All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Tu 'ladno ide cvaja na kafu, pa bar može reći da je dao milju za mali servis

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebote kakva brutala. 1k za pisljivo ulje i filtere.

    Sta je tek onda kad ima kvar. U hiljadama eura to ide.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo je tu jos nesto osim redovnog servisa, pa motor je 2.0 dizel. Mozda je mijenjao nesto na kocnicama ili ulje u automatskom mjenjacu.
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    za audi 3.0 i merc nije toliko :) bilo je tu nesto dodatno...

    ja za 2.0 masine placam oko 450km
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Mi smo skoro radili jedan Mercedes GLK, oko 450KM mali servis (jedan od skupljih), auto 2009 godište. U ovlaštenom 650KM. Tako da je sve moguće, možda su mu napuhali gume, zna i to da košta, dok se senzori kalibriraju

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Nope, i ja sam na 520D radio mali servisi, 800 i kusur bilo koliko se sjecam, origi filteri i ulje, majstor mahalski, nije Tomic znaci.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije nuzno vezano za servis ali tu je negdje. Imao sam priliku da se patim sa ekranom na relativno novim autima.

     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iskreno, nije to auto vrijedno tog novca. Da je V6 benzinac sa nekim motorom od 300+ KS onda ok, a ovako, to je bacanje novca.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kolika je cijena litra ulja za te BMW-ove?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Buraza je za 116i koštao litar 25KM (BMW ulje), što vjerujem da je ustvari Castrol ili neko drugo. Mene je mali servis s popustom na materijal koštao 50KM :D (2.0 twin spark)
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To i mene bas interesuje, najskuplje ulje za koje znam je od Motula 5l oko 120KM. Predpostavljam da su filteri zara skupi.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Origigi ulje za mog Volva (ne Castrol 0W20) je cca 60KM, zato i pitam koliko je za BMW-ove. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Neko leži na stomaku i konta kao uzeti pare :) farovi tipa full led kad crkne led mijenja se komplet far a ne neka sijalica i sl... naveo sam vam primjer za akumulator, ja se čisto onako interesovao, mora ići orginal akumulator od 700km inače elektornika blesavi... generalno sve je dobro dok se ima opcija malog servisa u garaži...lijevo desno nije skupo ni za jedno vozilo... ja plaćam ovlašteni jel na kraju mi to drži dobru cijenu vozila jel njima vozilo opet prodam... a to je samo jedan od razloga...
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vjerujem da je skup iz razloga što imaš start-stop pa mora ići poseban, a opet bi neko ko ima opremu mogao i tu elektroniku "uštimati" nakon zamjene istog. Opet kako kažeš, prodaješ auto opet ovlaštenom, tako da ne vrijedi rizikovati sa tih 100-200KM uštede.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod mene mali servis 55 KM, ulje 5w40 i filter.
    Jaran radio u ovlastenom servis, motorex dostavi ulje i filtere, ovi samo masno naplate ruke. Haha
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nije loš Zimmerman što se kočnica tiče, a filteri nisu ni kod nas skuplji, možda nisi do sad kupovao zamjenske.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Najjace mi je koliko ovlasteni naplacuju filtere, stvar od 10KM uvaljuju za 100+
    ...za medalje
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    pa i nije toliko skupo ulje naplate oko 90km ubace oko 5,5l i filter ulja je 15km, filter nafte oko 45km ali se mijenja svakih 30.000 što opet nije skupo ja svakih 2 servis... sad opet neznam koliko bi jeftinije moglo nabaviti mobil 1 esp 5w30 i taj filter...zračni filter i klime je isto tako oko 40km...a to su sve oem filteri... al ono osnovno ulje i filter malo jače o 100km ...mislim ja sebi da odradim za 200km sa oem filterima bez problema...mislim da tako većina i radi...
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbolje je ako ovlasteni pristaje da udari pecat u servisnu, donijet sve svoje. Tad taman i da kupujes najskuplje ulje i filtere, opet izadje povoljnije. BTW ako donosis sve svoje, naplate ruke nesto vise.

    Problem je samo kad je auto pod garancijom, tad mora ic sve "original".