All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemoze se uvesti ona zbog euro norme, mislim na MK4 model. A da je poskupila to svakako, i bit ce samo skuplja. Ima ih i preko 20k eura.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa daaa, znam zato i kazem kada bude old timer, a to ce za 3 godine mal' te ne. :)
    Dakle nisam fulio da je poskupila i to dobro :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E nek ti je sa srecom, naci takvo auto 30+ godina staro, da valja i da je jeftino, tesko. Ta auta su gazena zestoko :)
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Znam, zelje su jedno a realnost drugo, zato i gledam malo realniju opciju kao sto je RX8
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih se zadovoljio sa Nissanom 240SX + rev limiter :)
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gdje su admini, saljite Reventon-a u Banovice, upravo je stavio Golf-a u recenicu sa RX-8 :D
    Ne uzima se Mx-5, RX-7 ili RX-8 zbog snage nego zbog handling-a, zadnje vuce, 50:50 rasporeda svakako niske mase; i zvuka wankel-a u RX seriji.
    I naravno tuning-a sto sa FWD Golf-om nema nikakvog smisla zbog torque steer-a.

    FD RX-7 je strasno na cijeni, RX-8 se moze naci za kikiriki jer je nepouzdan, cak je i MX-5 slicnog godista duplo skuplji.
    Taj sa olx linka je presao 200k, puno vise nego sto 95% primjeraka uspije.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    I mazda RX-8 NIJE 2.6. Jaran je neki dan kupio i u saobracajnu mu stavili 2.6. Ja mu rekao da je budala i ja bi im to vratio i rekao da vidim gdje pise da je 2.6 (wenkel 1.3l)
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cuj 2.6, ja komedije hahahahahah
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Argument koji su mu rekli je da ne moze iz 1.3 biti 245KS (meni se cini da je ta kod njega... ili slicno).

    Kretneluk...
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A nije mi jasno otkud njemu pravo slobodne procjene kad je auto fabricki takvo...
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, Bosna je to :) sta Japanci znaju

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Šta da ti kažem, ne možeš da ne nabaciš osmijeh dok je vrtiš iz brzine u brzinu do 9k obrtaja :D . Inače sam davno prestao da pratim forum što se tiče tog auta, čak sam i htio da pazarim jednu ovoga ljeta ali sam skontao da mi je prevelik zalogaj pa sam odustao. Kako se ja sjećam, preskači onu verziju od 190ks, te generalno ta auta godišta 2004-2006. Nakon toga su ispravili par propusta na motoru, u vidu anlasera, bobina itd...

    Ako budeš gledao da kupiš, kompresija je glavna stavka. Motor mora paliti hladan bez problema, ali još važnije je da upali odmah kada je zagrijan i vožen duže vrijeme. Ulje ćeš redovno dosipati jer ga troši, ali navikne se čovjek i na to. Ovo sada ponude što ima na OLX-u bih preskočio sve, ta što sam ja gledao je bila 2008mo i malo je bila prešla, ali je i koštala nekih 16k.

    Najbolja opcija bi bila da uvezeš sebi, i neka te ne obeshrabruje ako je motor mijenjan u garantnom roku, to je čak i poželjno. Inače su davali 8 godina garancije na isti, pa ih se većina i namijenjala, kao npr ova https://bit.ly/2P6wmGY
     
    aNaToMiC ! and adsubzero like this.
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma hajde ulje je najmanji problem, ovo ostalo primljeno k znanju.
    Hvala na sugestijama, spasen ovaj s linka, ali vjerovatno ce se i prodati dok ja odlucim to da uzmem :D
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mom jaranu popije i do 18l u spici po Sarajevu... ali jebi ga, ni on je vozi kako treba, nema saltanja na 1500rpm :D
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma brate u spici po Sarajevu i od starog Hyundai Sonata trosi 20l :D
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jebes ga tako se i treba voziti, i za takva auta ne treba ni pratiti potrosnju :D

    Koliko trosi? Onoliko koliko naspem / Sve sto naspem potrosi
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pitanje: Prijatelj ima Ford Focusa 1.6 tdci 110ks, mislim da je 2006 godiste. Auto nije dugo vozeno, 2-3 godine. Sada se krenulo ponovo voziti ali je potrosnja povelika, oko 9-10l. Mislim da je to puno za taj motor, loko nebi trebalo vise od 7l. Sipani su aditivi i sl. i nesto je bolje nego sto je bilo, ima bolju vucu. Hoce li pomoci u smanjenju potrosnje ako se uradi ciscenje injektora masinski, mislio je to uraditi u GumaM u Tuzli?
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Zna li iko pomoc covjeku?
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    heroic likes this.