All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    A vidjeti ces kad krenes ganjati to :)

    I u XC60 je "povelik" gepek, samo sto je uzak, pa kolica moras uspravno nekakao stavljati da stanu.

    Mozda sam ja previse zahtjevan (ja i mnogi drugi), ali kontam ako vec dajem lovu onda moram biti zadovoljan u potpunosti. Moras isprobati prvo, pa ces dobiti osjecaj.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za cijenu jednog tog volva možeš čitavoj familiji uzeti po fabiju :D za te pare definitivno treba biti zahtjevan :)
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma necu ja uzimati,nego naletio na piku pada podijelim link
    a izgleda mi skroz ok,cijena je vise nego dobra pa reko mozda nekom od raje zapne za oko

    trenutno imam ulaganja u nove gume i jos pokoju sitnicu na svom autu,nemam love da mijenjam :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ja kontam ti htio da kupiš, dobro bi ti stajala :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro fabia je bila onako poredjenje, jer znam ljude sto ubace 2 sjedalice u fabiu, kolica, i kamaru jos druge robe. Ne kazem da nije patnja, ali eto, nije nemoguce :D A vezano za cijenu, mislim da je cijena ok s obzirom koliko kosta Q5, jer je kod nas 20 000 KM skuplji Q5 u opremi u kojoj XC60 dodje u osnovnoj (4x4, automatic i sl.) a meni (mozda samo meni) XC60 privlacnija opcija bez obzira na cijenu, a sa cijenom jos vise :D Ja bih cekao da ovaj model malo zazivi kod nas pa ganjat 1-2 godine starog, pa ce i dalje biti neispunjena zelja :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    otkad se meni svidja ova alfa 159 i ona gt isto tako,ne bi se zalio na jednu 159ku :D
    ova je pravo ulickana izvana,nekako mi bas djeluje ocuvana a sada kakav je motor i ostalo,to ne znam...da imam 10 milja viska,ovu bi bez razmisljanja uzeo
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Pa definitivno ovo je po meni najbolji motor koji se može naći u 159. Kome je slab uvijek može remap uradit. Jest malo skuplja za održavanje, ali ako si alfist onda se tu nema šta pričat...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hah znam to,nego sam mislio u kakvom je stanju motor...je je neko napisao da je nesto mijenjano i tako to
    a sto se tice motora 1.9 jtd...to je jedan od najboljih dizelasa,to svi znamo :D
    nego ba,imas li kakvih popusta za gume,da uzmem preko tebe sta haha
    pustimo suplju i puste zelje :D
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Haha, nema popusta, sreća ja ne kupujem ove godine, kupovao prošle... Inače cijene su u par maraka svugdje, pogledaš na par mjesta i to je to...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znam za cijene a ni ponuda nije neka za R14 felge :D
    ali dobro,svakako necu nista skupo ni uzimati,do 80 KM max po gumi
     
    dams82 likes this.
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @dino73n , dobar drug se zalijepio na passata 2010 godiste, al' ne zna nista o toj generaciji pa rekoh da vidim znas li ti sta slucajno, boljke i ti fazoni, inace auto sredjeno tip top, haos opreme, unutrasnjost full od passata 7, 2.0 tdi je motor 105kw, dsg mjenjac.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo pregledaj motor komplet, mjenjač i kvacilo. Ako je sve ok i ako nije imao udesa moze ga slobodno pazariti.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobar je passat tog godista s tim motorom. Samo DSG ako nije odrzavan zna zezat a inace je odlican za voziti. Nek mu ga neko dobro pregleda i ako je domacinski primjerak nema razloga da ga ne uzme.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

    DSG zamjena je oko 3 milje pa treba biti oprezan..
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mnogo hvala na odgovorima, proslijeđeni su momku! :)
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mada nisam cuo nikoga da mu je "otisao" dsg. Nekima se mijenja ulje, a neki su uradjeni bez ulja, pa nemaju servisa. Izuzev ako se potrose lamele, ali to su onda auta sa ogromnom kilometrazom.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada se ljudi smiju na ideju sastavljanog auta. Ovakvog djubreta je na nasim cestama koliko hoces.

     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kao iz fabrike :) Salu na stranu, ovo je uzas i samo pokazuje koliki je rizik danas kupiti auto. Moras izdvojiti jos po 100KM za limara i servis da pregledaju auto. Isplati se kupiti i onaj uredjaj za mjerenje debljine laka.

    Neki dan vozim se iza renoa karavana, na autu je kompletan zadnji kraj pomjeren u desno za sirinu gume, prednji i zadnji tockovi nisu u liniji. Gospodja koja ga vozi ocito nema pojma za to i mogu misliti koja je patnja voziti takvo auto, ne moze pravca drzati. A auto je uredno registrovano...
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da kazem da ovakvih auta nema puno na nasim cestama. Ovo vama izgleda kao smece al ovo je hebeni profi zahvat bio i cijena ovakvog posla nije ispod 10k KM. Sto znaci da ce se takav zahvat raditi jedino na autu koje staro do godinu dana i preslo ispod 50k km. Za starije primjerke se nema racuna raditi ovako nesto. Pa i nova auta iz fabrike su sklapana iz djelova i varena,nisu ni ona na grani narasla.
    Ovi sto se voze kod nas su sklapani u šupama i vezani paljenom žicom. :D
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam ih svojim ocima vidio najmanje pet dok su se sklapali iz dva u jedan. Varovi kao kifla siroki po pola auta :)

    Ovaj gore je mogao prodati prednji kraj u dijelovima, sa motorom i mjenjacem i uzeti dobre novce. Neko ce ga kupiti i mislit ce da se namirio, platit ce ga kao za neosteceno auto. I sve je super dok prva kisa ne padne i voda pocne ulaziti u gepek, jer nikada nece biti kao fabrika :)
     
    Last edited: Oct 5, 2017