All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije ni kod nas bajno na dokumentima. Pogotovo kada je ljetna sezona. Ne znam sada ali je prije bila praksa da u MUP na sabahu dodju likovi, nakucaju brojeva i onda prodaju. Djodjes rano, nema pet ljudi a ti izviuces broj 100. I onda ti neko pridje: "Evo komšija, ko tebi, marka broj".
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha nema kod nas brojeva uopste :D Ja sam cekao 3-4 sata za vozacku jer jedan covjek preuzima dokumente i slika. Tako da je preuzimao do podne i onda slikao jedno sat vremena. Da je bila druga osoba za slikanje bilo bi gotovo za 10min sve. Napredni smo samo tako. Kod nas je svugdje guzva, posta, biro, opstina, Reifeissen :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Zanimljivo da je guzva uvijek i u Zivinicama i u Tuzli, a kako vidim u ostalim opstinama/gradovima nije ili se ne javljaju :D Btw. i u Tuzli tek u novoj salter sali imaju brojevi, do prije 2-3 mjeseca nije bilo.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, ja nisam nijednom cekao vise od tri dana. A cesto je bilo gotovo vec sutradan.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    I to u mupu se događa na očigled uposlenika i niko ništa ne preduzima, zar to nije protuzakonito?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod nas pripadnici MUP-a kupuju cigare od onih švercera što ih prodaju na stolovima k'o "uz rat" tako da je ovo ništa po meni :)
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ma to i nije nešto, hoćeš kupit cigare ili ne, niko te ne ni na šta ne tjera, time nek se bavi inspekcija, ali u zgradi mupa da neko šverca brojeve i maltretira ljude koji čekaju u redu je van svake pameti...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tog sto prodaje markice, oteti mu ih sve jos ga natabanat :)
    Sto se tice saltera, samo treba uvesti normiran rad, plata da im ovisi o procentu uradjenog posla. Onda ces vidjeti kako sibaju sa pecatima.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    najgora i najgluplja banka a silom prilika,moram u nju dolaziti i polagati pare :D
    jutros zakasnio na posao...bio ppola sata u redu,da polozim pare...nemaju odvojen salter ,nego stanes u red i cekas sa penzicima,kao da imas cijeli dan na raspolaganju
    onda odrzavanje racuna 4 KM,a u Unicredit 2 KM
    jest off,ali me tolika huja spizdila zadnjih dana sa njima,da je malo falilo da napadnem onu salterusu,mada je ona najmanje kriva...radi maksimalno brzo i jos mi je izasla u susret
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma


    Pa puno je veći prekršaj prodavati cigare koje nisu ocarinjene bez akcija nekoliko desetina metara od MUP-a i to još da oni kupuju nego listići za stajanje u redu.
     
    Sena likes this.
  11. selvin

    selvin Moderator

    Zavisi kad ti je registracija auta. U maju je prosle godine bila tolika guzva da se cekalo do 20 dana. Ja se ne sjecam da sam ikad cekao manje od 7 dana, a registrujem auto 7-8 godina. Znam da uvijek vozim sa kopiranom saobracajnom sa pecatom MUPa i ne mozes izaci van kantona 2 sedmice...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakva vam je procedura za probne table? Obzirom da se to uzima kada se kupuje auto itd. Prikolica je 150KM recimo Sarajevo - Zenica a probne su oko 50KM 4-5 dana. Ako se isto tako dugo ceka, da se insan objesi.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    prije par godina sam radio registraciju u jednom lijevom osiguranju najjeftinije i to sve u roku od cca 2h navodno je nekad radio u mupu i ima veze....

    ono što je nedavno bio problem kod nas jeste da su neki uhapšeni jel su manipulisali sa uplatama, tj imali su pečat banke za virmane a nisu uplaćivali mup nije kontrolisao i et slučajno pali i sad vrše detaljne provjere i još ako dodamo gužve i sl eto čekanja.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    To ne znam, nisam nikad uzimao probne table. Ali mislim da to ide brze, kad je sestra prodavala auto mislim da je kupac uzeo probne table i da su bile taj dan. Cijene ne znam, je li to uopste definisano na kantonalnom nivou?

    http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika...malverzacija-kod-registracije-motornih-vozila

    Ali eto, ako nisu dosad provjeravali, cemu guzva :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    selvin Zavisi cijena i od osiguranja. Interesovalo me samo da li i na probne tako cekate.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probne table bi trebale biti isti dan, bar je tako bilo za kupca iz Bijeljine koji je od mene uzeo Punta. Ostavio ga na parkingu i otisao po table.
     
  17. hmudd

    hmudd Novi član

    Ja isto mislim da su probne odma
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne razumiješ ti ovo, ovo ti je zaštita protiv krađe :D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma