All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran, 2004 godine u ASA-i uzeo ovako Golf 5, tek izašao, ušao u salon i rekao sve osim navigacije i šibera. Sve sto je tada 2.0TDI mogao imati imao je. Gori golf, 57k KM ga došao tada.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Autic je cakum pakum, boja ljepotica prava. Sa srecom drug!
     
    heroic likes this.
  3. Almir

    Almir Komšija

    ma necemo cojku kvariti hepening, rijetki priuste sebi novo auto, docek pri preuzimanju cvijece pice viskic mirs novog... ja licno ne volim kad neko kaze full, onda pita gdje je siber gdje je ono ovo itd itd i onda ko se stvarno razumije vidi sta je full i koliko je rijedak full model..

    ima to svoju tezinu kupis novo, jos auto koje zelis motor i jaku opremu, treba to cijeniti a ne gledati kroz pare..i sta bi moglo za te pare itd...
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neko ko ne voli šiber znači ne može imati full opremu?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ne kvari mu niko event, danas je u BiH rijetkost kupiti novo auto. Uglavnom se furaju polovna auta. Reno je usao u visi rang sa cijenama. A gledao sam bio je Talisman na akciji za te pare na onom sajmu, imao je hrpu opreme.
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    nije stvar da li neko voli ili ne stvar je pojma full :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa eto ima kod mene komso jettu mk1 full. I Full mu je, reci Haretu nek ti digne platu za full.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Super boja, nek potraje.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Mnogo para, al novo je novo :) Svaka cast za kupovinu, sa srecom da je!

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Hvala svima :) Sto se tice cijene, to su mi mnogi rekli da je dosta skupo, odnosno uglavnom su mi rekli da se moze uzeti auto vise klase za iste pare.

    Slazem se, ali probajte naci auto vise klase, sa istom opremom, pa onda uporedite. Vec sam objasnio jednom prije da nisam mogao kupiti vece. Za ovu velicinu auta mi je bio best buy. Mazda 3 Revolution Top 165 je bila najblizi konkurent, ali je skuplja, a ovdje sam stara musterija pa i to ima svoje prednosti kod kupovine.

    Jedino sto bi bilo bolje su T-Roc ili A klasa, ali su cijenom daleko.

    Evo jedan super kanal inace

     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mogao si VW uzeti (Tale approves), dobio bi isto opreme za iste pare, samo sto bi vozio Golfa kao pravi covjek! :) :)

    Nego, kao zamjena Arteonu, sta se misli o ovome:
    https://www.holmgrensbil.se/fordon/bmw-430i-gran-coup-msport-kampanj-195-ranta-110-N-ZEF937

    To je proslogodisnji model koji stoji na stanju i gledaju da ga prodaju. Ima naravno i slabijih motora, ali ovaj konretno, mislim da je oko 37.500E - 40.000E nov, nula na satu... Jedino sto me malo odvraca je sto je zadnja vuca umjesto xDrive

    Ici cu probati pa cu do kolege po kolica i sjediste otici da ubacim da vidim kakvo je stanje onda, nisam se nikad vozio u 4ki...

    Kakva su misljenja?
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgleda bitchin :) to ti vuce u buducnosti skuplje servise, ali ce manje degradirati cijenom. A nije ni Arteon bio 4motion koliko se sjecam. Inace BMW, pogotovo sa takvim motorom, bi kupio samo novog iz logicnih razloga.

    Edit: vidim da mu je stanje "refurbished"
    Da nije imao ostecenja na limu u transportu
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Arteon je standardno 4motion.

    Opcija je malo jeftiniji dizel 190 konja. Slazem se, skuplji servisi, skuplje sve, ali ga opet prodati nakon 3 godine voznje i svi sretni.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bolje ti još ostani na tom golfu. Ne znam zašto si zapeo za ove šminka skupa kupe auta, a imaju već isti ekvivalentan model samo jeftiniji. I ako ti je toliko bitan taj prostor, a ono kupe gledaš. Nego neka tebe na golfu dok te to ne prođe pa onda fino potraži nešto.
    Nije valjda već kriza srednjih godina :D
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    zasto je reno ovako skrt sa garancijom? trazim obajsnje bolje upucenih sa navedenom markom :)
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Sto skrt? 5godina/100.000km im je garancija, doduse uz doplatu.

    Gledali smo i Golf, bio je nesto skuplji, kataloska cijena preko 65k sa istom opremom (nije bas identicno pa je tesko porediti), a nije nam se svidio, puno nam je ljepsi T-Roc.
     
    Last edited: Sep 27, 2018
    donjapa likes this.
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh druze, kriza srednjih godina od 13te kad sam skutera dobio pa poceo s tuniranjem. Isto kao sto je nekima cejf da uzimaju nabudzene racunare da uzivaju u igranju, ja uzimam auto u kojem cu uzivati u voznji. Ne zato sto moram, nego zato sto hocu i (da budem malo bezobrazan i neobziran) zato sto mogu.

    Napisao sam post s namjerom da cujem misljenja o samom automobilu, iskustva i slicno vezano za auto tog kalibra, velicine, snage etc. upravo s namjerom da koliko-toliko pomognete u odabiru "bolje" opcije. Svjestan sam da ce uvijek biti bolje od boljeg, gore od goreg, "bolja" i "losija" opcija ali generalno ne pitam ovdje nikog da mi daje zivotne savjete nego da, ako zelite, prokomentarisete sam automobil.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ferrari daje sedam, a i kraće ga čekaš :D
    Ja koliko znam jedino kija daje sedam a mora i tu neka kvaka biti. Nego kad ti stiže?
    @donjapa kad smo kod Ferrarija ja ti želim da ga kupiš :) barem bi imao sedam godina garancije, a FF ima više prostora od tog bmw-a.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    oba su ti atraktivna, jesil probao vozit, kako ti navedena vozila vozacki leze..
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Almir ako je meni bilo upuceno, Arteona sam vozio i lezi odlicno. Vozio sam par puta i od kolege 520d xDrive i on ide super, ali nisam 430 (niti 4 seriju) nikad. Ostavio sam podatke da me nazove kad bude mogao 430i da mi izveze, jer imaju obicni ali ako vec planiram uzimati 430i onda bi njega i testirao radije nego da 420d ostavi losiji utisak.

    @Haker hvala drug, ali nisam ljubitelj ferarija, radije bi porschea uzeo. Uvijek sam bio pristalica svaba.