako da ide porez.
    Ti su garant uzeli tesle, mozes do godne dana vozati bez da prevedes.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Znam da nije u EU ali sam mislio da nemaju kakav Skandinavski Deal :)

    Imam ja neke familije tamo, pa ako ikad budem uzimao morati ce ici preko njih. Inace auto koji se u ovim zemljama definitivno ispalti uzeti, pogotovo u Norveskoj gdje moras placati drasticne poreze na potrosnju a i na sama auta.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa tesla kosta ko passat alltrack u norveskoj.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne smijem ni da pomislim kako bih vozio da je u mojim rukama :D

    Uskoro ide kupovina nove limuzine pa se dvoumim izmedu A6 ili BMW 5 serija modeli 2005 godista.

    Cijena je tu negdje u zavisnosti od opreme ali trece opcije nema :D
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    jutros mi stigao kljuc iz kine sa (kako je pisalo na ebayu, svim friskim i spremnim za kodiranje) ali kad sam na istom narezao mac i pokusao kod prijatelja kodirati putem pp2000 dijagnostike izbacivalo je gresku da ne moze komunicirati s kljucem, raspitali smo se kod cike gdje smo narezali mac i on kaze da je moguce da je transponder zakljucan pa zato nece kodiranje

    elem sve se to odigralo u kaknju a mene sad zanima gdje u sarajevu ima kakvih radnji koje se bave izradom novih kljuceva za auta da vidim da li oni mogu otkljucati transponder ili eventualno ubaciti svoj da se auto moze upaliti?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: All about (my) Car/Cars !!!

    Samo bjezi od E60 520d (2007-novije), radi problema sa pogonskim lancem.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hvala Vedo na savjetu :)

    Necu žuriti ionako ide sad novi zakon zabrane uvoza EURO 3 motora od 1.4.2016 godine, bitno je da su pare spremne pa valjda sta naleti :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo ako odes na A6 sa 2.0TDI motorima tog godista (2005-2006), poznati su oni problemi sa diznama. To su tek poslije popravili.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sa ovim cijenama goriva može se ići i na 2.0 TFSI benzinaca, mislim da su jeftiniji za nabaviti i održavati, a svi su sa daleko manjom kilometrazom na satu.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece ove cijene dugo potrajati. :D A to je tacno, i da uzme benzinca uvijek moze ugradit i plin pa se vozit i jeftinije nego na dizel.

    Ja sam isto za benzinca, samo puno ih je manje na trzistu.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ipak mislim da će ovo sa cijenama potrajati godinama. Mislim da i nisu puno veliki potrošači, gledam prema nekim fabrickim spec. u prosjeku troši 7.6litara, neka je 10 l po gradu mislim da je OK za toliko auto sa 170KS. Ipak neće A6 kupovati neko plitkog džepa. Ja lično plin nebih nikada ugradio, kad vidim A8 sa plinom ospem se.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni firma ponudila da uzmem leasing. Po mojoj matematici ispadne me duplo jeftinije nego bilo koji dizelas.
    Leasing na 3 god, svi servisi, popravke, osiguranje snosi firma, ja placam leasing ugovor i porez od drzave.

    Jedina mana je sto auto mora biti manje od 100k km, i mora biti hibrid.
    Posto kontam suv, za sada najbolja opcija je http://goo.gl/augPCo.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator