All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To su sigurno brutto iznosi...
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je bruto plata...
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos da znas razliku izmedju bruto i neto :D
    A da Francuzi divljaju nije uopste cudno, 2 eura je gorivo kod njih ali i sve ostalo je haos skupo a plate relativno niske.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ne svadjajte se, politika nikad nije dobra tema za forum (internet) :D

    [​IMG]
    Kupih felge, oko 450KM zadnja cijena, tamno siva boja, 17x7 velicina, raspored rupa i ostalo me nije zanimalo jer su originalne za Megane.

    Ima li neko savjet za zimske gume, dvoumim se izmedju Continental TS 860 u dimenziji 225/45/17 ili TS 850P u dimenziji 205/50/17, sa ovim prvim sam prezadovoljan na trenutnom Meganeu (u dimenziji 195/65/15). Na 7" sirinu felge mogu i jedne i druge, iako su 225 na gornjoj granici.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za zimsku varijantu uvijek idi na užu opciju od ponuđenih.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    heroic likes this.
  6. Almir

    Almir Komšija

    dobra cijena u gumam 50% yokahom i bridgesyon 15 za 60km ima jos nekih velicina na akciji...
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode :) da i ja nešto priupitam ovdje, nisam dugo :) treba mi punjač za akumulator. Išao bih do nekih 70tak KM. U jetti mi je aku Topla 74Ah, i kako je noviji aku u pitanju s većim naponom punjenja, alternator ga ne može napuniti. S obzirom da je hladno i već imam problem s paljenjem, primoran sam dopunjavati aku jer češće vozim na kraćim relacijama. Vidim da na olx ima dosta modela punjača. Šta konkretno uzeti, da nije smeće :) Einhell je valjda švabo, on ne bi trebao biti loš :)
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    @dino73n Imas li kakvo iskustvo sa Mazdom RX8? :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Auto za mazohiste, u jednu ruku perverzno zabavno a u drugu velika muka paziti i odrzavati.

    Da imam garazu i da naleti fin FD RX7, ufff...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nikad nisam skontao zasto nasa osiguranja to auto sa 1300 kubika motorom tretiraju i naplacuju kao 2.6. Bez obzira sto nije klasicni motor, nego rotacioni, fabricki je 1.3.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa realno koliko snage imaju, koliko goriva i ulja trose i koliko zagadjuju dobro da ih ne racunaju kao 3.9 :D
    Ali i samo naplacivanje osiguranja po kubikazi je glupost u danasnje vrijeme, neka kombinacija snage i euro norme je puno realnija.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma oni to sami po svom konvertuju i upisu ti 2.6 u saobracajnu sto je glupost ziva. Isto ce raditi i za elektro auta. Samo nek je uzet lovu.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U svim zemljama sto naplacuju osiguranje i porez po kubikazi je tako za wankel-e.
    A ko ima volje za wankel-a nece mu to predstavljati prepreku :D

    Elektro je u vecini zemalja jos uvijek oslobodjen od poreza, a osiguranje je bagatela.
    Ali naravno ce i tome doci kraj kad polako krenu u mainstream.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koliko je pouzdana ta informacija da upisuju 2.6?
    Pa znam da smo banana drzava, ali upisivati nesto sto nije tacno, stvarno mi ne ide u glavu kako prolazi...
    Upravu si to da zahtjeva puno paznje i odrzavanja, ali sam htio da vidim da li se neko slucajno iz prve ruke susretao s njim i da cujem misljenja :)
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    0

    Ali mozda budem imao srece da dozivim neko iskustvo jer vidim da se neka mota po gradu. Da mi je bar da provozam da osjetim to. Imamo ovdje kolegu koji nosi nick SamirRX i u avataru su mu klip i rotor pa mozda ti on moze reci nešto. Mozda je bar vozio nekad. :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    adsubzero likes this.
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    @SamiRX-8 Javi se druze :D
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kao sto @XTRage rece, i vani se to radi pa nasi samo prepisu.
    Evo ti na piku
    https://www.olx.ba/artikal/30202476/mazda-rx8-2004-godina-2-6-benzin/

    Za danasnja auta, nije ona nesto posebno kada je snaga u pitanju. 230KS, pa i Golf je imao 200KS u to vrijeme, sada ima 300+. Vise je to sto je mozes odvrnuti do 10k rpm, mada i to su danas neka auta dostigla.
    Meni se najvise svidja linija i kako su izveli otvaranje vrata zadnjeg sjedista.
     
    Last edited: Nov 29, 2018
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam stvarno cuo da se to radi i iskreno zvuci mi ilegalno :/
    Pa ne radi se o snazi, nego jednostavno o nekoj zelji.
    Nemam trenutno prijeku potrebu za autom jer pjesacim na posao, ovo je vise neki plan za malo kasnije kada skupim love za "igracku".
    Razmatrao sam mozda uvesti neku Supru ili slicno sportsko auto kada postane old timer, medjutim gledajuci cijene, cini mi se da je prije 5+ godina cak bilo jeftinije nego sada. o_O
    Tako da eto, dosao sam na ovu zamisao, pa malo istrazujem.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Supra ti moze biti samo skuplja, to je legenda od auta. Ako ces igracku, Nissan 350Z ili neku Hondu Accord type S. Inace smo tanki po pitanju tih japanskih auta, u Srbiji je nesto bolja situacija.
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa gledao sam primarno uvoz, sto se tice tih auta.
    A mogu se zakleti da sam vidjao supre po 5-6 hiljada eura prije nekoliko godina u DE, ako nije kakva greska :D