All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma bezze, nista bez golfa.

    Sretno druze. Pa ga jednom potjeraj i na nordschleife.
     
  2. kio

    kio Komšija

    Cestitke Vedo :) Je li uvoz ili Kramar :p
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cuvaj se sad dvica, vole one udariti kad se najmanje nadas

    Btw obavezno javi kako vuce.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala narode!

    2.0 dizel je problematican, tj ovaj N47 motor. Do dan danas mu nisu rjesili boljku. Lanac je smjesten skroz nazad u motoru, i da bi se zamjenio (zajedno sa tensionerom i zubcanicima) mora se vadit komplet motor. U biti, zubcanik na koji nalijeze lanac je preostar i on vremenom pohaba lanac, pa se lanac istegne i onda se cuje kuckanje. oko 2000 KM je preventiva da to popravis. A ako ignorises, dodje do pucanja lanca i nastaje havarija motora, 8.000 Eura steta. BMW u rijetkim slucajevima ucestvuje u pokrivanju troska (ako je auto van garancije).

    Auto ide fino, nije furacki da ga nesta gasas, vec je ono prava limuzina da kruzas u njoj zajedno sa ostalim saobracajem. Al moze fino povuci, ipak je dizel pa ima fin obrtni momenat. Da nema ovaj problem sa lancem, ja bi mu uradio remap, ide bez problema na 200 konja. Al necu da rizikujem.

    Moj BMW ima origi 171.000 km, sve i jedan servis (zadnji na 163.000) radjen u Njemackoj u ofishl BMW servisu. Potvrdjeno u servisnoj kao i u kljucu kad su ga stavili u PC u Tomicu, nije vracana kilometraza. Tako da je i bilo nekog kuckanja, ja vjerujem da su to swabe zamjenile. A poslat cu mail tom servisu broj sasije, mozda mi budu znali rec jel ovaj imao tih problema. Kod mene se ne cuje nikakvo kuckanje. Al sramota je da je taj problem u N47 jos uvijek nije rjesen, cak i 3.0 dizeli (N57) imaju taj problem sa lancem.

    U Tomicu kad su stavili kljuc kazu da je kod mene N47T, kao jako mali broj tih N47T modela ima problem sa lancem. jer su slabiji (163 konja vs 184 kod ostalih 2.0 N47) tako da je manja sila na lanac. A pogotovo sto je kod mene automatik, tako da nema naglih trzanja pri saltanju brzina.

    http://www.bbc.co.uk/programmes/article ... ring-fault

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. selvin

    selvin Moderator

    Uh, predobar, cestitam! Koji si ono imao prije, sjecam se jedino da je bio bijeli? :D
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel to sigurno 163, ja sam cuo da bmw lazira jacinu na papiru, da su oni u stvari jaci, tj imaju vise hp
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Navodno je softverski osakacen, jer u nekim zemljama ala Holandija, Norveska itd auto onda dodje jeftinije, radi poreza valjda nekog. Tako da na papiru stoji 163KS, a jel u stvarnosti - ne znam.

    Ja sam odusevljen kako se auto ponasa, a mocna je i multimedia, spojis USB sa muzikom, na iDriveu odaberes da je kopira na interni HDD i imas jedno 4.000 pjesama na HDDu od auta sejvano. Koja razlika naspram Touarega, on nije cak ni Mp3 podrzavao (iako je 2008 god) xD
    I ev upravo kupio code da uradim apgrejd navigacije, kompletna Europa 01/2016 za 50 USD (nazalost, Bosna i dalje samo "main roads"), mape su teske preko 20 GB.

    Al morat ce za koju godinu past kakav 3.0 benzinjara, dzaba, nije meni BMW dok dobro ne prede :lol:
     
  10. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Nek je sa srecom Vedo, i sto kaze jedan od kolega, sa boljim zamjenio.
    I ja sam se nedavno ponovio, pa da pitam vas. Znate li negog dobrog majstora za Alfe ili je Hota br. 1

    [​IMG]
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    za alfe sam cuo za nekog majstora u visokom, kazu da je doktor ali posto alfu niko od mojih nema ne mogu ti nista tacno reci
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    vedo
    kako ti se ponasaju modovi voznje na f10 u kojem modu najvise vozis. ja sam na a6 u individual najzadovoljni po pitanju auta i voznje
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    @elvirbej fina ti je alfa
    a sto se tice odrzavanja, fiati i alfe dijele dosta dijelova, bar znam da 147 i stilo imaju npr. isti set kvacila i vjerovatno ima jos dijelova koji odgovaraju, tako da bi vjerovatno majstor za fiat bez problema popravio i alfu (osim selespeed-a, to skoro niko u BiH ne zna popraviti :D )
    meni je na Puntu veliki i mali servis uradio licencirani serviser za Renaulte i Citroene, a zamjenio mi je jos i elektroniku serva, ali to je Punto, nema puno u njemu elektronike i komplikovanih instalacija.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    @Almir - jebes ga ako znam gdje se biraju modovi xD znam da bi trebalo biti ono Comfort, Sport, Sport+. Ja samo znam da mogu mjenjac gurnut ka sebi pa onda bude kao u nekom sport modu, tj. kasnije salta, al nema potrebe, nije ovo ni sekunde furacko / trkace auto. Vec ono, ko kakav matori, 60 km/h i laganini :))

    Striktno gradska voznja i ne prelazi 6.9 litara, valjda ga vadi i ovaj neki kao elektro motor,koji se puni kinetickom energijom kad god zakocis. I da, ima poveliku turbo rupu.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sto nisi uzeo 3.0? Kad ti potrosnka 3.0 benzinjare nije problem onda ne bi ni dizelasa, a gotov 100 konja jaci od 2.0
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Jest, samo sto je 530d u prosjeku 8-10 hiljada skuplji

    Mijenat cu ja ovo ako Bog da za 535i za godinu, dvije.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Znači onaj prošli je bio tvoj izbor, ovaj sad ženin, pa čekaš svoj red da uzmes po svom ćejfu?
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Uvijek je ženin izbor :)
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Definitivno :D
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Slazem se.
    Sad za vikend idem probat xc60 d4 2014. 50 preso. Malo je poskup al jebaji ga :)