All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    licence za tehnički su skupe, valja to zaraditi, ako ja zatežem a vi kod komšije na istom tehničokom prolazite onda čemu zatezanje po mojim leđima ako pričamo o vlasniku tehničkog i sl...ima prijatelja koji ima 2 tehnička i znam šta se sve može odraditi po pitanju tehničkog i osiguranja...

    možda niste znali ali na nova vozila kod nas se neradi tehnički i sledeću godinu ste oslobođeni tehničkog tek 3g idete na tehnički,
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    uz uslov da sacuvas kopiju potvrde prethodnog tehničkog, inače moraš platiti vanredni tehnički pregled
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Misliš na nova auta ili auta koja mi kupimo bez obzira na njihovu starost?
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    nova auta iz salona sa datumom rođenja 2018 nećete platiti tehnički ove godine i iduće, to za kopiju potvrde neznam
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja odoh danas dvije gume da kupim, vakat je da se mijenjaju ali malo sam tanak da sve 4 sad mijenjam, pa cu do sljedece zime uzeti jos dvije... TS850 skidam, uzet cu dvije TS860 sad..
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobre su 860ke derem ih drugu zimu vec nemam primjedbi.

    Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam pred proslu zimu kupio sve 4 i prezadovoljan sam.

    U jednoj prilici su mi bukvalno spasile auto, usao na parking malo brze nego sto inace radim ("uletio" prije nego naidje auto iz suprotnog smjera), auto mi malo proklizalo ali sve ok. Izadjem iz auta, krenem pjehe prema zgradi i nakon par koraka izvrnem se sve 4 u zrak. Tek onda sam skontao da nisam proklizao od te "vece" brzine nego sto je cijeli taj dio parkinga bio pod debelim ledom.
     
    Last edited: Feb 14, 2018
  8. anel007

    anel007 Komšija

    da 860-tke su odlicna guma, pred ovu sezonu ih nabacio umjesto starih matadorki koje su bile na autu jedno 4 godine i napokon docekao zimu u kojoj mogu auto kuci dovesti a ne ostavljati ga po cesti kad padne i najmanji snijeg:)
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    kolega 2016 uzeo novo auto, prosle godine na registraciji vanredni tehnicki, nisu mu sacuvali potvrdu, mozda su ga i izradili ali je platio
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ts 860 bile najbolje ocijenjene gume za moje dimenzije, stavio dvije prve prilike još dvije. Zadovoljan sam za sad. Šteta sad poskupile ja kad sam kupovao bile jeftinije.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako neko zna dobrog mehaničara za mjenjace, neka javi ovdje ili na PP. U pitanju je Vectra C 2004 šestostepeni automatik. 1,9 jtd 110kW. Auto ide ali trza nekada na izmjenama pri 50-60kmh dok se jednom desilo da izgubi snagu kao da je u ler otisla. Dijagnostika je izbacila: P0780 Shift Malfunction. Mislim da je off oko četvrte brzine.

    Hvala.
     
    zoi likes this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    U Tinjala poslije Tuzle prije Srebrenika, Šeki se lik zove ja mislim. Ili onaj u Čapljini...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ovo nije tačno.

    Auto iz salona, novo radi tehnicki u prvoj godini, a naredne godine ne radi. Ovo vazi dok se ne naprave nove izmjene pravilnika u skladu sa proslogodisnjim izmjenama ZOBS-a.

    Za tu drugu registraciju je razlicito, zavisno od kantona, npr u Zenici je dovoljno da odes u MUP sa polisom osiguranja i odradis registraciju, dok npr u Sarajevu traze tu tzv Ovjeru podataka koja kosta isto kao vanredni tehnicki pregled, medjutim nadje se nacin da se i to zaobidje.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Tehnicki u EU se radi trece i pete godine za nova auta. Kad auto napuni 5, onda ide kontrola svake godine.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda kako koja drzava, u Njemackoj je tehnicki inace svake dvije, i to govorim za polovna vozila. Za nova je vjerujem slicno kao gore u Swe.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Austrija recimo svake godine tzv Pickel dok kod svaba svake 2 god polovno starija od 3 god.
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    neznam na kojem je nivo taj zakon ali ja na tk nisam platio a reg sam 2 privatna nova vozila bez tehničko u prve 2 g
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Znam ja ljudi koji nisu platili ni kompletnu polisu osiguranja, ni tehnicki, a jos su gratis dobili par stvari, i registrovali auto. Ako su ti u osiguranju nesto rekli, to ne znaci da nisi platio, a u nasoj drzavi se ns nekim mjestima tehnicki odradi i bez auta, tako da...

    Ja govorim o zakonu, i po zakonu, jer gs se pridrzavam.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Znam da je i sad moguce da uradis tehnicki (jer moras), ali da ne platis (jer ti onaj sto osigurava ima neki dogovor sa stanicom tehnickog). Za nova auta koliko znam prve dvije godine ne bi trebalo ni raditi (samim time ni platiti) tehnicki?
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Napisah vec da to nije tacno. Novoproizvedeno vozilo radi tehnicki pri prvoj registraciji, a naredne godine ne radi, i to je to.

    Napominjem da je ovo prema vazecem pravilniku, u ZOBS-u je doslo do izmjena, ali one se jos uvijek ne primjenjuju, dok se ne naprave izmjene pravilnika.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
    heroic likes this.