All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. kio

    kio Komšija

    Sto si takav :p Mogu kupiti dva fara da zalijepim :)
    C-max, C4 Picasso, Renault Scenic ili taj 5008 otprilike tako nesto. Nesto mi se ovaj kontejner svidja, https://www.olx.ba/artikal/28550224/citroen-c4-picasso/ :D

    Edit:
    Mada mi je C-Max nekako najblizi srcu :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ba, GLE. Yebali ih nazivi. GLC, GLE, G, GL, GLA, GLK, GLS.

    [​IMG]

    5008 ima dosta opreme.

    [​IMG]

    Ima i verzija sa heads-up displayom.

    [​IMG]

    Meni se dopala pozicija sjedenja. Ja sam uvijek za sedan ali za te pare imas finog izbora. Gledaj sto ocuvanije.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima i Grand C-Max s kliznim vratima
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa to im je sad bas super. Sad znas gdje koje auto pripada.

    Prije si imao CLK, SLK, GLK, a nisi znao ko je sa kime... Sad imas bazne klase A B C E S G i onda npr. C - limuzina C- coupe i C - karavan to je jasno, ali onda vise nije GLK nego GLC sto ce reci da je to dzip od C klase. Tako ni ML vise nije ML nego GLE sto je dzip od E klase, a GLS od S klase...

    Isto kao sa A, CLA, GLA... znas da su svi A klasa baza
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, ne. Previse je tih klasa i modela. Ja priznajem samo klase C, E i S. Isto sto su kod Audija A4, A6 i A8 ili kod BMW-a trica, petica i sedmica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne govorim o platfoprmama, raspoznavanje je bolje vec imaju previse "terenaca". I sam mercedes je to potvrdio, da imaju im kupci nekada budu u zabuni. Ali su SUV danas in a za par godina ce evropljani poceti vozati i F150. Ne kontam al' haj'.

    Neki dan poredimo E39 i F10. Koliko su se samo auta udebljala.

    EDIT: Stevie me pretekao. Isto je i sa BMW-om u audijem. X1, X2, X3, X4, X5, X6, X7. Q: 2, 3, 4, 5, 6, 7, koncept Q8 itd.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sto ne kontas? Pa veca auta su sigurnija.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bas tako druze. Buraz je bio pao i u nesvjest. Sjeca se kaze samo da je cuo da mu je se neko javio iz onog automatskog call centra Toyote, gdje su mu rekli da ne mrda da su oni zvali hitnu i vatrogasce. Kad su dosli vatrogasci morali vrata sa vozaceve strane odvaljivat jer se nisu mogla otvoriti. Hvala druze za na lijepim zeljama. :)

    Nek je sretno tebi i supruzi i da trudnoca prodje u najboljem redu. :)
     
    Sena and kio like this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene na autu danas cujem zvuk naprijed desno, kao metal od metal, struganje, pa cvili, pa onda drobi nesto, u pm. I to je pri maloj brzini i kada namotam puni.

    Jutros se nista nije culo, u toku dana sam ga vozio po gradu isto nista. Kad sam posao kuci krenulo.

    Narucio sam se sutra za servis, kazu da je vjerovatno kamen zapao na disku.
    Mada kontam da moze biti svasta, lezaj tocka, kineticki ili nosac motora ili mjenjaca.

    Nadam se da je kamen :)
     
  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Nevjerovatno. Isti problem imam, bio na servisu i tačno iste stvari mi rekli. Odoh sutra traziti poluosovinu za svog Scenica.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Ajdin87 Sta, otisla poluosovina? Koliko su trazili u servisu?
     
    Last edited: Jun 1, 2018
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako je trap uredu, znaju aksijalni ležaji amortizera zezati, tako su mene okupali za kineticki bezveze a obicni ležaj amortizera.
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma kazu otisao kineticki zglob, tj lezaj, a zajedno je sa poluosovinom. Manja je mogućnost da je lezaj tocka. 300 KM nova da uzmem, ruke nisu puno.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kod mene torzija zijanila, moram reparirati zadnji trap. 300-400KM, ovisno kakva bude situacija kad se rastavi.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svjećice iridium postavljene danas i zadnja dva diska. U ponedjeljak čekam gumice one što idu na amortizere pripisale, cijena sve skupa bože zdravlja :D
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene navodno bio kamencic kod diska, izvadili ga, nisu nista naplatili. Sve bi bilo super da i dalje nemam isti problem. Kad namotam lijevo cuje se iz desnog prednjeg tocka struganje, u servisu kazu da nije lezaj. Pogledat cu sutra sam, malo podici auto mozda je ostalo jos kamencica, ako nista u ponedjeljak opet.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma


    Provjeri aksioni ležaj.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Htio bih kopirati ključ od Puga 307, jel se može naručiti to sa ebaya?
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    Mozes sa ebaya naruciti komplet samo ovdje da narezes mac samo sto ti tu niko ne moze garantovati hoće li raditi. Taj novi kljuc ako bude radio moras i povezati sa autom putem dijagnostike.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Ako hoces funkcionalnu JOS JEDNU kopiju, onda vjerovatno moras narucit od proizvodjaca ili preko distributera.
    Ako samo hoces da zamijenis svoj izjebani kljuc, naruci kuciste s Ebaya, narezi ga bilo gdje i presadi sve dijelove iz unutrasnjosti starog kljuca.