All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    4 sminka 8)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma za djecu auto. Ako košta marku više od trice bacanje para, još ovi pimp my ride točkovi, odron :D
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja se ospem na kabrio, bas namjenjen za trans picane-torbicanere.
     
    EL NINO CFC likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro dodje kad si sa kakvom pa neudaraju joj noge u krov, nece nista izgrebati :D
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Tako vecina proizvodjaca nesto stalno izmislja oko nomenklature, evo citam i nova A klasa ce imati sedan verziju, a nece vise biti CLA klase i tako neke nebuloze. I nikad da posloze cijelu ponudu sa jedinstvenim nazivima, nego taman preimenuju sve i skontaju opet nesto novo. Renault npr napravi Megane Sedan, pa Fluence pa je sad opet Megane ali GrandCoupe, a u biti isto auto sve vrijeme (tj. sedan verzija tadasnje generacije Megane-a).
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod Audija je to najbolje riješeno. Mercedes kao Xiaomi :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i Audi isto. A5 i A6 sa 5 vrata, A3 isto sedan Emma oznaku, meni je kod mercedesa sad jasnija nomenklatura.
    A osnova pa CLA, GLA... U as sta je baza kojeg auta

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  8. veki81

    veki81 Aktivista

    Valjda se ima i za kakve sobe kad se voza makina :D.
     
    EL NINO CFC and Ninja like this.
  9. Almir

    Almir Komšija

    pomalo me nervira što se te oznake mijenjaju i maskiraju jačinu auta sad je audi počeo sa čudnim oznakam jačine motora,juče pogledam rew merca e300 asocijacija na 6 cilindara kad ono 4, itd itd
    Sad se stvarno nakotilo među segmenata, klasa kako već, tako da ima za svakoga po nešto...
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema za mene nista.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kakve su ovo all season gume,
    Vidim fulda multicontrol 95 KM komad.
    Isplati li se to kod nas kupovati.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ma nisu dobre ni zimi ni ljeti. To je za negdje gdje su temperature slicne cijele godine, gdje nema ni ekstremnih minusa ni pluseva.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Pa ne moze i auto i soba :D

    Sve nomenklature su manej vise jasne, ali ih stalno mjenjaju i ne zavrse skroz sa promjenom vec pocnu sa novom.

    Nije ni Mercedes neka bas cvjecka, kaze AMG 63 je 6.2-litarski atmosferski V8, kao pravdaju nekim historijskim 6.3-litarskim motorom pa ta oznaka. Hajd dobro. Zatim kaze plan je da zamjeni postojeci AMG 55 motor (5.5L super V8). Divno. Par godina poslije...AMG 63 je 5.5-litarski turbo V8.

    Evo i sad, A klasa, CLA...pa A sedan?
    Sta je sa SL modelom, S coupe, SLC, C coupe? Ne uklapaju se bas sve verzije u nomenklaturu. :D
     
    Last edited: Jul 27, 2018
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a sedan je izduzena a klasa, kao sto je to bio cla prije, kojeg ovog puta nece biti.

    ko malo prati ovo, ne da se zbuniti, ali mercedes bas voli mjenjati imena.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Nije niko zbunjen, nego se govori o tome da nema konzistencije. CLA ce biti zamijenjen sa A Sedan, a sta je sa npr. CLS? On sad ne spada nigdje, a najavljen je novi od 2019.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    CLS već ima novi, u biti e klasa prepakovana. Bolje da izbace e cupe i njega nazovu e cupe
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da A Sedan nece zamjeniti CLA, jer je ovaj drugi four-door-coupe, dok je prvi klasicni sedan.

    Zar vec nema E coupe ili je ono C coupe, isto kao umanjeni S coupe?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Danas Mclaren P1 i Lamborghini Gallardo na ulicama Sanskog Mosta. Proslo ljeto drugi Gallardo i F430 se vozali. Slikam ako ih uhvatim ovih dana.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lambo manje više, ali odakle P1
     
    Reventon likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li narandzasti P1?