All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    @donjapa moram priznati da sam i ja, Panamera i GT3 su mi jedina auta koja vrijede koliko traže :)
    Nego nema razloga da se ljutiš, drug mi ima tog BMW a meni brate skroz momačko auto, plus ima 35l manji prtljažnik od obične serije 3 plus niti pozadi nije neka sreća. Bolja opcija ti je taj Passat
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    GT3 wet dream.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Panamera je Audi, isto kao sto je Audi A3 Golf.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koje je onda auto ekvivalent panameri?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A7, A8, sta ja znam. Ima li S7/S8? :D

    Nije ni A3 doslovno ekvivalent Golfu, pozicioniran je iznad.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne nego Continental GT :D Panamera je prvo auto na novoj platformi, novi Continental je luksuzna verzija.
    I A3 jeste ekvivalent golfu.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Haker ne ljutim se uopste, nisam taj tip.

    U pitanju je 430i gran coupe, koji nije obicni kupe nego nesto ala A5 i A7, sa "vratima" na gepeku, i samim tim ima istu litrazu kao BMW 3 samo sto je pristupacniji prilaz zbog veceg otvora.

    A Panamera, mislim da cu kada stanem na noge ganjati Panameru 4s. Jednostavno prelijep auto, samo jos koju promociju na poslu da ubodemo ja i zena, znaci tek sam 30 napunio, mozda 35-40 :D
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    812 superfast, dok jos ima V12 motora.:D
    Samo dvoje, za tebe i za zenu, i na kakav auto put, i deri misko.
     
    heroic likes this.
  9. Neraa

    Neraa Aktivista

    @donjapa Imao sam testnu voznju sa 420d gran coupe sa sportskim ovjesom koji je vjerovatno i u tom 430i, i mogu reci da sam sa time kako se vozi bio zadovoljan ali je udobnost bila tek onako...
    Sto je opet i za ocekivati za 4 seriju ali ga na kraju ipak nisam uzeo.
    Razmislio bih opet u tvom slucaju jer si probao vec 5-icu pa ces moci da uporedis sta dobijas i sta gubis sa 430i.
    U svakom slucaju slatke muke i puno srece u svakom slucaju sta god da odlucis :)
     
    donjapa likes this.
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Neraa mogu misliti da je pogotovo sa xDrive-om dosta stabilniji i laksi za voziti (520d). Jedino sto mi je to skok u cijeni od 10-15kE. Definitivno vise mjesta, malo slabiji motor ali sve u svemu bolji auto reklo bi se.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    ako si porodica imaš djecu ja bi zaobišao ta vozila iz praktič razloga, ako si pak čvrsto odlučio da se tu žrtvuješ ok razumijem :)
    ja na poslu vozim q5, privatno a6, sa kolegom dugo vozio putovao a5, totalno različita vozila slične motorizacije a5 i q5 su 3.0 motori...ali po pitanju praktičnosti udobnosti totalno se razlikuju...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    @donjapa - BMWa samo benzinca ganjati, iako je taj motor 2.0 - daje on finih konja. Sto se tice zadnje vuce, po kisi/snijegu i ravnom neces imati problema, al ako zivis / ides u kakva brda i strmine moglo bi biti nezgodno. Pogotovo kad zapada, ti stanes u sred brda i onda da krenes - tesko. Znaci premium, nove, zimske gume su pod moranje.

    M optic oprema, novo auto, super. E sto se tice djece, prvo dijete sam dobio dok sam imao E92 (3 coupe), za svakodnevno koristenje je bio OK (ako zaboravimo da nema nazada vrata, pricam o gepeku), stanu kolica bez problema i to je to. Al kad krenes na more npr., racunaj na to da ce kofer-dva biti na suvozacevom sjedistu, jer uz bebu i ljetovanje ide prenosni krevetac, kolica, kadica itd. Thule na krovu bi te tu spasio.
     
    donjapa likes this.
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    U slucaju da uzmem 430i onda bi isle ekserice. Mada, nista jos nije odluceno, ovo sam ugledao zato sto imaju sad odlicne ponude. Vjerovatno ce iste ponude biti i iduce godine za, tad godinu, stara-nova vozila.

    Ako vec uzimam auto vece klase onda nebi bas da se guzvam, tako da nisam odlucio nista dok ne isprobam :)
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    zar tamo za 40e nemožeš naći novog arteona, prošle sedmice kad sam vozio kedija na redovan servis vidio sam da imaju arteona izloženog kod nas za 85.000km arteon 2.0 190ps, dsg, 4motion, koža napa,grijanje prednjih, discoverpro navi, 19 felge, digitalni tabla, keyles,parkassit, leanassit itd itd...lično neznam šta bi više uzeo od opreme?
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

  16. Almir

    Almir Komšija

    to je super cijena i ponuda, a kad smo već kod cijena ja neznam koji vrag je sa ovim vw i cijenama, poslije ovg arteona sad recimo ovaj novi tuareg cijenom hoće da se bije sa audijem i mercedesom i sl(q7,gle) samo neznam hoćel dobiti bitku? podsjeća me na arteona nabildanog :) vw ako ništa ugurao se u ovaj premium bar sa cijenom.
     
    donjapa likes this.
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovo je isto ko kad sam ja gledao Passat CC poslje prvog dijeteta :D good luck.
    Mozda ne planirate imati dijecu uskoro, pa mozete.
    Drugo nikad ne bih novo auto uzimao u Swe. Ali to sam ja.
    XC60 + BSR stage 1, mjera :)
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ali dobri izgleda, prvi put da mi se interijer kod VWa svidja


    Dobar mi je i Q8 izgledom, ali preogroman.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne razumijem bas poredjenje :D Ima Arteon veci boot space nego XC60, i ima vise mjesta nazad nego XC60. Kako to moze biti mjera? :)
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam vala ni sto pitate za savjet sto se tice tih top auta, vecina ovdje vozi starija, polovna auta. Oni sto imaju nesto novije su samo svoje i vozili i eto. Moze ti reci ono sto je procitao na netu kao i sto si i ti. Kupis sta ti se svidja i rijeseno.
     
    donjapa and veki81 like this.