All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa cek ima ona registracija novog ključa na bsi, nije valjda da se dijagnostikama to mora zajebavati.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Novog originalnog kljuca, ne nekog lijevog s Ebaya.


    EDIT

    Ne bi bilo prihvatljivo sa sigurnosnog aspekta da neko iz fabrike moze jednostavno napraviti kopiju kljuca koji ce bez problema otkljuvati i upaliti tvoje vozilo. Zato kljuc mora biti napravljen maksuz za njega i biti neaktivan dok se ne upari s konkretnim vozilom.
     
    Last edited: Jun 3, 2018
  3. anel007

    anel007 Komšija

    Registracija kljica da bi mogao paliti auto mora dijagnostikom, sinhronizovanje samo za daljinsko zakljicavanje moze preko brave onom metodom da drzis dugme za zakljicavanje i das kontakt.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mogu napraviti kopiju kljuca svi ozbiljniji servisi. Ne mozes naruciti kljuc s ebaya. Znaci mora onaj ko pravi kljuc imati cist nov transponder na koji ce klonirati kod sa tvog kljuca. Onda se tek taj kljuc aktivira preko dijagnostike i moze se koristiti. Kljuc koji je bio koristen na nekom autu ne moze se ni na koji nacin napraviti da radi s tvojim pugom, osim u slucaju da skroz iskljucis imobilizer, onda se moze i sarafcigerom upaliti.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    mozes i kljuceve sa ebaya kodirati dijagnostikom da pali bez ikakvih problema, mora samo paziti da je verzija transpondera ona koja mu je trenutno u kljucu
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ili sebi nesko skuckas

    [​IMG]
     
    Ninja likes this.
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni to niko nije mogao uraditi. Jedino nov kljuc. A da ne pametujemo previse, nazove houdiny ili neki drugi servis i provjeri.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    ja sam sebi uradio, imam peugeot 307 kao i pp2000/diagbox dijagnostiku tako da provjereno znam da radi ;)
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Spoj kvaliteta i ljepote.
     
  10. edgsi

    edgsi Aktivista

    Imao slicnu situaciju sa 307, dosla mi 2 kljuca ali na primarnom kljucu mi falili dugmici za daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje, (samo rupice bile). Mogao sam regularno paliti i rucno otkljucavati/zakljucavati ali nisam mogao koristiti daljinsko. Trazio sam na vise mjesta i niko mi nije mogao to odraditi. Onda odem u ovlasteni i tu narucim novi oklop i kad je to stiglo odvezem se tamo da dodaju dijagnostikom novi kljuc. Ako to budes radio obavezno ponesti oba kljuca jer moraju odjaviti i ponovo prijaviti oba kljuca.
     
    Last edited: Jun 4, 2018
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sada sam na šlep kamionu vidio GT2rs novi i to weissach paket i GT3 RS isto ovaj najnoviji. Ne mogu da vjerujem da je neko u BIH ovo zbavio,
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da je to dovuceno povodom 70 godina Porsche-a, ne znam da li je neko kupio.
     
    Vedo likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam, izgledaju fantastično :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    heroic and Sena like this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    VW Golf 7 GTI Clubsport S - Nurburgring 7:35 (GTR R35, McLaren 650S, M4 GTS vrijeme :D)

    Gledati od 22:17, ne znam kako da namjestim video da pocne of tada

     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Ninja

    Ninja Komšija

  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hrvatska 19-a, wow. Pa jesu im ceste dobre. Vozio sam se po vukojebinama pa je asfalt nov bio, a i gdje su starije dionice to je bez ijedne rupe.
     
    Vedo likes this.
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva je ovo perverzija.

     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi su presvukli svaku cestu u zemlji. Kada se sjetim poslje rata i par godina, sve je to izrovano bilo, sada sve novo.