All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koju delu staviš? Ambasadorku? :D
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Buraza kamion (onaj Optimus Prime) sa ledja opalio neki dan. Bio u bolnici dan dok ga nisu svog slikali, i sta ti vec ne. Nema nikakvih ozbiljnih povreda niti lomova, ali je sav ugruhan, plus mora odmarati i nositi obavezno ono na vratu za podrsku..

    Lik valjda zaspao za volanom i na pedalu i pokupi buraza ispred sebe. Burazs izao 55milja, jer je to ogranicenje, a on se uvijek pridrzava. Sreca pa je bilo 5 ujutro i nije bilo guzve na autoputu. Ovako ga udario i nastavio gurat.

    Hvala Bogu sve dobro zavrsilo.[​IMG][​IMG]
     
    Last edited: May 31, 2018
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Moze se to popravit.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ima osiguranje. To mu je najmanja briga.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ne izgleda strasno toliko, jer ga je srecom nazad udario, pa se brzine "oduzimaju". Je li to prius prime kod njeg?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Umor je ubojica, dobro je prošao jebes auto. Ja sam sinoć puknuo turu 600km skoro i jedno 4-5 puta me bacalo na momente, katastrofa.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Aha, Prius Prime. Kupio ga prije par mjeseci
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Buraz u bolnicu, debila u stanicu. Kamion se zaustavio tek pola kilometra dalje.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nesto sto mi je bilo neshvatljivo dok nisam slicno iskusio prije jedno dvije godine kad sam vozio na relaciji Sarajevo - hacBi

    znaci milisekunda jbt i vec si haman na drugoj traci, meni se prividjale zivotinje, u jednom trenutku govorim starom vidi ovih lisica sto prelaze cestu nista ih nije strah hoce li ih auto udariti. kaze stari kakve lisice ti to vidis. to mi je bio dobar znak da napravim dobru pauzu :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam poletio pred novu godinu pred samim ulazom u Minhen. Znaci picim 13 sati (zastoj), i imam jos 20 minuta voziti, kontam izdrzacu, gdje cu sad pauzirati, dok nisam poceo cesati od ivicnjak skroz lijevo. Ni auta u blizini da mi svirne, 2 ujutro. Nema druge nego pauza od sat vremena 20 minuta prije cilja.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dobro je sve dok se dobiju te opomene.
    Neki ni to ne dobiju, zato ubuduce treba pripaziti.
    Ja sam slicno iskustvo imao prije cirka 8 9 godina. Jutro, pola 6, sa-tz. Covjek ni svjestan nije kad predje iz jave u san, nastavi vidjeti cestu u glavi... i sreca pa mi je prozor otvoren bio sirom, pa se trznuo odmah na lijevoj strani, a polako isao.
    Parkiraj, odspavaj, i lagano :)
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    meni icbaci nakon 300km u cugu kafa i pisti :)
     
  13. kio

    kio Komšija

    Mozda izgleda da nije velika steta, ali samo zamislite samo koji šok za organizam i kicmu kada ga je pokupio kamion. Zato je bitno da se podesi sjediste kako treba i onaj naslon, a ne da se zavale ljudi :) Burazeru zelim sto prije da ozdravi.

    A za voznju ja fakat ne znam , da maybaha covjek vozi, svaka dva - tri sata napraviti pauzu. Popiti kafu ili protegnuti noge, wc i tako.

    Kako je supruga trudna, posto vozimo fiestu 04' , mozda sljedece godine promjenim auto (ali gledam koliko je debila kod nas, to nije normalno). Znam da nije logicna odluka ali bi uzeo kakvog monovolumena, djeluju mi sigurnije neko auto "C" segmenta, ili nesto gledam ovo https://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDgwMA==/z/SzcAAOSwKQ9aNDkA/$_86.JPG mada ovo nije racionalna odluka pogotovo sa danasnjim cijenama goriva :D
     
    Patton2410 likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    @kio Pa congrats, nista ne spominjes. ccc...

    Uzmi GLA kupe.. ne treba ti ta KIA.

    [​IMG]
     
    kio likes this.
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moje je misljenje da porodicno auto treba biti sto vece i gabaritnije, bas zbog sigurnosti, jer nisi sam i odgovaras i za svoje saputnike, a eto sad smo i vidjeli dokaz kakvih budala ima.
    Prijatelju se isto desilo kao s tim Priusom na Mazdi 6. Dok je stajao na stanici nekoga cekao, znaci nije uopste bio na cesti niti se kretao, neka pijana budala ga je spucala pozadi, i auto je otislo naprijed na slican nacin. Nakon toga ga je popravljao, gepek dosao do zadnje klupe koliko je jak udar bio, srecom njemu nista nije bilo. I sad se vidi iz daljine da je geometrija auta pomjerena i karoserija vise nije ista, nije dobro uklopljena. I kome ce on to sad prodati, prvo sto je Mazda drugo sto ima 400k na satu i trece sto je dobro udarena.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nekome za sicu :D
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prisjedas mu na muku, dobro ga je platio, mozda i vise nego sto vrijedi :D
     
  18. kio

    kio Komšija

    Ooo, javim se :D Ma zakomplikovalo se bilo haos. A ja gledam do 15k, GLA je vec overkill hahah
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. heroic

    heroic Komšija

    GLE coupe, ne GLA. Mislim da za 15k mozes dobiti gumene patosnice za njega :p